Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért csinálja ezt az anyósom?

Miért csinálja ezt az anyósom?

Figyelt kérdés
A férjem èdesanyja minden nap felhívja őt telefonon. Nem mond semmit, ott soha nem törtènik semmi, de mindig azt vàrja h mi mondjunk valamit. Éljük az átlagemberek mindennapjait, a fèrjem se tud sokszor mit mondani. Ilyenkor engem kér a telefonhoz, ès van, hogy hátha én többet mondok neki mint a “kisfia”. Az a baj, hogy az elejèn mindig azt mondtàk, hogy majd azért hívjuk őket. Így is történt. 2-3 naponta telefonàltunk. De nem volt elég, szemrehànyást tett, ahànyszor ott voltunk náluk, mondvàn, hogy ritkán hívjuk őket. Aztàn megunta, és napi szinten hívogat minket. Alig érünk haza a munkából, de már csörőg a férjem telefonja. A problèma kb azóta àll fenn, mióta anyós nyugdíjas. Mindenről mindig tudni akar, de minket ez nagyon idegesít. Meghallgatjuk őket-tiszteletből-bólogatunk, de mindent a sajàt döntèseink alapjàn csinálunk. Tényleg nem akarom “elmarni” a férjemet a családjától, ezért nagyon sok mindent lenyeltem az elmúlt években. De nem tudom màr mit csinàlnak ahhoz, hogy megèrtsèk, hogx mi mát külön család vagyunk, ès ezt tartsák tiszteletben.
2018. okt. 22. 04:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
39%
Telefonszámcsere. És kerek perec közölni kell h zavaró foglalja le magát. Én megszoktam mondani,pont nem izgat h fiatal v idős aki már zavar.. Az a baj h a nyugdijasok dologtalanok és mindenbe beleütnék az orrukat a legtöbb ilyen nő céltalan ezért rágják mások életét,mert a gyerekeiken kivűl semmi céljuk nem volt az életben.
2018. okt. 22. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
Egyedül van, unatkozik. Anyámat az ő anyja hívta naponta. 5 percet ki lehet bírni. Ha nagyon zavar, nem kell felvenni a telefont
2018. okt. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
46%
A feleségem hasonlón ment keresztül. Anyósom rövid pórázon tartotta, amit egy ideig eltudtam viselni. Egyszer még a kapcsolatunk elején betelt a pohár és vázoltam neki a jövőbeni lépéseimet. Vagyis, ha nem tapasztalok javulást, akkor elmegyek. Persze a feleségem is tudta, hogy amiben van nem jó, így leépítette az anyósomat. Ennek az lett a következménye, hogy az alá-fölérendelt viszony és mát szívesebben beszélget vele.
2018. okt. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Anyósom is ilyen volt. Mikor egy faluba laktunk vele mentünk hétvégén hozzá...az ritka látogatás szerinte.mentünk 2-3 naponta az is ritka látogatás. Utána megmondtam neki h dolgozunk nekem otthon háztartást kell vezetnem nincs se időm sem energiám arra hogy minden nap ott üljek mellette h ne legyen egyedül. Már nem friss nyugdijas h hirtelen nem tudna mit kezdeni a szabadidejével. Sajna ez az h unatkoznak én elhiszem de én nekem ninca időm unatkozni. Aztán ápolni kellett a szüleit és nem kellett minden nap menni mert lekötötte valami akkor meg is mondta h megérti h nem érünk rá a kezét fogni állandóan
2018. okt. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Akkor leszek én a gonosz meny, de határozottan le kell állítani.

A néha 5 perc belefér meg szerintem nem igaz. Miért kéne minden nap beszámolni mit csinálnak?

Én is nagyon utáltam, hogy éppen valamit csinálunk és csörög a telefon. Minden nap. Vásárolunk, anyuci hív. Filmet nézünk, anyuci hív. Főzünk, anyuci hív. Intim pillanatban anyuci hív. Szinte úgy éreztem része a mindennapjainknak.

És a gáz, hogy percekig egymás levegővételét hallgatták, mert mondandó nem volt. 😄 De ha nem vette fel, akkor addig hívta, amíg fel nem vette vagy volt, hogy átjött (akkor még pár utcára laktunk).

Szóval szerintem igenis zavaró a "csak" 5 perc. Ha nincs semmi mondandó, felesleges telefonálni.

2018. okt. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
89%
Amikor a férjed tovább akarja adni a telefont, mond meg, hogy most nem tudsz beszélni, ezt/azt csinálod éppen. Ha a férjednek jó így, beszélgessen ő vele.
2018. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%
Anyós unatkozik. Nem lehet jó, hogy egész nap otthon ül, egyedül, és nincs senki más neki, csak ti, akik még kelletlenül is, de beszéltek vele. Gondolj csak bele a helyzetébe. Sajnálom, hogy nem feltétlen a kérdező pártját fogom, de aza véleményem, hogy ha nem szeretne benneteket, akkor le se szrná, hogy mi van veletek, nem akarna hallani rólatok. Ha ennyire zavar téged, kérdező, sorolj fel neki lehetőségeket, hogy hol keressen magának hobbit, amivel leköti magát. Töltsetek le neki sorozatokat, remek limonádék futnak manapság is a tévében, a neten. Vagy vegyetek neki cérnát, hogy kössön pulcsit az unokának, (ha van) vagy kérjétek meg más olyan projektre, amit nektek csinál, és hosszan lefoglalhatja mindig. Hamarosan itt a mindenszentek, meg majd később a karácsony, lehet csinálgatni díszeket. Ezek csak apróbb ötletek. De semmiképp sem szabad éreztetni vele azt, hogy felesleges, és zavaró ember az életetekben, mert mégiscsak felnevelte a fiát, felelősséggel és tisztelettel tartozik neki a férjed!
2018. okt. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
27%
Amúgy nem veszitek észre az ilyen kérdéseknél, hogyha a nő panaszkodik a férjére, akkor 100%-ban hasznos válasz, ha fordítva akkor kb. 20%....sokat elmond...De hát valahol ki kell élni az élet feszültségeit úgy látom néhány nőnél
2018. okt. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

#8

Nem a férjére panaszkodik, te egyszerű, hanem az anyósára.

Amúgy anyum dettó ilyen és még csak nem is nyugdíjas. Annyi különbséggel h ő 'Csák' messengeren írogat. Marha zavaró h percenként hallom h csipog a mobilom, kikapcsolni a munkám miatt nem tudom. Ha szólok neki akkor kb egy hétig csend van, utána indul előröl. Mentségére legyen mondva h elég messze lakunk egymástól, 3-4 havonta látjuk egymást.

Anyósod egyedül van? Társaság kellene neki a sajat korosztályából.

2018. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%
De valamilyen szinte a férjére is neheztel te egyszerű, hogy "állíccsá má még".
2018. okt. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!