Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire bocsájtható meg egy...

Mennyire bocsájtható meg egy ilyen dolog?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy barátom 14-15 éves koráig alkalmanként beszékelt. Szülei ezt letudták annyival, hogy lusta kimenni wcre. Ha bármi egyéb rosszullét, betegség kerül szóba, ami a páromat érinti, aktívan tiltakoznak, hogy minek menne orvoshoz, de ők azzal is járnak, hogy fáj az ujjuk a sok számítógéptől. Párom egyik kezét nem tudja rendesen használni, bár szerencsére ritkán jelentkezik ez, valószìnűleg kisebb korában rosszul forrt össze a csont egy törés után.(Nem is tud róla, hogy volt törve a keze, szóval nagyon kicsi korában történhetett) Milyen anya és apa az ilyen? Mióta ez kiderült róluk hánynom kell a viselkedésüktől, persze évek óta verik a hoppot, hogy unokát akarnak. Bár még nincs gyerekünk, de ilyen emberekhez hogy lehet elengedni egy kisgyermeket?

2018. okt. 10. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ezt a barátodnak kell eldöntenie, nem neked vagy nekünk. Mármint azt, hogy mennyire bocsátható meg. Ami az unokát illeti, nem kell egyedül odaengedni. De lehet vele nem is ilyen lenne a hozzáállásuk. Meg persze a te gyereked a te felelősséged nyilván te elviszed az orvoshoz, akkor is ha esetleg náluk törik el a keze.
2018. okt. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igaz amit írsz, de valahogy nem tudok elvonatkoztatni ettől, hiába nem az én dolgom. Félek attól is, hogy azért tört el párom keze, mert bántalmazták. Az magyarázná a beszékelési gondokat is. Látszólag egyébként nem olyanok, de hamar feltudják kapni a vizet az tény. (olyan szinten, hogy anyukája azon kiabált, hogy nem azt esszük vacsorára amit ő kigondolt, én 24 vagyok, párom 28, azt hiszem ,ha már ott vagyunk vendégségben, és felkínálják a választást csak választhatunk, de ezek szerint mégsem). Nyílván én elvinném a gyermekem, de ha elhallgatják a nagyszülők? Amíg nagyon pici, hogy lehet így nyugodt szívvel rájuk bízni egyáltalán?
2018. okt. 10. 12:39
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Gyerek még nincs, de azon problémázol, hogy "odaadnád" nekik, vagy nem.

Ha ennyire hányhatnékod van anyóstól-apóstól, nem kerülsz velük kapcsolatba.

A pároddal szépen megbeszéled az érzéseidet a szüleivel

Aztán vagy elfogadja, vagy nem, ha nem óhajtasz nagyszülősdit játszani velük,ha lesz gyereked .

2018. okt. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szerintem nem csoda, ha aggódok ilyesmin, mikor kb. minden találkozáskor ezzel nyüstölnek minket. Páromra való tekintettel nem szeretnék velük rosszban lenni, de felfoghatatlan számomra ez a helyzet, hogy aki szereti a gyerekét, hogy sz.rhatja le ennyire, persze az unoka az kellene. Csak tudnám minek.
2018. okt. 10. 13:18
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

Amíg pici, úgyse marad ott nélkületek a leendő gyerek.

Ha akkor nem tartod megfelelőnek a viselkedésüket a gyerekkel, akkor majd megbeszéled a pároddal, hogy te nem akarod akkor sem, ha nagyobb lesz. Ennyi.

2018. okt. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem ártana orvosokkal konzultálni (belgyógyász/gasztroenterológus/ideggyógyász/pszichológus), annak utólagos kiderítésére (ha ez egyáltalán lehetséges), hogy nem áll-e ennek hátterében valamilyen beidegzési zavar, ami esetlegesen öröklődési hajlamot mutat.
2018. okt. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Valahogy nem tudom elhinni ezt a sztorit.
2018. okt. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Hogy érted azt, hogy te elvinnéd orvoshoz a gyereket, de ha elhallgatják a nagyszülők... Hogy tudják elhallgatni, hogy baja van? Hogy nem veszed észre?
2018. okt. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7! Sejtettem, hogy lesz aki ezt írja, sok kérdést olvastam már, mindig akadnak ilyenek. Nem tudom ez miért hihetetlen, rengeteg szülő van, aki veri a gyerekét, vagy egyéb módon megalázza.

8! Gondolom nem mindenért sírnak a gyerekek órákig, ami esetleg a nagyszülőnek szemet szúrhat,hogy megtörtént vele, de ha nem vagyok ott én nem látom pl. egy fej beverés, lehet akkor kisírja magát, de abból is lehetnek komolyabb gondok. Amikor agyrázkódást kaptam, mert fejbe rúgtak labdával akkor kisírtam magam, aztán legközelebb akkor fakadtam sírva, amikor a doki azt mondta, hogy bent kell maradni a kórházban :D Csak akkor már voltam elég nagy ahhoz, hogy szóljak anyukámnak, hogy mi történt, külsőleg semmi nyoma nem volt a dolognak. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekeket meg is lehet félemlíteni, hogy ne szóljanak. Ilyen eset is rengeteg van.

Lehet , hogy rosszul tettem fel a kérdést, mert nem főképp az érdekelt volna, hogy ha lesz gyerekünk mennyire megbízhatóak az ilyen nagyszülők, akik a saját gyerekükkel is így bántak. Inkább az érdekelt, hogy hogy lehet ezt feldolgozni, megbocsátani, ha így bántak valakivel a szülők. Nekem normális szüleim vannak, mindig figyeltek rám, lehet ezért sem tudok ezen ennyire túllépni.

Köszönöm a válaszokat!

2018. okt. 10. 14:51
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
"Ha bármi egyéb rosszullét, betegség kerül szóba, ami a páromat érinti, aktívan tiltakoznak, hogy minek menne orvoshoz, de ők azzal is járnak, hogy fáj az ujjuk a sok számítógéptől" Emiatt a mondat miatt lettem kételkedő, Finoman szólva is hihetetlen.
2018. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!