Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bepróbálkozott nálam az...

Bepróbálkozott nálam az alkoholista apósom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap ketten voltunk otthon "drága jó" részeg apósommal, aki szexuális megjegyzéseket tett nekem.5 éve lakom ott, most fordult elő elöszőr ilyen. Amúgyis elég nagy problémák vannak most otthon. Anyós lelépett, ránk hagyva, hogy oldjuk meg.. Ő ma fog haza jönni. Nagyon problémásak. Ketten már két generáció életét teszik tönkre. Após folyamatosan iszik, verekszik, fenyegetőzik, többször kellett már rá rendőrt hívni, mert nem tudtunk haza menni. Aztán anyós folyamatosan megbocsájt neki, mintha semmi nem történt volna. Egy darabig jó, de 1-2 hónap múlva mindig előröl kezdődik.

Párom már nem egy munkahelyét veszítette el miattuk, mert nem tudott dolgozni járni. Éppen ezért nem akartam neki elmondani, hogy mi történt, mert annyira szeret, hogy biztos haza jött volna munkából és úgy megveri az apját, hogy börtönbe kerül :( Ezt semmi képp nem szeretném, de ha elmondom elkerülhetetlen lesz. Senkihez nem tudok fordulni, mert ha az én családtagjaimnak mondom el, biztos, hogy ők sem engedik, hogy többet oda menjek, de nagyon szeretem a párom, és tudom mennyire megfogja viselni. Sajnos egy olyan faluban lakunk ahol nagyon nincs albérlet. De én nem leszek képes ezzel a senkiházival többet egy fedél alatt lakni.

Párom ráadasul másfél órával később ér haza, mint én. Addig nem is merek haza menni :(

Teljesen tanácstalan vagyok, nagyon megviselt. Én azt szeretném, hogy szépen csendben költözzünk el minél hamarabb (és ne is kelljen látnom többet), de ha nem mondom el a páromnak nem tudom megsürgetni a dolgokat. Ha pedig elmondom abból hatalmas nagy botrány lesz :( Mi tévő legyek? :(



2018. okt. 12. 08:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Ot eve laktok ott es nem koltoztok el albiba? Erthetetlen. Eleve tilos szulokhoz koltozni mert csak visszahuznak. Egy megoldas van: koltozes.
2018. okt. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Mindketten dolgoztok, ha utazzassal is fog járni hogyha mashova költöztök akkor is egy albérlet a megoldás.

A párodnak mond el mindenképp, ne várd meg meg rosszabb lesz. Nem értem eddig miért nem költöztetek el.

2018. okt. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Ti teszitek tönkre a saját életeteket, biztos van megoldás arra, hogy elköltözzetek. Ha nektek ez kényelmes, akkor tűrjétek...


Amúgy ne gondold, hogy a párod más lesz. Elég intő jel, ha egy ilyen helyzetben kizárólagosan az lenne a reakciója, hogy súlyosan megverné az apját. Milyen ember ez? Ahelyett, hogy azért tenne, hogy el tudjatok költözni, ez a megoldás szerinte? Párkapcsolati problémáitokat, munkahelyi stresszt is így szokta kezelni? :)

2018. okt. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Minek laktok ott? Mindketten dolgoztok, menjetek albérletbe.
2018. okt. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%
2. válaszoló : Miből szűrted le hogy cigányok?
2018. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
60%

Egyetlen szóval (bepróbálkozott) elintézted az apósod szándékát, pedig jó lenne tudni (és nem pletykálkodás miatt), hogy ez miből állt. Szóbeli célzás volt a szexre? Ez semmi, akárcsak (más esetekben, nem nálatok) a rendőrségnek az az indoklása, hogy amíg nem folyik vér, addig ki sem mennek egy családi veszekedéshez. Ha tettlegesen próbálkozott (vagy próbálkozik majd a jövőben) és ennek lesznek látható nyomai (véraláfutások, karclások, sebek a tested különböző pontjain, vagy az após testén a védekezésed miatt), akkor orvosi látlelet kell és feljelentés, valószínűleg börtönnel (ez sok mindentől függhet).

Apóst és anyóst említesz, de férjet nem, hanem "párom-at", sem gyereket. Valószínűleg párkapcsolatban éltek és hirtelen nem találtál megfelelőbb kifejezést a szülőkre. Lényegtelen, de kicsit fontosnak érzem (lehet - helytelenül).

Hogy mit tegyél? Menj nyugodtan haza, de ha hozzád közelít, húzódj el tőle, főleg, ha éppen részeg. Határozottan add tudomására, hogy ne menjen a közeledbe. Egy jókora fakanál a kezed ügyében visszatartó hatású lehet. Nem tudnál a párod megérkezéséig bezárkózni egy szobába? Amikor nyugodt lelkiállapotban lesz a párod (ha az após továbbra is nyomulna) mondd el neki, hogy mivel próbálkozik az apja. Határozottan figyelmeztesd őt, hogy ne vigye túlzásba a "fegyelmezést", hiszen őt is elveszítheted, ő pedig téged. Ezt pedig nem akarjátok. Ketten kerestek pénzt. Találjatok valahol albérletet, költözzetek el. Az apóst az alkohol rövidesen tönkreteheti... Anyós és ti visszaköltöztök a várhatóan erősen lerongyolódott házba. Sok szerencsét!

2018. okt. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azért nem költöztünk el eddig, mert a párom nevén van a ház. Az előző házat már feladósították, elvitte a bank. Ezt a házat sógórnőm vette meg, mert hajléktalanok lettek volna. És csak úgy ment bele a ház vásárlásába, ha az öccséé lesz a ház. (Ő is utálja a szüleit) Akárhányszor balhé volt otthon, mindig azt akarta a többi családtag, hogy ők menjenek, mi maradjunk. De mi elvből nem akarjuk ezt, mivel részletekben visszafizették a házat, így mi nem érezzük magunkénak.

Valóban nem a férjem még, csak a vőlegényem!

És nem így intézi az életben a többi problémat, csak a szüleihez áll így, mivel az egész életét tönkre tették, és így is lesz, amíg meg nem halnak! Plusszban ha ott hagyjuk őket magukra az anyós valószínű már nem élne, többször súlyosan megverte már. Az, hogy ott lakunk azért valamennyire visszatartja..

2018. okt. 12. 09:52
 8/19 anonim ***** válasza:
45%
Akkor felesleges volt kiírni a kérdést. Várjátok meg, amíg meghalnak. Addig meg egy szavad ne legyen, mert ti választottátok, hogy így éltek. Ha nektek ez kell, akkor élvezzétek!
2018. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A fentiek ismeretében nehéz határozott választ adni, hiszen sok apróságot nem ismerünk. (Talán nem is vagyunk rá kíváncsiak). Ha az anyóssal jól kijöttök - nem lehetséges vele együtt albérletbe költözni (persze, külön lakrész, vagy legalább külön szoba)? Akár más faluba, városba? Ti tudjátok a lehetőségeiteket...
2018. okt. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha részletekben visszafizették a házat, akkor írassátok a nevükre, ti pedig kezdjetek önálló életet.

De nemakarásnak nyögés a vége.

2018. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!