Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én reagálom túl, vagy tényleg...

Én reagálom túl, vagy tényleg fura ez?

Figyelt kérdés

A barátom anyukája nagyon rendes velem, mindig mondja, hogy milyen édesek vagyunk meg, hogy nagyon szeret engem, ajándékokat is szokott nekem venni. Viszont amiket mond az fura

Pl. Barátommal készülődtünk egyik nap, hogy jövünk hozzánk, erre az anyukája mondja: Miért mentek el? Muszáj menni?


Aztán egyik nap a szüleivel voltunk, és mikor indultunk volna hozzánk, hogy ott alszunk, anyukája mondja: Nem akarsz mégis haza jönni? Már csak azért, hogy nehogy megfázz


Volt olyan, hogy én a barátom és a szüleim a temetőben voltunk, az anyukája tudta hogy megyünk, de felhívta a barátom, hogy hogyan kell kikapcsolni a számítógépet, 10 percig magyarázta, pedig szerintem nem olyan bonyolult, főleg ha van laptopja


Minden nap szoktunk találkozni barátommal, amivel nem is volt semmi gond, néha tartunk egy külön napot de az ritka, erre az édesanyja már mondta, hogy jó ha van olyan nap amikor nem találkozunk, meg annó ő sem találkozott minden nap a párjával (ezt nem előttem mondta)


Olyan aranyos mindig velem, meg érzékeny lelkű, pont ezért is nem akarom elhinni, hogy rosszat akarna


2018. nov. 4. 21:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Egyszerűen nem akar magára maradni, nem olyan nehéz erre rájönni.
2018. nov. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ott van a férje
2018. nov. 4. 21:18
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
Az nem jelent semmit. Lehet már elhidegültek egymástól, csak kerülgetik egymást a lakásban. Ilyenek sajnos az öregek akik egyedül érzik magukat. Az én mamám is miután magára maradt minden kis dologért hívogatott csak hogy legyen kihez beszélnie. Nem fura, értem ha zavar, de hidd el csak egyedül érzi magát.
2018. nov. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Ja bocsi most látom hogy anyukája, félreértelmeztem:D Akkor nem lehet olyan idős, de amit írtam ugyanúgy érvényes egy középkorú nőnél is.
2018. nov. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Aggódó, féltő, lelkes, bevágódni próbáló, társaságra vágyó anyuka. Így próbál szerintem szimpatikusnak tűnni, csak néha kicsit "bénán" sül el és furcsának tűnik.
2018. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
62%
Nehezen válik le a fiáról és nehezen fogadja el, hogy a fiú egyre önállóbb lesz, saját élete van. Jó, ha megszabjátok a határokat, nehogy túlzott legyen a ragaszkodása a későbbiekben vagy nagyon belefolyjon az életetekbe. Viszont mivel aranyos, azt is éreznie kell, hogy attól nem veszíti el a fiát, hogy annak önálló élete lesz. Ez nehéz, de apránként érdemes kijelölni a határokat.
2018. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Teljesen megértelek! Nekem rengeteg hasonlóban volt részem. Kb 2évig bírtam. Nem szeretne valóban egyedül maradni az édesanyja és azt szeretné, ha a fia folyamatosan vele lenne és tudná minden lépését. Ez nagyon rossz.

( Nekem volt olyan, hogy a volt párom egy építőipar cégnél dolgozott és úgy döntött, hogy külföldre kimegy a céggel dolgozni. Nem is bántam , szerettem , megvártam tisztességesen. Viszont amikor hazajött 3 hónap után, akkor esett le, hogy én nem is vagyok neki olyan fontos, mert az anyjáékkal volt. Annyira oda volt a családjáért és ragaszkodott a családjához , hogy 37 évesen még mindig velük él. )

Én úgy gondolom, ha a párodnak sem tetszik ez ahogy az édesanyja viselkedik, akkor ő is megmondhatja neki, hogy ez így nem jó hosszútávon . Ha szeret kiáll érted úgy, hogy neked is jó legyen.

Én ezt így gondolom! :)

2018. nov. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsõnek.
2018. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Ahhha.. Hát nálunk is így kezdődött bő 6 éve. Aranyosnak tűnt a párom anyukája, aztán egyre jobban megszolta páromat amikor velem találkozott vagy nálam aludt, hogy már megint találkozunk, otthon meg alig van. Itt jegyzem meg felnőtt férfi volt 20 éves mikor találkoztunk. Nem akarta hogy a kisfia távol legyen anyuci szoknyajatol, de ha velem van akkor inkább legyünk náluk, mint nálam (nekem saját lakásom volt, párom még szüleivel élt). Aztán egyre jobban durvultak a dolgok, párommal sokszor veszekedtünk mert az anyja minta otthon balhezott vele hogy már megint találkozunk, ezért párom kevesebbet találkozott velem, ami viszont kettőnk között nem klappolt, így elkezdte (végre) lesz***rni azt hogy az anyja nem akarja hogy "annyit" találkozzunk (könyörgöm másképp hogyan ismerjük meg akkor egymást???), ami az anyjának nem tetszett hogy a fia irányítása kicsuszik a kezéből, ezért otthon elkezdte ellenem hangolni, persze mikor találkoztunk velem szemtől szembe tette a szépet, de párom (később) el mesélte hogy amúgy az anyja folyamat szitotta ellenem őt, csak nem akarta nekem elmondani. Ezután persze minden baj volt, amikor megkerte a párom a kezemet akkor az amikor gyereket vállaltunk akkor az, mára ott tart a kapcsolat hogy párom megelegelte az anyja irányítás mániás kosajátító viselkedését és nem is beszél már vele. Anno megjegyzem meg 23 évesen is napi szinten kellett lejelntkeznie az anyjanal mert különben balhe volt. De nekem évekig nem tűnt fel ez a viselkedés, úgy tűnt kedves aranyos lelkizős nő. Ahha. Már rajotzem sajnos ez mind csak a képmutatás része volt.
2018. nov. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%

Hasonló a sztori nálunk is, azonkívül, hogy mi kevesebbet tudunk találkozni sajnos.

Nekem is egy alapból kedves anyós jelöltem van, csak azt akarná, hogy mindig náluk legyünk. Ugyanilyen kérdések hangoznak el itt is, de akkor is ha csak én jövök haza tőlük, és a barátom otthon marad. Azt se bánná, ha odaköltöznék.

Alapból náluk vagyunk többet, de volt, hogy több napot egyhuzamban nálunk voltunk, és már ilyeneket írogatott a fiának, hogy "akkor haza se gyere"... De volt, hogy "haza rendelte" a fiát, hogy ebben-abban segíteni kell...

Az én anyukám nem ilyen, persze, minden anya jobban szereti szerintem ha otthon van a gyereke, ő is jobban szereti ha ide jön a barátom nem fordítva, de nem teszi szóvá.

Jah és a vicc az, hogy egyszer, amikor éppen indultam haza barátoméktól, és kérdezte anyukája, hogy miért, viccesen azt mondtam, hogy már biztos hiányzok anyukámnak, és erre azt mondta, hogy dehát előbb utóbb úgyis elköltözök, hozzá kell szoknia anyukámnak. :D

Szóval vicces. Meg amúgy barátom szülei jól megvannak, eljárnak wellness hétvégékre, meg hetekre nyaralni, olyankor nem hiányzik neki a fia vagy mi?! :D

Amúgy sokáig nem tettem szóvá ezt a barátomnak, meg nem is szóltam egy rossz szót se az anyukájáról, mert én is úgy vagyok vele, hogy anyukám szent és sérthetetlen. Na meg nem várhatom el, hogy válasszon vagy ilyesmi. De pár hónapja már mondom neki ha ilyen helyzet van, hogy zavar, de semmi változás nincs.

Úgy vagyok vele, hogy amíg anyuka nem lépi át a határt, meg amíg barátom se ugrik minden egyes szavára, addig eltűröm.

Aztán ha majd egyszer külön költözünk és még úgyis megmarad ez a probléma, na akkor az már gáz.


Szóval szerintem nem reagálod túl, de nem is fura sok anyuka (főleg a fiúsak) ilyen.

2018. nov. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!