Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan működik a gyámságról...

Hogyan működik a gyámságról való lemondás?

Figyelt kérdés

Üdv!

Egy házban lakunk a férjem szüleivel, természetesen a a ház a miénk.

A beleegyezésünkkel anyós és após gyámság alá fogadták anyósom unokahugát (16) mert szülei nem tudtak róla gondoskodni.

Na már most az unokahugi közel sem úgy viselkedik ahogy kellene.

A kétdésem az lenne hogy kötelezhetem e a gyám-ot (anyósomat) hogy mondjon le a gyámságról mert nem tudom már megtűrni a házamban az unokahugát én sem és a férjem sem.

Valamint a gyámságról való lemondás hogyan zajlik, mi a menete?

Köszönöm



2018. nov. 14. 17:34
 1/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Nem kötelezheted erre.

2018. nov. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy köteles eltűrni a saját házadban.Nem te vagy a gyám szóval te kirakhatod de akkor az anyós és az após bajba is kerülhetnek ha nem teljesítik a felügyeleti kötelességüket.
2018. nov. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Anyós és após tartják magukat a feladathoz és a szabályokhoz, az unokahúg nem tartja magát a dolgokhoz. Kimarad suli után ahelyett hogy hazajönne, hazudik mint a vízfolyás és még sorolhatnám..
2018. nov. 14. 18:01
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
16 éves nem 6...
2018. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Beleegyeztetek. Innentől kezdve ki kell bírni, be kell csatlakozni a nevelésébe, vagy anyósodékkal együtt teszed ki őket, de akkor lehet, hogy a férjed is csomagol.

18 évesen kiteheted az utcára, de nem leszel népszerű.

2018. nov. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodat nem kötelezheted, hogy mondjon le a gyámságról, viszont arra igen, hogy hagyják el a házatokat.
2018. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A telefont Bell feltalálta. Felhívod a gyámhatóságot, családsegítőt és rá kérdezel.
2018. nov. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az anyosodeknak meg kell mondani h lehet összepakolni!

A sajat hazatokban ne hagyjatok magatokat elnyomni!

Sajnos sok esetben ra megy a hazassag is!

2018. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De ha kimarad suli után, az az ő baja, meg az anyósodék baja? Vagy nagyon hangosan kiabálósan kioktatást kap akkor a lány? És ez lenne a zavaró? Mert alapból nektek nem kellene vele foglalkozni. Remélem azért jut neki saját szoba. Meg szal minimum 3 lakószoba van a házatokban/lakásotokban. Ahova el lehet vonulni, meg külön ágy van, külön kis kuckó. A lányt talán nem feltétlenül fogjátok tudni jobb belátásra bírni, viszont azt mondhatjátok anyóséknak, mondhatjátok nekik esetleges kioktatáskor is , meg előtte is már előre szólhattok, hogy halkabban osszák ki a kislányt. Meg pl legyen akár saját minibáros hűtőtök, és akkor mondjuk pl zárható, és akkor pl a kiscsaj nem szedi ki belőle, ha pl rajta van a nevetek. Amúgy el nem tudom képzelni, miket hazudozhat; de a számonkérése, hogy hol volt, nem a ti dolgotok. Nem a te meg a párod dolga. Azt majd elintézi, akinek gyámsága, akinek felügyelete alatt van. Nektek nem is kéne vele foglalkoznotok, ha nem hangos, meg pl nem részegen állít haza, összehány mindent, és nem zárja be maga után az ajtót, meg ha pl van saját, külön szobája, egy külön kis tere. Amúgy én asszem, neki már kialakult a személyisége; de talán lázad; de talán van neki intelligenciája is. Lehet, hogy esetleg egy ilyen komoly, intelligens beszélgetésre, amiről érződne, hogy ez most tényleg komoly, arra vevő lenne. A ráijesztés nem tudom, mennyire játszik, de ha végülis nem árt nektek, akkor szerintem nem kéne rája ijeszteni; hogy ha nem embereli meg magát, nem viselkedik, akkor ki lesz rakva. Amúgyis lehet, hogy csak a szemetekbe röhög, mert 3 embert nem fogtok kirakni, mert ha ő megy, megy/mennek a gyámja /gyámjai is.
2019. jan. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!