Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Amikor el kell menni anyósékho...

Amikor el kell menni anyósékhoz, az miért van, ki akarja igazán?

Figyelt kérdés

Úgy értem, amikor az van, pl. ünnepkor, hogy azt tanácsolják egymásnak fórumokon, hogy "tedd fel a pléhpofát, egyszer kibírod".

De ilyenkor ki akarja a találkozást? Anyós akarja? Mindenáron? De miért, ha tudja, hogy a másik félnek nyűg ez? Mi az oka, hogy besértődik, ha nem megy a meny? Amikor kölcsönösen nem bírják egymást?

A kérdés elméleti, nincs anyósom, de érdekel, mert ezt hallom ismerősöktől, munkatársaktól. Én a magam részéről örülnék, ha nem látom az étkezőasztalomnál azt, akivel nem bírjuk egymást. Akkor miért??



2018. okt. 7. 16:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Általában anyóst, apóst a párunk kedvéért látogatunk meg, hiszen azért a párunknak ők mégis az édesszülei.
2018. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
58%

Az ember anyÓSa = Az ember (férfi/nő) párjának (nő/férfi) édesanyja.

Illem. Vannak jeles alkalmak, amikor illik meglátogatni - ha másért nem, hát azért, mert a párunk anyha/apja az, akiről szó van - és ha már ott van az ember, akkor bizony VISELKEDNI KELL.Ez kb. ugyanaz, mint amikor a buszon rádjön a pisilhetnék, de ott se hugyozod össze magad, hanem erőnek erejével próbálod visszatartani, mert nem illik, ciki.


Vannak helyzetek, amikor tudni kell VISELKEDNI. Nem olvasunk be a főnökünknek, nem küldjük el forróbb égtájra, még akkor sem, ha magunkban legszívesebben azt kívánnánk, hogy egy grillrácson süljön olyan pirosra, akár egy remek rare/medium steak, vagy épp egy jóféle főtt rák.

2018. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
43%

Láthatólag nem tudod, mit jelent az úgynevezett család és házasság. Azt jelenti, hogy a rokonlátogatást, mely szélsőséges esetektől eltekintve illendő, együtt bonyolítják le.


Nem szeretetből: a házastársad iránti tiszteletből.

2018. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ezt mind értem. Oké, házastárs anyja. De akkor mindez a házastárs kedvéért van?
2018. okt. 7. 17:11
 5/29 A kérdező kommentje:

De akkor ez pl. Anyósnak nem kínos? Még akkor is, ha meny VISELKEDIK?

Kinek jó, amikor vágni lehet a levegőt?

2018. okt. 7. 17:14
 6/29 anonim ***** válasza:
49%

5

Nem lehet vágni a levegőt. Ahogyan utlhatod a főnököd, mégis hatékonyan dolgoztok együtt.


Ezt úgy hívják: felnőttség, valamint korrekt, udvarias viszony.

2018. okt. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem ez az "anyosgyulolet" egy nagy hulyeseg. Erdekes, a mi csaladunkban sosem volt ilyen (nagyszulok vs. szuleim). Sem oda, sem vissza. Olyan sem volt, hogy (esetemben) a parom anyuekkal ne jonne ki, vagy en az o szuleivel. Egyszeruen intelligencia kerdese az egesz.

Ha te korrektul allsz hozzajuk (mert te vagy a fiatalabb, meg KELL adnod nekik a tiszteletet), akkor soha nem lesznek ellensegesek. Ha ugy mutatkoztal be, hogy "sz'asztok, Jozska/Maris vagyok, a bunko" (lesarkitva persze), akkor ne csodalkozz, hogy nem csipnek.

2018. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
39%
Úgy jó az anyós, ha porhanyós!
2018. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%

Ha van gyerek már, akkor azért is, mert nem akarod megfosztani attól, hogy lássa a nagymamát.

(Amúgy én se értem, hogy mi ez az anyósgyűlölet, ha annyira nem bírom a párom anyját, akkor hogy szerettem bele a páromba. Ő részben az anyja nevelése általában.)

2018. okt. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%
7# ezen jó nevettem.. Nagyon naiv ember vagy. Elárulom, hogy feldughatod az intelligenciádat, ha a másik félnek nincsen. Lehet, hogy nálatok nem fordult elő ilyesmi, örülj neki.
2018. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!