Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tartsam a kapcsolatot anyosekk...

Tartsam a kapcsolatot anyosekkal, és ha igen akkor milyen szinten?

Figyelt kérdés

Végre költözünk. 2eve a férjem a szüleivel vett közösen házat 50-50%ban. Rá fél évre ismerkedtünk és hamar de jött a gyerek, így odakoltoztem. Emeletes ház, felső szint a miénk, csak a konyha közös meg az udvar. Sajnos anyós pajtás már korán kezdte a balhekat. Osszehazasodtunk majd megszuletett a gyerek, de már előtte is voltak viták... utána meg egyre durvább lett minden. Az elején turtem és szépen kértem, sőt a férjem is, de csak az örökös bantas volt. Egy ideje elegem lett és ha kezdik a cirkuszt tisztelettel de én is megmondom a magam véleményét. Végül úgy látta a férjem, hogy ez tarthatatlan így közösen vettünk egy házat. Persze emiatt is kaptunk. A komplett család gyűlöl, úgy h nem is ismernek, csak anyósom amit mond. Már a valason is erősen elgondolkoztam.

Na de a lényeg. 2honap és itt a karácsony, előtte pedig a lányunk születésnapja. Nagyon nem szeretném a férjem rokonságat meghivni. A húga lenez és állandóan serteget, anyósom állandóan a kisfiát félti tőlem, apósom pedig állandóan zsidókrol és a politikáról beszél. És ha elkezdi akkor nem lehet leallitani. Nem akarom őket meghivni a szülinapra, viszont most emiatt ne ünnepeljük meg a lányunk szülinapját? Én a szüleimet szeretném meghivni, meg a keresztszuloket és az én nagyszüleim. Tanácstalan vagyok. A férjemmel megegyeztünk, hogy ő annyit jár hozzájuk amennyit akar, de engem nem kenyszerithet és a gyereket sem viszi ha én nem akarom. De ezt a szülinapot nem tudom. Tudom illik meghivni őket, de minden porcikam tiltakozik ellene. A férjem se tudja, hogy hogy legyen, mert tudja, hogy milyenek a szülei de nem akarja őket megbantani. Ti mit tennétek?


2018. okt. 24. 13:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Én nem hivnám ha ennyire nagy a konfliktus. aztán mondanám férjemnek beszélje meg anyjáékkal ha akarnak szülinapozni akkor elmegy a gyerekkel és megünneplik ott is.
2018. okt. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Metionin ***** válasza:
92%
Vigye el a férjed 1 napra a gyereket és annyi. Lesz is ünneplés és neked sem kell elviselni őket.
2018. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

És ha férjed elvinné külön szülinapozni a rokonaihoz a gyereket, aztán ti is tartanátok egy meghittebb szülinapot?

Nálunk mivel nem voltak nagy szülinapozások, mindig külön vittek el mindkét nagyihoz, amíg kicsi voltam. (Lehet ezért? :D)

2018. okt. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még a gyereket se akarom engedni. Amikor a férjem volt gyerek akkor rajtuk spóroltak (pedig volt pénz) illetve nem foglalkoztak velük. A barátok szülei neveltek kB őket. Most meg még az almát is pucolni akarja neki. Illetve a huganak vagy gyerek és szörnyű amit csinálnak. 2evesnek már ragot és szénsavas cuccot adtak illetve úgy etetik, hogy közbe szaladgál. Én ilyenekre nem szeretném szoktatni. Ne gondoljátok h jajj minden patika kell h legyen, de azért ilyeneket nem szeretnék. 10 hónapos és a 'nagyi' csokival akarta kínálni.😵 Persze 1 alkalom csak, de akinek van gyereke az tudja, hogy gyorsan át lehet nevelni a rosszra.
2018. okt. 24. 14:12
 5/17 anonim ***** válasza:
25%

Ismerős, az én leendő anyósom is csinál ilyeneket. Sógornő gyerekét is csokival, gumicukorral, kubuval jutalmazza, utána meséli nevetve, hogy a gyerek hogyan vitatkozott az anyjával mert neki csoki kell, jajj milyen édes. 10 perccel később meg "hát ez meg ez a szomszéd mennyit is hízott, miért kell annyit enni". Sima vizet nem is iszik már a gyerek.


Tiltani azért nem lehet tőlük, férjed nem tudná határozottan megmondani nekik, hogy csokit ne adjanak a gyereknek? Ha ő viszi el?

2018. okt. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Apukában sem bízol? Ha vele megy a gyerek, akkor az ő felelőssége az, hogy megmondja a nagyszülőknek, hogy otthon mi a szokás, és amit szeretnének, azt nem. Szerintem nem lenne ezzel gond.

Persze, ha a férjedben sem bízol ilyen téren, az más kérdés, de akkor meg nem anyósék jelentik a fő gondot...


Én semmiképp sem hívnám meg őket ebben a formában, viszont a férjed is ugyanúgy szülője a lányotoknak, vele miért ne mehetne el hozzájuk? :)

2018. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
De, szokta is nekik mondani, ha vmit nem lehet. Tudom, nem lehet tiltani, de még akk is borzasztó ha oda kell adni nekik. Persze majd eddzodok és elviselem. Csak szörnyű, mert azon csak nevetnek h engem lelkileg h kicsinaltak és úgymond ezért ők nem járnak rosszul, hisz az unokat akkor is látják.
2018. okt. 24. 14:43
 8/17 anonim ***** válasza:
9%
Nehéz, mert valamilyen szinten tartozol nekik, mert segítettek.
2018. okt. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Őszintén kérdezem, mi volt a válaszaimban ennyire felháborító vagy sértő? :)
2018. okt. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit.😶

A ferjembe bízom azzal nincs gond, hisz ő is engem választott.

Mit segítettek? Mivel tartozom? Ezt viszont nem értem.

2018. okt. 24. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!