Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert erzem azt, hogy a parom...

Miert erzem azt, hogy a parom videken elo szulei nem fognak szeretni, mert varosi lany vagyok?

Figyelt kérdés

Lassan 9 honapja vagyok egyutt a parommal.O tobbszor talakozott az en szuleimmel,en viszont az o szuleivel meg nem.Az o szulei videken elnek,mezogazdalkodnak.

En varosi lany vagyok.Szeretek elegansan oltozkodni,tip-top lenni,de ennek elenere tudok fozni,sutni,itthon is segitek.

Felek ,hogy a parom szulei nem fognak szeretni mivel azt hiszik,hogy varosi bekepzelt liba vagyok.A parom is es en is egyetkistak vagyunk.

Mit kene tegyek,hogy megkedveljene az elso talalkozasnal mi hamarosan lesz?Az anyja meg csak kepen latott es azt mondta rolam,hogy"latszik,hogy varosi".


2018. szept. 26. 16:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%

Legyél természetes, és kedves.

Ha akarják, párod szülei úgyis a városi pitchát látják beléd, szóval nem tudsz ellene mit tenni.

2018. szept. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Metionin ***** válasza:
96%
Szerintem ne félj előre. Légy önmagad és ha mégsem tetszel a szülőknek, akkor így jártak. Nem nekik kell hogy tetssz, hanem a párodnak. Ha messze laknak a szülők, úgysem kell velük sűrűn találkozni.
2018. szept. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%

Miért kell ezen előre parázni?

Olyan vagy amilyen.

Semmit sem kell tenned, ha akarnak kedvelnek ha akarnak utálni fognak tehetsz bármit is

2018. szept. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell megfelelned semmilyen képnek vagy elvárásnak.

Udvarias légy és tisztelettudó. Ennyi az egész.


Nem kell bizonygatnod, hogy "házias" vagy akármilyen vagy. Csak önmagad. Ennyi.

2018. szept. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Megértem, ez a "látszik, hogy városi" tényleg nem túl biztató... Mindenesetre szerintem ezt próbáld meg félretenni, mintha nem is tudnál erről stb. és tégy úgy mintha tényleg nem lenne semmi félelem benned ezzel kapcsolatban. Viselkedj normálisan, legyél kedves, érdeklődő, tisztelettudó stb., de legyél önmagad és ne próbáld meg megjátszani magad vagy bizonyítani, hogy márpedig nem is olyan vagy, mint amilyennek gondolnak az előítéleteik alapján. Ha ők is elfelejtik és úgy állnak hozzád, hogy adnak neked egy esélyt és meg szeretnének ismerni, akkor nem lesz gond. Ha pedig tényleg nem kedvelnek csupán azért, mert városi vagy, akkor meg ez van... Én azt tapasztaltam, hogy ilyen esetben mindenféle próbálkozás és erőlködés felesleges, mert úgysem felelne meg nekik semmi, mindenbe belekötnének stb. Annyi biztos, hogy nem nekik, hanem a párodnak kell megfelelned, szóval majdnem mindegy, hogy mit gondolnak. Persze, az a jó, ha nyugalom és békesség van, az pedig pláne szuper, ha kedvelnek is, de sajnos ez nem mindig jön össze :)
2018. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%

Kezeld lazán :) Én is "városi liba" vagyok, párom családja vidéki. Az anyukája és a nővére volt, hogy "beszólt", nem durván, csak hasonlóan, mint neked ez a látszik hogy városi kijelentés. Mármint ilyenekre gondolok, hogy régies szóval mondtak valamit, én meg nem tudtam, mit jelent, és kinevettek, hogy azért nem tudom, mert városi vagyok. Utána meg valami tök alap szót is szájbarágósan elkezdtek magyarázni (már nem emlékszem, mi volt, de kb. olyan szintű, mintha azt magyarázta volna el, hogy a heverő ágyat jelent :D), mintha hülyének lennék nézve.

Máskor olyan volt, hogy anyuka mondott valami ételt, hogy szoktam-e ilyet főzni, és persze fogalmam sem volt, mi az, utólag kiderült, hogy valami tök egyszerű ételre gondolt, csak másképp hívják (pl lepcsánka-tócsni).

Vagy mondjuk húshoz kést kérek ebédnél, akkor kaptam az ívet, hogy nem ciki ám megfogni kézzel, itt nem kell puccolni. :-)

Én az ilyenekre simán visszaszólok, hasonlóan vicceskedve, nem ciki, valamit másképp csinálok, mert pesti vagyok, ők meg esetleg ugyanígy nem tudnak mást. Mivel ezek csak amolyan csipkelődős beszólogatások felém, és ettől függetlenül kedvesen, normálisan viselkednek velem, ezért nem veszem magamra. Bizonyára megvan rólam a maguk véleménye, de tisztelik annyira a páromat, hogy ne legyen ebből gond.

2018. szept. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%
Vigyél az apjának egy új vasvellát, az ídes anyjának meg új sütőkesztyűt. Viccet félretéve ők is csak rendes emberek nem űrlények. Én ezt a kört lejátszottam barátnőmmel már. Nem kell túlmitizálni a helyzetet nem fognak éppen népdalokat énekelve disznót vágni miközben berobognak a traktorral a földúton. Képzeld el aki földműveléssel foglalkozik az is tud ám "tip-top" lenni és igényesen öltözködni. Képzeld hihetetlen lehet neked de én sem szaros gumicsizmában járok be egyetemre. Nagy ritkán(általában napi 2 alkalommal) még fürdeni is szoktam. Ne képzeld már azt, hogy a mai vidéki térségekben az emberek olyanok mint ahogy az előző 2 évszázad költői megírták.
2018. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"mezogazdalkodnak" 🤣🤣

Kár ezen parázni. Én meg vidéki vagyok és egy cseppet sem zavartatom magam Pesten. Néha kicsit tájszólással beszélek oszt ennyi 🙃😃

Ha fejed tetejére állsz, akkor sem fognak kedvelni, ha nem akarnak. Persze vannak szerintem általános szabályok, hogy mi az amit sehol, vendégségben ne csinálj. Ha kínálnak, fogadd el. Ha valami nem ízlik, mondd meg, de ne turkálj a kajában. És társai.

Én is ismerek olyat, akinek párja pesti, de akkora a mellénye, hogy csak na, és vidéken, szülőknél járva rácsodálkozott még a trágyára is.

Vigyél anyunak cserepes őszi virágot, apának meg valami díszüveges piát. De ne túl puccos sz..t.

Nem bevágódni akarsz náluk , hanem megismerkedni velük. Ennyi is elég, a többi majd alakul.

2018. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
68%

Vigyél nekik saját készítésű sütit! Abból látják hogy milyen házias vagy, és az már tuti jó pont lesz náluk :)

Legyél kedves, de ne görcsölj rá, mert az látszik, mikor az ember megpróbál mindenre aszerint válaszolni, hogy szerinte mi tetszene a másiknak.

2018. szept. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

En tisztelem bennuk azt,hogy dolgoznak,hagyomanyosabb eletet elnek,betartjak a hagyomanyokat,csupan az eloiteleteiktol felek.


Koszonom a valaszokat!

2018. szept. 26. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!