Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek bunkó vagyok, ha...

Szerintetek bunkó vagyok, ha ebben az esetben nem vagyok kíváncsi anyósra?

Figyelt kérdés

Szóval... Anyósom egy özvegyasszony baromi rossz természettel. Egyébként egy vállalkozást vezet és ezáltal felsőbbrendűnek hiszi magát mindenkinél. A városban, ahol élünk és él ő is, szinte kivétel nélkül mindenki ruhelli. Sajnos nem tudok rá jót mondani, mert olyan szinten rosszindulatú, hogy annak képes örülni, ha valakit valami baj ér, beteg lesz, vagy valami kár keletkezik az illető házába, ilyenkor valósággal fel van dobodva, hogy "na ez is meg az is hogy járt, meg is érdemelte" felkiáltással.

Nekem is volt vele konfliktusom, ugyanis alapból nem tetszettem neki (ahogy a fiai többi barátnői sem), aztán mikor bejelentettuk az eljegyzést, vége volt a világnak! Valószínűleg egyébként az ellenszenvet nála az is kivalthatja, hogy az én szüleim nem tehetősek, ő pedig úriasszonynak hiszi magát, aki nem alacsonyodik le senkihez. Az esküvőn is a templomban három sorral odébb ült le az én rokonaimtol.

Sajnos a férjemmel nem akar osszejonni a baba és az anyós a fejemhez vágta, hogy hagyjam, hadd keressen a fia olyan nőt, aki (idézem) nem olyan selejtes mint én, hogy még egy gyereket se tud szülni. Meg, hogy én biztos ezer éve tudom, hogy nem lehet gyerekem, de ezt titkoltam a férjem elől, hogy nehogy emiatt ne vegyen el.

Na de a kérdésem lényege igazából annyi lenne, hogy karácsonykor egyik nap az én szüleimhez megyünk ebédre, másik nap meg anyóshoz. Viszont nekem ezek után semmi kedvem leulni vele egy asztalhoz, mintha minden rendben lenne. Mondtam is a férjemnek, hogy ő menjen nyugodtan, az ő rokonsága, én nem tiltom, miért is tenném, de én nem vagyok hajlandó elmenni ezek után. A férjem persze engem támogat és fontolgatja, hogy ő sem megy, de én noszogatom azért, mert hát akármilyen is, mégiscsak az anyja.

Ti mit gondoltok erről az egészről? Érdekelne a véleményetek!


2018. dec. 1. 08:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%
Az a vélemémyem, hogy gyanúsan sok ma reggel az ilyen hosszú mese...
2018. dec. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tanácskent annyit mondhatok, akkor ne olvasgasd őket és főképp ne fáraszt magad azzal, hogy írsz is.
2018. dec. 1. 08:52
 3/18 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez így teljesen korrekt.

DE! bár alapvetően nem vagyok a híve az ilyesminek, ha olyan ritka rendes férjed van, hogy ő sem menne el, hagyd rá, hogy ő döntse el: nem rendszeresen, de egy alkalommal jó lecke lenne. Így az anyós még örülhet is, hogy kettesben lehet a kisfiával és sikeresen kiutált téged, legalább a karácsonyi asztaltól.

2018. dec. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Ebben igazad lehet!
2018. dec. 1. 08:56
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Végre egy értelmes nő, aki nem megy anyóshoz jópofizni a család kedvéért, miután az rommá alázta! Megsüvegelendő tulajdonság!
2018. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyébként akik azt gondolják, hogy kamu a sztori... Sajnos valóban léteznek ilyen anyosok. Csak van a "Jobbik" fajta, aki "Csak" a hátad mögött szid. Meg van az, amilyen az enyém. Én örülnék a legjobban, ha csak egy unalmamban kitalált mese lenne ez. De sajnos valóban léteznek ekkora tapló emberek!
2018. dec. 1. 09:06
 7/18 anonim ***** válasza:
3%
Hát, ha a cél az örök harag és a kapcsolat teljes megszakítása a férjednek is, akkor ne menjetek. Nálam az okos enged szabály van érvényben és az, hogy igencsak rövid az élet ahhoz, hogy haragot tartsunk, pláne a családdal, úgyhogy én mennék. Mondjuk azt elvárnám a férjemtől, hogy álljon oda az anyja elé és közölje vele, fejezze be ezt a fajta viselkedést, mert ha nem, akkor bizony akar az ebéd középén is felelőtök és ott hagyjátok
2018. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem cél az örök harag, de miért menjek olyan helyre, ahol nem látnak szívesen és ahol én sem érzem jól magam?! Pontosan mert túl rövid az élet, úgy gondolom olyan helyzeteket kell teremteni benne, amikben jól erezzuk magunkat.
2018. dec. 1. 09:42
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

" van a "Jobbik" fajta, aki "Csak" a hátad mögött szid."

Szerintem az a rosszabbik "fajta" ember, aki mást a háta mögött szid.

De egyébként meg ne menj oda karácsonykor.

2018. dec. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Engem nem érdekelne ha örök harag...nost őszintén egy életem van, minek rontsam el, hogy jajj, ennek meg annak az érdekében jópofizok?

Ne menjetek semmiképp! De én a helyedben a férjem sem noszogatnám, mert azt hinné anyósod, hogy sikerült kiutálnia. Azt jól tetted, hogy felajanlottad a férjednek, hogy menjen, nem "tiltod", de hagyd rá a döntést. Most ez kettős, amit mondok, de van különbség aközött hogy noszogatom h menjen és hogy egyszer mondom, hogy nyugodtan menjen ha szeretne, nem balhézol amiatt.

2018. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!