Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Úgy érzem a párom szülei nem...

Úgy érzem a párom szülei nem tudnak elfogadni. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Házi praktikái?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 éve vagyunk együtt a párommal. Fél év után össze is költöztünk. Ő 32 éves, én 30. Mindketten egyszerű családból származunk, mégis sokszor érzem azt, hogy a szülei lenéznek és nem kíváncsiak rám. Az anyukája minden találkozáskor fintorog rám, az apukája többször tett már megjegyzést a súlyomra. Hozzá kell tennem, hogy a párom családja sem a "kórosan sovány" eresztés... Így nem szívesen megyek hozzájuk, főleg mert mikor ott vagyok semmibe néznek. A rekord az volt, amikor 4 óra hosszát töltöttünk nálunk és ez idő alatt senki nem szólt hozzám a páromat kivéve. Borzasztóan bánt a dolog, hiszen úgy gondolom nem ez lenne a normális viselkedés. A fentiekből adódóan már én sem próbálok nyitni feléjük. Van valakinek a témában valami tapasztalata? Vagy esetleg tanácsa, hogy mit próbáljak ki, hogy változzon ez a viszony? Realista vagyok, nem hiszem hogy valaki 180 fokot képes változni, de úgy gondolom még egy próbát teszek, hogy legalább magamnak elmondhassam: " Én tényleg megpróbálkoztam." Köszönöm



2018. okt. 16. 11:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Te akkor próbálod meg tényleg, és lehetsz tiszta lelkiismerettel, ha mindig kedves és udvarias vagy.


Mást nem tehetsz és nem is kell tenned.


Nem kell ott lenned 4 órát, ha nem szólnak hozzád. Ez esetben mindketten, udvariasan elköszöntök egy óra után.


Nem kell, hogy "elfogadjanak", nem kell tűrnöd sem. A jó viszony csak akkor működik, ha mindkét fél alkalmas rá. Egyet ne felejd: téged a te viselkedésed minősít, őket meg az övék.

2018. okt. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Teljesen igaza van az elsőnek, én is ezt tanácsolom.


Egyébként szerintem nem ritka az eseted. Engem sem fogadnak el, de már nem is érdekel. A gyerek miatt látogatom őket, mert nem engedem oda egyedül. (Ugyanis semmit nem foglalkoznak vele, kiküldik az udvarra, de azért igény tartanak rá, hogy láthassák. De így minek...?) Én sem nagyon beszélek velük, ha nem szólnak, én sem szólok, ha szólnak, akkor is talán 2 mondatot, válaszolok ugyanúgy, és ennyi. Beszélgetek a gyerekkel, aztán ha látom, hogy letelt az idő, fellélegzek és elköszönünk. De most őszintén: ha nem kedveljük egymást, jobb lenne, ha megjátszanánk magunkat és bájcsevegnénk? Mert én még így is jobban érzem magam, mint szinházasdit játszva.

2018. okt. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%
Egyetértek az előttem szólóval. Ha kedvesen, udvariasan viselkedtél eddig is, akkor már bőven elmondhatod, hogy megtetted, amit tehettél, innentől az ő bajuk ez... Menj hozzájuk ritkán és röviden, ha ilyenek, ez van.
2018. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Igazuk van az előttem szólóknak! Te mindent megtettél,hogy nyissanak feléd,ha ők nem partenerek ebben,egyedül kevés leszel. Azt tudom tanácsolni,kerüld őket,ha találkoztok a jó napoton kívül semmi más dolgod nincs. Amúgy a pároddal erről beszéltetek már? Az én páromat konkrétan kitiltották anno a lakásból, sőt azt is megtiltották,hogy szóba álljak vele...Nem érdekelt a véleményük,és őt sem. Mára ha jön barátom hozzám,a szüleimmel is beszélget,és ők is vele.Szóval nálunk egész jó lett a helyzet.
2018. okt. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Igazából nagyon nem tudsz csinálni, ha ők így állnak a dologhoz.

Bár lehet hogy csak nem olyan nyitott személyiségek, nem ellened szól. Egy-egy beszólás is lehet humorosnak szánt, csak aztán rosszul sült el.

Lehet, hogy azért bánt, mert nálatok nem ez a megszokott?

Legyél udvarias és tisztelettudó, amúgy meg gondolom megvagy bájcsevej nélkül is.


És a párod milyen viszonyban van a szüleivel?

Milyen távolságra laktok?

Milyen gyakran látogatjátok őket?

2018. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Ne küzdj értük!!! Nem biztos, hogy nem kedvelnek, egyszerűen az ő intelligenciájuk, személyiségük ennyire képes... Pároddal beszéltetek erről?
2018. okt. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Nem téged álmodtak meg a párod szülei , amikor eldöntötték, kiféle-miféle legyen a fiuk felesége?

Elég beszédes az, amilyen viselkedéssel minősítették magukat. (ezzel részben a fiukra is szégyent hozva, remélem, ennek súlyával tisztában van a párod és elég önérzetes ahhoz, hogy ezt ne felejtse figyelmen kívül. )

Amíg össze nem házasodtok, szerintem úgyis mindent megtesznek majd, hogy téged levegőnek nézzenek, kiközösítsenek, a fiukat ezzel is befolyásolva, "idomítva".

Minél komolyabbnak tűnik előttük a kapcsolatotok, annál brutálisabban megy majd a zsarolás, Értetni fogják az ultimátumot a pároddal, hogy vagy te, vagy ők.

Neked nem kell előttük bizonygatnod semmit. Hanem akkor észen lenni, amikor nálatok esetleg bekövetkezik a most generált összeug(rat)rás. Ugyanis erre megy ki a dolog. Anyóséknak tiszta marad a kezük, ők, ugyebár semmiről nem tehetnek, elvégre ti ketten vesztetek össze! Ők bezzeg megmondták, hogy nem vagytok egymáshoz valók!


Időben tudatni kell a pároddal, hogy mire számítson, ne érje meglepetés, ha a szülei más módszereket is bevetve próbálnak titeket szétválasztani. A párod előtt is stabil meggyőződés kell legyen, hogy ti, ketten akartok együttélni, após-anyós napi terrorja, igazgatása, befolyása nélkül. Szerintem csak rontasz a helyzeten, ha megpróbálsz igazodni, az ő színvonalukra süllyedni. Nem a primitív, bunkó anyós-apósjelöltnek kell megfelelj, gazsulálni a szeretetükért, hanem a párod befolyásolhatóságával, melletted való kitartásával kell tisztában lenned.

A párodnak kell majd kiállni a saját maga választottja mellett és te/ti ehhez tőlük semmi támogatást ne várjatok, sőt!

Nem tudsz mit tenni, de legyél erős és tekintsd a helyzetet, hogy meglátod, mennyi és milyen kitartásra képes és alkalmas az az ember, aki mellett most együtt képzeled el a jövődet.

Kezdetként tőle is megérdeklődhetnéd, mit tenne ő a te helyedben, miként próbálná feldolgozni és semlegesíteni az ellenszenvet. Miként próbálna viselkedni ő, fordított szituban? Ha nem is tud erre életképes tippet adni, talán feldereng neki, hogy esetleges KÉSŐBBI összekoccanásaitoknak nem feltétlenül te vagy a kiprovokálója. A párodat nem bántja, hogy óraszámra kéne jópofit vágnod a szülei mélynívó alatti viselkedéséhez?

Jelenleg a lelked kiteheted, akkor sem tudod megvenni a szimpátiájukat.

A párod lesz válaszút elé állítva. Te kb annyit tehetsz, hogy mindig felhívod a figyelmét az ok-okozati összefüggésekre és kiállj mellette. De mindig tiszta legyen előtte --ha magától rá nem jön, akkor is-- hogy mi miért történik, szülei melyik "kedves és féltő"szava mögött mi tartalom rejtőzhet. Otthon beszéld meg a pároddal, hogy nem szeretnél órahosszákat várni olyan helyen, ahol te tökéletesen feleslegesnek vagy nyilvánítva. Ha ezt megérti, akkor valami módon értesse a szüleivel, hogy amint letudtátok a kötelező látogatást, az egymásra fordítható időtökből a további mosolyórákat inkább négyszemközt szeretnétek tölteni, nem szülői felügyelet alatt. Legyen férfi a párod, büszke arra, hogy te vagy akit választott. Aki pedig önérzetes és büszke rád, az viszont ne tűrje, hogy a választottjával ennyire alpári módon viselkedjenek. Ha az édes szüleiről van szó , akkor se!

Mondja meg , hogy épp csak beugrottatok, nem tudtok sokáig maradni, ebédre meg végképpen nem. Vagy találjon ki valami frappáns kibúvót, míg a szülők észbe nem kapnak.

essen le nekik a tantusz, hogy nem te kerülsz a papucsuk alá, hanem a fiukat fogják ritkábban látni, és az eddigi viselkedésükkel éppen az ellenkezőjét érték el, mint amit akartak.

Semmi módon ne alacsonyodj le az anyós-após színvonalára.

Ha ennek eléréséhez a párodat fogják "uszítani", akkor sem.

Ugyanis jó eséllyel ez következik, és jó lenne, ha erre te hívnád fel elsőként a párod figyelmét.

Mielőtt meglepetés éri, tudja, mire számítson és ismerje meg a te álláspontodat is. Értse és értesse, hogy immár a te/ti szempontotok, véleményetek is létezik, nem csupán az édes szüleié. Mert a két történet így összeegyeztethetetlen. Ha ezt feléri ésszel és felelősséggel, ha valóban komolyan gondol téged, akkor nem kell majd azon törni a fejed, hogy tetsszél azoknak, akiknek akkor sem tetszenél, ha "betörnének" és naponta alázhatnának téged.

Válaszút előtt.....a párod.

2018. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Ezt mindenképp a pároddal kell megbeszélni.Az ő hozzáállása is tükrözni fogja, hogy hol áll. De azt sem szabad, hogy két tűz közé kerüljön. Viszont ki kell álljon érted, ha a szülők a bunkók. Ha nem, akkor...
2018. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tök jó dolgokat írtatok! A kérdésekre válaszolva, igen legutóbbi látogatásunk után, felvilágosítottam a párom, hogy hogy érzek a családjával kapcsolatban. Kedves voltam, de őszinte. Feltűnt neki is a legutóbbi megjegyzése amit az anyukája nekem szánt és ő is furcsálta. Felvilágosítottam, hogy nem ez volt az első alkalom, ez az az első volt amin megakadt a füle. Azt válaszolta, hogy a szülei nem fognak megváltozni. Azt válaszoltam, hogy nem is kell, de megmondtam neki hogy nekem egy-egy ilyen látogatás borzasztó nagy frusztrációval jár, így én ritkábban fogok menni. Minden távozás után a szüleitől egy senkinek érzem magam, és sokszor a sírás kerülget. A távolság a az én oldalamon áll. 45km-re laknak. A párom, munkájából adódóan többször megy haza. Így az, hogy "ha nem viselkednek normálisan a szülei velem nem nyitja rájuk az ajtót" nálunk nem jöhet szóba. Van amikor érzékenyebben reagálok dolgokra, és tényleg nem akarom kihegyezni a fülem a beszólogatásokra, de az ember érzi azt hogy hol kedvelik és hol nem?! Igazából, így hogy ketten vagyunk még a kapcsolatban megtehetem hogy csak a "muszáj" köröket futom le velük, de sokszor eszembe jut mi lesz ha gyerekünk lesz?
2018. okt. 16. 21:15
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
Minden hozzászólóval egyet értek. Nálunk is a férjem gyakrabban megy, beugrik munka után 10 percre anyóshoz heti 1x, hogy érezze a törődést. Én havi 1x megyek kb, csak 1 órára. Feltűnően kedves vagyok, hogy hadd érezze szarul magát hogy így utál :)
2018. okt. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!