Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Milyen okból kezdtek elhatarol...

Milyen okból kezdtek elhatarolódni anyósotokról? Mik azok az indokok, amiktől azt mondjatok: "na jó, inkább maradjon ő is a sajat térfelén, és én is kihagyom a találkozókat?

Figyelt kérdés
Csak kívancsi vagyok, kinek hol a hatar. En eleg heves vermersekletu vagyok, sajnos nalunk az az elv ervenyesul, hogy "jar a szaj, de valodi tett es peldamutatas nincs mogotte".

#élet #kizaras
2018. nov. 4. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Amikor kezdett beszólni, hogy igazán levihetném a szemetet, amit a fiacakája lusta volt ( 20-25 kgos építési törmeléket tartalmazó zsákokat a harmadikról, lift nélküli házban)
2018. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Szintén ugyan ez kérdezõ.
2018. nov. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Amikor engem felhívott hogy menjek át hozzá segíteni felfúrni egy polcot, mert a legkisebb fia nem ér rá. Akkor mentem, igaz nem volt hozzá túl sok kedvem, de mondtam jó ha ennyire sürgős, és a gyerek nem ér rá akkor megcsinálom.

Amikor odaértem minden oda volt készítve, és akkor látom hogy a fia otthon ül a konyhába és játszik a laptopján.

Akkor kérdeztem anyóst hogy nem úgy volt hogy nem ér rá?

Ő mondta hogy de igen így van, mert ő most játszik, nagyon elfáradt a munkahelyén (akkor 4 órás munkaidőben dolgozott gyakorlaton egy irodában). Akkor már nagy volt a fejem. Aztán ugye tartani kellett volna a polcot és anyós jött oda segíteni, én mondtam neki hogy nehogy már ő tartsa, ott a gyerek. Erre megint mondta hogy jaj hagyjam már őt játszani.


Akkor felfúrtam, mindent megcsináltam és a gyereket elküldtem a francba hogy egy utolsó lusta disznó, utána anyósnak is megmondtam a magamét.

Akkor persze jött a sértődés meg a barátnőm is úgy fogadott hogy milyen izé vagyok, de kicsit sem a valóságot hallotta hanem jó nagy hazugságot. Amikor elmeséltem neki akkor már értette miért vagyok kiborulva. Ő is tudja hogy az öcsikéje egy lusta disznó.


De a végső kiakadást nálam az okozta amikor felhívott engem hogy lekéste a buszt délutános műszakból hazafelé, és nem tud mivel hazajönni, és menjek érte. Igen ez megesik, mondtam jó elmegyek érte. Akkor a fiacskáját azért nem kérte meg erre mert éppen az ő autójukat szerelte az ismerősöm. Elmentem érte hozzáteszem nem valami közeli városba, jó 30 km volt csak oda. Mondta nekem hogy beült egy kocsmába hogy ne kelljen kint állnia a hidegben, ebbe még nem is láttam problémát. Amikor odaértem bementem érte a kocsmába, és azt láttam hogy a barátnőivel vihorászik, meg olyan részeg már mint a disznó.

Amikor már úton voltunk hazafelé akkor derült ki hogy nem dolgozni volt ő hanem bulizni a barátnőivel, csak azért hazudott nekem, mert így biztosan érte megyek.

Akkor telt be nálam végleg a pohár. Azóta is mosolyszünet van köztünk, persze ő van jobban megsértődve, mert ő az akinek igaza lehet, és mindenki másnak nem. De én az asztalra csaptam hogy álljon meg már a menet.

2018. nov. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Szia!

Én is hasonló helyzetben vagyok épp!

Én úgy voltam eddig vele, hogy tiszteletben tartottam azt, hogy ő az idősebb és a férjemnek az édesanyja. De! Amikor már bunkó volt és több családi eseményt is elrontott szándékosan , akkor kezdtem kicsit jobban odafigyelni , hogy mit is művel és mik a szándékai. Tudtam, elmondta párom ,már a kapcsolatunk legelején, hogy nem a legjobb fej az anyukája és hogy eddig akárkivel volt , senki nem tetszett neki és mindenkibe belekötött. Sokan azt mondták nekem itt, ahol a férjemmel lakunk ( egy kis faluban lakunk , természetesen anyósom is, de külön lakásban. ) , hogy ő már csak ilyen ( mármint az anyósom) el kell fogadnom így, már nem fog változni, stb...

Hát úgy gondolom én és szerencsére a férjem is, hogy hát nem úgy van az , hogy mindent elnézünk neki. Szerencsére , építi le a férjem is. Alig találkozunk, már nem is köszönünk , ha összefutunk az utcán.

Rengeteg beszólása volt és még ott húzta le a férjemet mind anyagiakban, fizikai munkával ahol csak tudta. Van férjemnek egy nővére is, persze neki mindent, férjemnek meg semmit, ő úgy van nézve a családnak , hogy ő a csicska és az eltartó. Apósom kb 2éve , hogy betegségben meghalt. Így mivel a anyósom nem dolgozott a 62 éve alatt így azt gondolta, hogy a fia fogja tudni eltartani. A párom tűzoltó. Tudni lehet, hogy nem keresnek a tűzoltók olyan jól. Most született egy kislányunk is 6 hónapos. Az én szüleim támogatnak mindenben minket és ott segítenek , ahol csak tudnak. Nemrégiben cseréltünk kocsit stb. Így minden pénznek megvan a helye. A gyereknek is a legjobbat szeretnénk. Nem tudunk egyszerre eltartani az anyját és a testvérét , majd még magunkat is. Lehetetlen. 3 házat fenntartani+mindent , amit kitalálnak. Ezt el is mondta így normálisan otthon az édesanyjának is. De nem nagyon értette meg és sajnos a testvére sem. Elintézték, hogy a férjemre a faluban mindenki , aki ismerős , csúnyán néz ránk és mindenkitől megkapja , hogy de az édesanyád stb... Nem tudunk velük mit kezdeni. Megragadtak, földhözragadtak. Azt hiszik, és gondolják, hogy az apukájuk helyett ő van. Hát nem.

Kislányunkra persze nem kíváncsi. Pedig az unokája.

Gondolkoztam rajta, hogy ha továbbra is ez fog menni , így , akkor én ügyvédhez fogok menni és becsületsértés miatt fel fogom jelenteni. Nem szeretnék a továbbiakban ilyenek miatt vitatkozni és nem fogom eltűrni, hogy a férjemre, akire nem lehet rosszat mondani, ott segít mindenkinek ahol tud.. ő rá csúnyán nézzenek azért, mert bebeszéltek ezek a mocskosok mindent a többi embernek , persze olyat, ami nem igaz.

2018. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Nem anyós, de anyósjelölt volt:

Hármasban beszélgettünk, ő, volt párom és én, mire elkezdte faggatni a fiát hogy az egyetemen milyenek a lányok. Engem pedig folyamatosan kritizált, kinevetett. Neki nem lehetett jó választ adni.

Nem vagyok egy főnyeremény, ez tény, de azt azért durvának tartom, hogy előttem beszél meg más nőket a fiacskájával...

Hálistennek csak volt, egyre inkább kiderült, hogy tigrisanyuka egyetlen pici fiacskájával kezdtem...

A mostani páromnak nincs anyukája.

2018. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

4es: sajnalom, pedig pont, hogy a szulo kell segitse az ujdonsult szuloket (ha nem is penzben erzelmileg..)


3as: Le a kalappal a turelmed elott, en ugyan nokent, de biztos ott hagytam volna anyost, amint meglatom a fiat jatszani a laptopon..


4es: ez pofatlansag... inkabb a szulonek kellene tamogatni titeket, meg ha nem is tudna penzt adni... erzelmileg lenne a minimum.


Az en anyosom inkabb kepmutato... az eskuvonkre is keson jott mikor mar oaszehazasodtunk, mindent utolso pillanatra hagy, bezzeg a munkahelyen porog, sertepertel...


Az en anyosom rettento lusta, nem szeretek hozzajuk menni, miert mindig kiabal a gyerekekkel, hogy nem csinalnak semmit, de

2018. nov. 4. 11:31
 7/13 A kérdező kommentje:

O se csinal, igy nem mutat peldat...


Koszi a valaszokat, akkor viszonylag legalabb az enyem meg nem is a harpia fele legalabb, bar szerintem az se jobb, ha a lustasaga miatt szivunk mi (pl szamlat elkeveri es nincs idoben befizetve)

2018. nov. 4. 11:33
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
A 7.hónapban volt halvaszülés elvesztettük a fiunkat erre anyós szétpofázta azonnal és már vajudás közben hivogattak ismerősök h sajnálják. Aztán kérdezte a nemét anyos mondtam h fiu erre jajj pont fiu lett volna? Mondom a lányt nem is sajnálná? Erre elfordult tőlem. Aztán mikor kikerültem a kórházból és nem intéztdm a kutyája oltását mert padlón voltam a babánk miatt elkezdte mondani egy héttel szülés után h ne foglalkozzak én már azzal menjek oltassam be a kutyáját.
2018. nov. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

#8 Uramjézus, az igen... Sajnálom, amin keresztül kellett menned! Az ilyen nőktől mentsen meg az ég mindenkit.


Nekem amúgy kifejezetten rendes anyósom volt. Soha nem piszkált, tiszteletben tartotta a magánszféránkat a volt férjemmel. Néha a hátam mögött kifejezte a nem tetszését, de engem ez különösképpen nem zavart. Tisztában vagyok a hibáimmal, és azzal is, hogy neki bizonyos dolgaim miért nem tetszhettek. Ettől még jó volt a viszonyunk.


Pár dologgal kapcsolatban "határolódtam el tőle". Pl. ő hajlamos drámakirálynősködni, mindennek hatalmas feneket keríteni, pánikrohamba hajszolni magát, ha valami stresszhelyzet fordul elő. Én ilyen helyzetekben megmondtam neki, mikor leállt sápítozni, hogy "anyuka, most tessék ezt abbahagyni!" illetve megkértem hogy ne jöjjön el a válóperre. Ő szeretett volna ott lenni. Én viszont nem szerettem volna, ha elkezd jajongani a tárgyalóteremben, hogy "jaj ne váljatok már eeeel!" így otthon maradt. Ebben szerencsére az exemmel egyetértettünk.

2018. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8as: minden reszvetem a tied!!! :(
2018. nov. 4. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!