Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tennétek a helyembe?

Mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet. :/


Én úgy voltam eddig vele, hogy tiszteletben tartottam azt, hogy ő az idősebb és a férjemnek az édesanyja. De! Amikor már bunkó volt és több családi eseményt is elrontott szándékosan , akkor kezdtem kicsit jobban odafigyelni , hogy mit is művel és mik a szándékai. Tudtam, elmondta párom ,már a kapcsolatunk legelején, hogy nem a legjobb fej az anyukája és hogy eddig akárkivel volt , senki nem tetszett neki és mindenkibe belekötött. Sokan azt mondták nekem itt, ahol a férjemmel lakunk ( egy kis faluban lakunk , természetesen anyósom is, de külön lakásban. ) , hogy ő már csak ilyen ( mármint az anyósom) el kell fogadnom így, már nem fog változni, stb...


Hát úgy gondolom én és szerencsére a férjem is, hogy hát nem úgy van az , hogy mindent elnézünk neki. Szerencsére , építi le a férjem is. Alig találkozunk, már nem is köszönünk , ha összefutunk az utcán.


Rengeteg beszólása volt és még ott húzta le a férjemet mind anyagiakban, fizikai munkával ahol csak tudta. Van férjemnek egy nővére is, persze neki mindent, férjemnek meg semmit, ő úgy van nézve a családnak , hogy ő a csicska és az eltartó. Apósom kb 2éve , hogy betegségben meghalt. Így mivel a anyósom nem dolgozott a 62 éve alatt így azt gondolta, hogy a fia fogja tudni eltartani. A párom tűzoltó. Tudni lehet, hogy nem keresnek a tűzoltók olyan jól. Most született egy kislányunk is 6 hónapos. Az én szüleim támogatnak mindenben minket és ott segítenek , ahol csak tudnak. Nemrégiben cseréltünk kocsit stb. Így minden pénznek megvan a helye. A gyereknek is a legjobbat szeretnénk. Nem tudunk egyszerre eltartani az anyját és a testvérét , majd még magunkat is. Lehetetlen. 3 házat fenntartani+mindent , amit kitalálnak. Ezt el is mondta így normálisan otthon az édesanyjának is. De nem nagyon értette meg és sajnos a testvére sem. Elintézték, hogy a férjemre a faluban mindenki , aki ismerős , csúnyán néz ránk és mindenkitől megkapja , hogy de az édesanyád stb... Nem tudunk velük mit kezdeni. Megragadtak, földhözragadtak. Azt hiszik, és gondolják, hogy az apukájuk helyett ő van. Hát nem.


Kislányunkra persze nem kíváncsi. Pedig az unokája.


Gondolkoztam rajta, hogy ha továbbra is ez fog menni , így , akkor én ügyvédhez fogok menni és becsületsértés miatt fel fogom jelenteni. Nem szeretnék a továbbiakban ilyenek miatt vitatkozni és nem fogom eltűrni, hogy a férjemre, akire nem lehet rosszat mondani, ott segít mindenkinek ahol tud.. ő rá csúnyán nézzenek azért, mert bebeszéltek ezek a mocskosok mindent a többi embernek , persze olyat, ami nem igaz.



2018. nov. 4. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
20%

Így mivel a anyósom nem dolgozott a 62 éve alatt


Kmk???

2018. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok lehet gyorsan gépeltem nem érthetően írtam le. Tehát úgy szerettem volna írni, hogy nem dolgozott anyósom soha, sehol. 62éves.
2018. nov. 4. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Most ez lett a divat, hogy az anyósok földig alázzák a menyüket másoknak?

Nálunk is ez volt a szitu. Mi elköltöztünk egy másik városba. Szerencsére ott kapott munkát a Férjem én meg itthon babázom.

Úgy döntöttem én nem fogok senkinek magyarázkodni. Eleve sok embernél negatív megítéléssel indulok.

Azóta nincs kapcsolatunk és nyugodtabb a mindennapjaink.

Fontos, hogy te ne süllyedj a szintjére és kezd szidni fűnek-fának.

Kitartást kívánok Neked.

2018. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
De, érthető volt. Csak tudod, én éltem a rendszerváltás előtt, és tudom, hogy az nem úgy működött, hogy aki nem akart, nem dolgozott. Kmk. Keress rá a következő mese előtt.
2018. nov. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó!

A mamám se dolgozott rengeteg ideig, a papám tartotta el a családot míg fiatalon meg nem halt. Utána kezdett dolgozni.

2018. nov. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

Ugyanezt írtad le ebben a kérdésben, vàlaszkènt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

2018. nov. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

62 évesen ha ennyi energiája van kötözködni, meg sz.rt kavarni akkor gond nélkül tud dolgozni is. Kertészkedjen, neveljen tyúkot. Aki akar az talál munkát. Takarítson gazdagéknál feketén max. Vagy kórházakban mindig kell konyhás, takarító stb. Bárhol lakik, kórház van a közelben.

Nem a gyerek feladata eltartani a szülőt. Úgy hogy semmit nem segít az unokájánál pláne magasról kell tojni rá.

Az hogy mit gondolnak a faluban?!?!

Kit érdekel?!?! Biztos van aki mellette áll, de ugyanannyian ellene is. Hidd el.

Nálunk 2 év alatt ide nem tolta a képét a kislányomhoz max 4x, a fia gyerekei soha nem voltak fontosak. A lánya gyerekéhez meg napi 4x megy. Úgy hogy 6 házra lakunk.

Mindkét gyerek rosszalvó volt. Összesen 4 évig nem aludtam át egyetlen éjszakát sem.

És 3 illetve 4 óránál többet egyben sem. Tudja és lef.s.a oda ahol meg kezdetektől átalussza a gyerek az éjszakát menni kell napi 4x.


A mostmár expárom szerint meg semmi baj nincs az ő anyukájával és mindennap oda ment haza mielőtt hozzánk még haza jött.


Szerencsés helyzet, ha a párod átlátja.

Vicc kategória mindegyik banya.

Ez egy külön faj. Beteg mind.

Komolyan, hogy ezek az anyósok mit képzelnek magukról?!?!?!

2018. nov. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 acelsziv ***** válasza:
83%

Ismerek olyan falut ahol a csűrhe -mert más szó nem jó rájuk - egyszerűen kiutálta a faluból is azt aki nekik nem tetszett. De ezt csak úgy leírtam.

Anyósodat tojjátok le a lányával együtt. Nem vagytok kötelesek egy fillért sem adni nekik. Viszont lehet, hogy el kellene gondolkoznotok a költözésen.

2018. nov. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is ilyen anyós de após is. Szembe megy a jópofizás, ígéretes, stb de hátunk mögött meg elhordanak minden szarnak. Amikor kértünk segítséget tőlük hogy ugyan csak mutassa már meg a páromnak az apja hogy ezt meg azt hogy kell csinálni, aztán párom megcsinalja, csak mutassa meg, a szomszéd dolga két héten keresztül fontosabb volt és nem segített. Ez nem is baj megoldottuk magunknak, de aztán meg párom olyanokat hallott vissza a fodrásztól akihez az apja is meg ő is járnak, hogy az apja panaszkodott hogy ők úgy segítenének nekünk, mindenben segítenének, de hát mi nem nem szólunk nekik, nem kérünk soha segítséget. Egy nagy lof***szt. Kértünk mi többször de b***sztak jönni, persze párom rögtön ugrott minden kérésükre. Aztán ez a képmutató viselkedés egyre jobban elburjanzott, vége az lett párom megszakított velük minden kapcsolatot, elkoltozunk 50 km-rel arrébb(nem tudják hogy hova szerencsére, nem mondtuk el nekik, bár nem is kérdezték) telefonszamat is lecserelte hogy őt többet ne zaklassák, és lám boldogan élünk mint Marci hevesen.

Ha ilyen rossz nálatok is a helyzet, én fontolora vennem a költözést. Drága anyuka meg a nővér meg szépen elkezdhet dolgozni, nem pedig máson élősködni. Nem szabad ezt hagyni és eltűrni, már így is sokat segitettetek egy szavuk nem lehet ha azt mondjátok most hogy na állj.

2018. nov. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ismerős,letitulált a szeretett mama mindennek.Most van egy tartozása felénk.Nem leszek toleráns.Megmondtam a páromnak hogy egy forintot sem adhatnam nekik a közel jövőben,mivel mi sem haladunk túl jól.Igazából engem az sem érdekelne ha nem köszön többet.Itt csak ő veszíthet.Ez van a Te helyzetben is! Ő veszti el a fiát,az unokát.Az ostoba pletykák meg majd elmaradnak egyszer csak.És én is behajítanám otthonba!
2018. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!