Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósommal kapcsolatban ezt...

Anyósommal kapcsolatban ezt hova tennétek?

Figyelt kérdés

Soha nem kedvelt engem, nyíltan ellenszenvezett velem első pillanattól kezdve. Náluk sem látott szívesen soha. Pár év együttjárás után vettünk egy lakást, és összeköltöztünk a fiával, majd meg is házasodtunk (a férjem nem egy nagyhangú, anyjával udvarias, ezzel együtt kiállt mellettem.)

Most meg az van (kb. egy éve vagyunk házasok), hogy anyós mindig nekem ír emailt, engem hív telefonon, olyan dologban is, amit a férjemmel kellene, hogy megbeszéljen. Pl. férjem most kezdett nemrég új munkahelyen, most anyós engem hívott, hogy mi ez a munkahely, melyik cég, miért váltott, hogy érzi magát az új helyen.... meg ilyenek.

Udvarias vagyok vele, de ezeket megbeszélhetné a fiával. Nem értem, hogy most ez hirtelen mi.



2018. szept. 25. 10:01
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy nem a férjem az egyetlen gyereke, van egy 10 évvel idősebb lánya is, de az már régen levált (és nem is rózsás a viszonyuk anyósommal).

Férjem apukája meghalt már több, mint tíz éve.

Anyós pedig sok mindent megtett, hogy szétszedjen minket, konkrétan engem ignorált. Levegőnek nézett, lényegében úgy tekintett, mintha a fiának a "viszonya" lennék, aki felett szemet huny, aztán majdcsak vége lesz. (Ezt azért írtam le, hogy ezek után hova tegyem ezt az egészet.)

2018. szept. 25. 10:06
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hogy kérdezte a férjedet is, de ő nem mondta el neki elég részletesen, vagy anyós nem volt elégedett a válasszal.

De az is lehet, hogy csak megbékélt. Sok helyen látom, hogy a nővel egyeztetnek mindig, pl. mikor lesz családi ebéd, összejövetel, akkor is, ha az ő gyerekük a férfi. Talán te szervezed a családotok életét, ezért kérdez mindig téged.

2018. szept. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Az is lehet, hogy normalizálni szeretné a kapcsolatot, azért szeretne veled beszélni, kommunikálni.
2018. szept. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Egy idő után minden ellenálló anyós megenyhül és legalább puhatolózik, de gyakran már barátkozni kezdenek, mert stabil partner lett a meny a fiuk mellett. Ilyenkor a nő veszi át a családi élet irányítását bizonyos szempontból és az anyós rájön, hogy ha ennek része akar lenni, akkor kedvesnek kell lennie. Fogadd el és örülj neki, ha nyit feléd. Persze nem pletykálni kell a férjed háta mögött, de az egészséges kommunikáció nagyon jó leaz még sok helyzetben.
2018. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Mindent leírtál, amiből te magad is megfejthetted volna a rejtélyt. Egyedül volt, nem volt férfi mellette, te meg elvetted egyetlen fiacskáját. Annyi tartózkodás van benne a saját fiával kapcsolatban, hogy nem őt kérdezgeti a munkájáról (mert nyilván tudja, hogy a férfiak ezt rosszul viselik el), így hát tőled szerzi azokat az információkat, amelyek által közelebb érzi magát a kisfiához, mintha ő gondozná továbbra is.
2018. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Ahogy fentebb irták. Vagy lehet még menopauza, vagy szimplán rászokott a Xanaxra.
2018. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk is így volt, ahogy leírtad.

Amikor összeházasodtunk mindenért engem zaklatott. Aztán rájöttünk, hogy azért mert náluk mindenben ő dönt, így egyértelmű volt számára, hogy a fia is papucs. Na meg így lehettem én a hibás, ha nem azt csináltuk amit ő akart.

Megmondta a Férjem az anyjának, hogy neki mondja aztán közösen eldöntjük.

2018. szept. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is ugyanez van, de én tudom a választ, a férjem nem nagyon beszél az anyjával, főleg ilyen piszlicsáré hülyeségekröl nem, amiről anyósom szeretne, emiatt rám fanyalodott, mert így legalább választ kap.
2018. szept. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Úgy tűnik most már nem ignorál. Talán ez egy békejobb lehet... Tőled függ, hogy elfogadod, vagy sem.
2018. szept. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
Legyél udvarias de szerintem tartsd meg a 3 lépest.
2018. szept. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!