Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy zajlik manapság egy...

Hogy zajlik manapság egy lánykérés? Előtte még szokás megkérdezni a leendő apóst?

Figyelt kérdés
Pro és kontra is jöhet.

2018. okt. 13. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem, mivel a lányok már jó pár évtizede nem számítanak az apjuk tulajdonának.
2018. okt. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Még ma is meglepően sokan szokták, de ez ma már puszta formalitás. Előtte azért nem árt arról sem meggyőződni, hogy a lány biztos igent mond.
2018. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

manapság úgy szokott lenni, hogy a srác elviszi egy helyre a csajt,ott vmi meglepetés várja a csajt és mellette megkéri a kezét. utána bejelentik a Szülőknek és ennyi.

régebben még nagy családi vacsora keretében, szinte hivatalos körülmények közt zajlott az eljegyzés. Ma már szerintem ez a hagyomány kiment a divatból.

Főleg mikor manapság az sem ritka, hogy a lány kéri meg a fiú kezét, vagy két fiú/lány jegyzi el egymást.

2018. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem illik a lány apját megkérdezni, mert már a múlt század óta a nők teljes cselekvési szabadsággal rendelkeznek. Olyan hagyományt meg nem illik szimbolikusan sem ápolni, ami régebbi alávetett helyzetükre emlékeztet.


A legegyszerűbb az, ha meghívod egy olyan elit étterembe vagy wellness hétvégére, amilyen szintet nem szoktatok máskor megengedni magatoknak. Ebből egyértelmű lesz a lánynak, hogy mi a szándékod. Ha lebeszél, akkor nem kész arra, hogy a feleséged legyen, ha meg igent mond, akkor megveheted a félretetetett gyűrűt.

2018. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
52%
megkérdezni az apóst? te hol élsz a középkorban? :D
2018. okt. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem is úgy gondoltam, hogy a lány az apja tulajdona. De vannak hagyományok, amelyek életben maradnak.

De 2-es találta meg rá a jó szót, hogy formalitás már csak.

2018. okt. 13. 13:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
én nem kérdeztem meg. 2 éve együtt élün, szóval szerintem számított is rá. Elmentünk a szülinapján egy jobb étteremben és a desszert után jött. igent mondott :)
2018. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%

Két évi együttjárás után egy ékszerbolt felé vettem az irányt a barátnőmmel. Megkérdezetem hogy veszünk egy gyűrűt. Mikor azt mondta hogy igen akkor megvettem a gyűrűket. Azután megbeszéltük hogy összeházasodunk. Fél év múlva lett egy olyan családi esemény amin megkértem a barátnőm kezét és felhúztuk a gyűrűt majd rá fél évre összeházasodtunk.

A lánykérés formalitás volt, ha nemet mond az após akkor is elveszem a feleségemet.

2018. okt. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
72%
Ez attól függ , hogy milyen beállítottságú a pár két tagja. Van amikor ahogy említették elmennek egy helyre , és a férfi ott kéri meg a nő kezét. Van amikor a lány kezét "elkéri" a jövendőbeli a szülőktől. A mai világban azonban az sem meglepő ha a pár együttesen megbeszéli , hogy lesz eljegyzés.
2018. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

"manapság úgy szokott lenni, hogy a srác elviszi egy helyre a csajt,ott vmi meglepetés várja a csajt és mellette megkéri a kezét. utána bejelentik a Szülőknek és ennyi.

régebben még nagy családi vacsora keretében, szinte hivatalos körülmények közt zajlott az eljegyzés."


Te két külön dolgot keversz. Az eljegyzési vacsora régen is a lánykérést követte, tehát az, hogy megkéri a lány kezét, régen is kettesben történt, csak utána megünnepelte a család.


"Olyan hagyományt meg nem illik szimbolikusan sem ápolni, ami régebbi alávetett helyzetükre emlékeztet."


ez 100%-ban igaz, nagyon jól megfogalmaztad.

2018. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!