Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ez normális vagy beteges?

Ez normális vagy beteges?

Figyelt kérdés
Sajnos nekünk még nincs gyermekünk, sajnos nehezen is lehet, próbálunk mindent megtenni ezügybe a férjemmel, de egyenlőre nem sikerült. A történet az, hogy anyósom a természeténél fogva imádja a gyerekeket, a környezetében akit csak lehet babusgat, becéz stb... Viszont ő jelenleg még dolgozik egy iskolai konyhán, és van egy kislány aki imádja anyósomat, anyósom detto a kislányt. Már akkora a barátság, hogy a kislány szülei is meghívják szülinapra, névnapra, mindenre, amit a kislány kiharcol. Ezt én és a férjem (és még sokan mások) gondoljuk, hogy ez túlzás és egy kicsit sajnos beteges, mert egy egyvadidegen gyerek nem az unoka, de még családtag sem.Mi is imádjuk a gyerekeket, de nem ilyen szinten. Ha lesz sajátunk, vele úgy fogunk foglalkozni, mint a szemünk fényével,nem úgy, mint egy vadidegen gyerekkel. Ti mit gondoltok erről? Vagy ti lennétek hasonló cipőben, hogy a gyereketek isteníti a konyhás nénit és tisztára úgy kell vele bánni, mintha a nagymama volna? Már majdnem, hogy az igazi mama ki van rekesztve?
2018. okt. 26. 10:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
5%
Én mindenképp leülnék beszélni a kislány szüleivel.
2018. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez belefér. Kialakulhat ilyen kapcsolat azzal is, aki nem vérrokon (sőt.)
2018. okt. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%

A másik pedig, hogy anyósod egy szuverén felnőtt ember, azzal barátkozik, akivel szeretne.

Nem is értem az 1-es válaszolót, mit kellene megbeszélni a lányka szüleivel??

2018. okt. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Csak sajnos ezzel nekünk is fájdalmat okoz, hogy nekünk meg nem jön össze az unokája. És rossz azt látni, hogy vadidegen gyerekeket ölelget és csókolgat. De ha meg nekünk lesz látom előre, hogy helyettünk akarná nevelni. Próbáltunk célozgatni neki, és a szülőknek is, de még mi vagyunk hülyének nézve.
2018. okt. 26. 10:14
 5/42 anonim ***** válasza:
95%

1. Még nincs gyereketek. Miért ne szerethetné azt a kislányt? Nem árt vele senkinek.

2. Már előre rémeket látsz. Mély levegő, engedd el.

2018. okt. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyáltalán nem gond, anyósnak is jó, a kislánynak is. Gondolom nem úgy történt, hogy anyós gondolt egyet, hogy "megyek, szerzek egy unokapotlekot".

Nem értem minek kell beleavatkoznod, nálunk is volt olyan dolgozó az általános iskolában aki nagyon szeretett néhány gyereket és azóta sincs semmi baj se vele, se az akkori gyerekekkel, sőt még az unokáját is szereti.

Felesleges ezen aggódnod, ha beleavatkoztok, abból viszont óriási sértődések lesznek, arra készülj fel.

2018. okt. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Különösebben nem avatkoztunk bele, csak megemlítettük, vagy inkább kérdeztünk dolgokat.
2018. okt. 26. 10:28
 8/42 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egyáltalán nem beteges.

Ennyi erőből senkinek sem lehetnének barátai, nem járhatnának össze. Mert nemcsak rokonokkal tart kapcsolatot az ember.

Akkor én is beteges lennék, mert majd a barátaimat elhívom a szülinapomra? :D

A szülők meg szerintem tök jó fejek, hogy látják, hogy milyen fontos anyósod a kislánynak, és ezrét meghívják.

2018. okt. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
64%

Még mindig jobb helyzet,mint nálunk. Anyósom nyugdíjas, de mellette gyerekekre vigyáz. Van egy kislány,akire néhány hónapos kora óta vigyáz hetente egyszer-kétszer. Mi viszonylag messze lakunk, kb. 150 km. Van már egy lányunk,aki most lesz 4. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor látta. Sosem ér rá jönni, mert neki mennie kell arra a kislányra vigyázni, mi ugye meg dolgozunk, ráadásul aludni sem tudunk hol,mert nem szereti ha ott töltjük az éjszakát. Ha meg ittvan, akkor is arról a kislányról áradozik. Nem is csoda, hogy a lányunk azt mondja nem szereti a mamit.

Remélhetőleg ha lesz saját, akkor ő kerül a középpontba, addig meg nem érdemes rajta rágódni.

2018. okt. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
91%
Nekem inkább az a beteges, hogy egy párnak nincs jobb dolga, minthogy azt figyelje és elemezze, hogy anyós kivel barátkozik. És hogy erre még féltékenyek is, és betegesnek tartják, hogy jóban vannak . . . Elég fura. Mert ha az egész nap otthon ülő nagyi talál ki ilyet, arra még rá lehet fogni, hogy unatkozik. De ti? Nincs életetek?
2018. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!