Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mennyire normális a pénzügyekb...

Mennyire normális a pénzügyekbe való beleszólás? Ti mennyit engedtek?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk, és fura mód eddig semmi problémám nem volt a párom anyjával, neki sem velem. Viszont az utóbbi időben többször úgy éreztem, hogy mintha "fúrna", ráadásul nem is nekem mondja, hanem a páromnak. Mikor meg mondom, hogy velem beszélje meg, ha gondja van velem, akkor csak hápog...

Pl. hogy miért szülök magánkórházban, mikor az államit is ki lehet bírni. Elmagyaráztam neki, hogy miért, de utána is csak azt ismételgette, hogy "hát más is szül az itteni kórházban".

Még korai a terhesség, nem tudjuk a baba nemét. De annyira lelkes voltam, hogy elmentem egy bababoltba, és volt egy tök aranyos ruhaszett, megvettem. Teljesen uniszex, 2 hosszú ujjú rugdalózó, 1 body, pamut sapka és kiskesztyű, előke. Tehát bármilyen időszakban használható. Erre hogy minek vásárolok még ilyenkor, nem szabad (??), meg hogy más még felnőttként sem vesz ennyiért ruhát (mondja ezt ő, aki pl. fast fashion üzletbe be sem megy). De már mikor kérdezte, hogy mégis mennyiért vettem, mondtam neki, hogy "Nem mindegy az?", erre felháborodva, hogy na kicsit vegyek vissza. De könyörgöm, mi köze van hozzá, mit mennyiért veszek? Semmi.


Adjon tanácsot, rendben. De akkor, ha kérjük. Meg ne akarja már megmondani, hogy hol szüljek, hogyan és mitől érezzem jól magam. A párom is érzi, hogy nem jó ez így, mondta is, hogy beszél vele. Félek viszont, hogy akkor is még az anyja lesz megsértve, és csak rosszabb lesz ez.


2018. okt. 13. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
megmondod hogy te kerested meg a magánkórház árát, nem tőlük kérted, és te se szólsz bele ők mire költenek. Legközelebb ne mutass meg nekik semmit, gondolom a házatokban csak nem kezdenek el kutatni.
2018. okt. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ti együtt laktok, hogy mindenről tud? Nagy hiba...
2018. okt. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Mielőbb állítsa le a párod, mert pillanatok alatt ennél komolyabb problémák is kinőnek ebből a kezdeményből. Jön majd a "miért ez lesz a neve a gyereknek, miért nem az, amit mi mondunk" és társai. Jobb még az elején tisztázni, hogy a véleményüket szívesen, szeretettel veszitek, de a nyaggatásra nincs szükségetek.
2018. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%
Irigy arra h van kereted erre,magyar szárragás h irigyek a gyerekükre is ha vmiből jobbat kap..
2018. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Irigy vénasszony.

Ne mondjatok neki semmit, sajnos nekünk is így kell tennünk a szüleinkkel. Ezek sosem változnak.

2018. okt. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Babonából az 5. hónap előtt nem szoktak semmit venni a babának. Sőt, van olyan, hogy az apa vesz meg mindent és rendezi be a baba szobát, amíg az anya a kórházban van a szülés után. :)


Gondolom van saját keresetetek a férjeddel és nem az anyósodéktól kapott zsebpénzből éltek, így tényleg semmi köze hozzá, hogy mire kötöd!

2018. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!