Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyosomék nagyon régimódiak,...

Anyosomék nagyon régimódiak, és mindig beszólogatnak hogy bezzeg a mi időnek. Más is jár ilyen cipőben? Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Az apró beszólásokkal nem dühitett fel annyita (pl apósom mondta: minek mosógép a házba régen az asszonyok patakban mostak kővel, az volt az igazi...vagy: ez az egyetem is hulyeseg,hogy minden marha egyetemre megy régen a szakma volt a jo nem ami most van) vagy (van hogy megkérdezik mit főztem, és ha valami különlegeset akkor gúnyosan mondják hogy nekünk jo a zsíros kenyér is nem kell ennyire divatozni) de a mikor feljött a téma az esküvőről és mondtam hogy igényel a dolog fél év- vagy akar egy év szervezést (meghívók, zenészek, étel) kinevetett és olyan gúnyosan beszélt velem hogy bezzeg régen nem kellett szervezni csak a mai fiatalok vannak ugy elszállva, régen a nők sütötték a süteményt, a vacsorát és a család zenélt. Mondtam neki hogy mivel nagy a családunk legalabb 2-3 napi folyamatos vásárlás és sütögetés lenne, az esküvőre mindenki faradt lenne. Plusz nincs a családban zenész.

Egy kicsit kiakadtam rá amit kesobb a páromnak is mondtam aki nem állt mellem csak annyit mondott: igen régen ugy volt, majd lehet mi is ilyenek leszunk a mi gyerekünkel.

ALIG 40 felettiek a szülei nem értem mi ez a hülye hozzáállás. Ilyenkor mit tegyek??


22/N


2018. szept. 25. 09:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%

Akkor dühítenek fel, ha hagyod magad feldühíteni.

Nekem is elsütötte a leendő anyósom, hogy majd ő megfőz a lagzinkra és megtartjuk a kertben. Merthogy neki nincs pénze, ezzel fog minket támogatni, milyen jó volt a sógornőnek is. Kedvesen megköszöntem, és elmondtam, hogy mi éttermet szeretnénk, hogy örömanyaként ne dolgoznia kelljen (meg a többi rokonnak se, aki besegítene), hanem csak élvezze a napunkat és pihenjen, mert ráfér.

Ha következő családi ünnepen újra elővette a témát, elmondtam megint ezt.

Ennyire egyszerű. Nem dühöngeni kell rajta, meg lehet magyarázni a dolgokat úgy is, hogy ne legyen sértő vagy lenéző felé.

Az anyósod lesz, próbálj kicsit jó képet vágni hozzájuk. Meg olvasgass itt, lehetne sokkal rosszabb annál, hogy bezzeg régen. :-)

2018. szept. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Elmondtam neki pont ugyan azt amit te, te még gúnyosabban folytatta hogy nem kell ennyire divatozni.
2018. szept. 25. 09:23
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Én legközelebb zsíros kenyérrel várnám őket, ha nekik az is jó :D
2018. szept. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Régen kétszáz forintból elélt a család egy fél évig. Nah, miután ezt megcsinálta ő, hogy példát mutasson, beszélhetünk a patak lakásba bevezetéséről.

(Amúgy, mángorlófa volt, amivel mostak, nem köveken, omg.)

2018. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Család zenélt? :) Igen az újmagyaroknál... :)

Így már érthető, ne csinálj a szövegelésükből feszkót, csak mosolyogj rajtuk!

2018. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Ne érdekeljen. Ha lesz esküvőtök, úgyis ti döntötök.
2018. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Alig 40 felettiek, és nincs mosógépük?


Én 60 vagyok, és már az én kisgyerek koromban is volt mosógép a házban. Hol éltek anyósodék?

2018. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom mit húzod fel magad ennyire rajtuk. Nem látod ? Direkt ezt akarják, hogy felhergeld magad. Ne vedd annyira fel a beszologatásaikat. A ti életetek a ti esküvőtök. Úgy is te és a párod döntitek el mi hogy lesz.
2018. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is kicsit vedd lazábban.

Pl. mosásra mondanám, hogy de ugye ők sem a patakban mosnak már

Vagy a zenészre, hogy mindenki menekülne a lagziból, ha a családunk próbálna zenélni.

Stb.

Persze minden viccesen, nevetve.

2018. szept. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Ezeket őskori poénnak szánják, én 36 éves vagyok, de a nagymamám sem mosott a patakban, legjobb baráti pár 46 éves és huszonéveseket megszégyenítően fiatalosak, felfogásilag is. Ne haragudj, de nem csak pár idióta megjegyzést értettél félre, mert ilyen maradi felfogása a 80 éveseknek sincsen.
2018. szept. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!