Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljunk, hogy ne...

Mit csináljunk, hogy ne zaklassanak a témával?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lehet volt már ilyen kérdés, akkor előre is elnézést.

Tehát a helyzet az, hogy én és a férjem együtt vagyunk 7 éve, 2 éve pedig házasok is vagyunk. Én 27, férjem 34 éves. Anyósomékkal viszonylag jó a viszony, elvagyunk, nincs különösebb gond. Azonban az utóbbi időben rákattant a gyerek témára és tényleg ahányszor csak összefutunk vagy beszél a férjemmel, mindig ide lyukadunk ki és kezd már idegesítő lenni mindkettőnk számára. Soha nem titkoltam, hogy nem akarok gyereket, nem szeretne őket, idegesítenek. Férjem hasonlóan vélekedik, ezt a kapcsolatunk elején tisztáztuk, mert nem akartam feleslegesen az ő idejét se húzni, hogyha ő esetleg akar, én meg nem, hisz akkor nem is illünk össze. De halistennek ő is hasonlóan vélekedik a dologról, mint én. Ám de ezt a szülei, de főként az anyja képtelen felfogni/elfogadni, hiába mondtuk hogy hanyagolják a témát. Eddig is nekünk lett jó néhányszor szegezve a kérdés, hogy na és mikor jön már a gyerek... Elmondtuk kedvesen, hogy semmikor, mert nem akarunk. Azonban most tényleg az van, hogy anyósomnál a gyerek dolog van állandóan napirenden, pár naponta beszélnek telefonon férjemmel, meg heti 1x át is szoktunk menni hozzájuk és folyton előhozza a témát, pedig már a fia is erélyesebben elmagyarázta, hogy legyen szíves és ne kotorásszon a mi életünkbe. Erre megkaptuk, hogy micsoda önző alakok vagyunk, hogy nem akarunk gyereket és hogy őket is megfosztjuk az unokáiktól..... Nem is értem komolyan.

Gondoltunk már arra, hogy lecsökkentjük a találkozások számát, amíg le nem állnak a témával, vagyis férjem azt mondta az utolsó ilyen után, hogy elég volt, addig nem is akar velük találkozni, amíg nem normalizálják magukat.

Tényleg baromi idegesítő már folyton ezt hallgatni és nyilván az évek során mindenkitől időközönként megkapni, hogy mikor szülsz már és aztán nézni a sokszor értetlenkedő, lesajnáló fejeket, mikor közlöd, hogy semmikor. Miért olyan felfoghatatlan, hogy valaki gyerek nélkül tökéletesen boldog és teljes életet él...? Volt valaki hasonló helyzetben? Mit tanacsoltok?

Én idáig tényleg azt hittem, hogy anyósomék vannak olyan normálisak, hogy nem fognak az életünkben turkálni és ilyenekkel zaklatni ötszázadjára is. Az se volt túl hatásos, mikor férjem kiosztotta őket. Most tartunk a leredukáljuk a minimumra a találkozások számat, de anyuja már szóvátette és sérelmezi, hogy volt hogy 2 hetig át se néztünk hozzájuk.


2018. okt. 14. 10:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. Anyosnak az a legnagyobb baja hogy unatkozik és nincs mivel foglalkoznia. Emiatt az unoka kérdésre van rakattanva.
2018. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg csak azt tehetitek, hogy kerülitek, de sajnos nem hiszem, hogy ez jobb lesz. Elsőnek igaza van.
2018. okt. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Ilyen kérdés, kb. 6 millió van az oldalon, van kereső is, amúgy nem tudom miért olyan nehéz azt mondanotok, hogy nem szeretnétek és erről beszélgetni sem, ennyi, szerintem tök egyszerű.
2018. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt csinálnám, amit ti. Egyszerűen nincs mit tenni, ha eddig nem értették meg, ezután sem fogják. Maguknak köszönhetik, ha nem látnak benneteket, de ha ezt se fogják fel, ez sem a ti bajotok... Ha nem mentek, akkor elég minimálisra vihető le a kommunikáció ahhoz, hogy direkt módon sokat zavarjon titeket a dolog (mert az azért nekem is rosszul esne lelkileg, hogy azért kell kerülnöm az anyámat mondjuk évekig, mert nem fog fel egy egyszerű dolgot).
2018. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Idővel megunják majd. Mi is már az elején megbeszéltük a férjemmel, hogy gyerek nem lesz. Nekünk is jött sokáig az a kérdés, hogy mikor lesz gyerek. Mi a "nem akarunk", "nekünk nem lesz" felesleges válaszok után jött a "rajta vagyunk a babaprojektre" Ilyenkor lenyugodtak. De 17 év után már nem kérdezik meg, hogy mikor lesz gyerek, már beletörődtek. Egyébként mi mindig elengedtünk a fülünk mellett. Mondja, mi meg csak legyintettünk rá. Nem érdemes ezen drámázni.
2018. okt. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%
Amikor rákérdez, kezdjetek el másról beszélni. Találjatok ki egy témát, és mindig úgy válaszoljatok, mintha azzal kapcsolatban érdeklődtek volna. Hamar meg fogják unni.
2018. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Férjed mondhatja,ő meg kistestvért szeretne elöbb..csak utána gyereket😀
2018. okt. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12%
A ti álláspontotok világos, nem akartok gyereket (persze mellékes kérdés lehet, hogy akkor minek összeházasodni ??). Az ő álláspontjuk is világos: mint minden "normális" idősödő ember szeretne unokát, mert az unokában látná az egyetlen biológiai bizonyítékát annak, hogy nem élt hiába, az ő élete folytatódik. Ti nyilván nem látjátok, hogy mennyi természetes örömtől fosztjátok meg anyósodékat. Aki beleavatkozik az élővilág természetes törvényeibe és velejárójába, negligálja azokat, az szembe kell nézzen ilyen problémákkal.
2018. okt. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Egy biztos,ne hagyd,hogy teletömje süteménnyel,mindenfele cukros trutyival,mereggel, meg a fejét se tömje tele mindennel, még fejlődik,szep lassan,nem kell megmagyarazni neki,hogy hogy készül a gyerek,ha nagyon fiatal.
2018. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
#8 - Mert a házasság nem egy nem létező gyerekről szól, hanem két ember szerelmének az ünnepe, az életük hivatalos összekötése. Azért.
2018. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!