Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tehetek az apósommal,...

Mit tehetek az apósommal, hogy ne mondja el idegeneknek azt, ami itthon történik?

Figyelt kérdés

Párommal 2 éve vagyunk együtt, 4 hónapja költöztem hozzá, mindketten 23 évesek vagyunk. Az apukájával él, aki nyugdíjas és 71 éves. A problémám azzal van, hogy bármi történik itthon folyton megy a faluba és minden ismerősének elmondja a történteket. Párom vissza akart menni a régebbi munkahelyére -mikor még csak ez tervben volt- már másnap a boltban nekem mondták ,hogy apósom mesélt nekik erről. Hétfőtől új munkahelyen kezdek, ellenben már mindenki tud róla! Hiába szóltam kedvesen neki , a párom is szólt egyszerűen nem érti meg, hogy ez nem megszokott helyzet. Volt olyan is hogy a szüleim legelsőnek jöttek hozzánk látogatóba , elmentek ketten sétálni egyet és olyan meglepődve jöttek haza. Kiderült apósom a faluban már leadta a hírt, hogy ők ott lesznek nálunk. Ez még nem is vészes, de mikor egy öreg néni odament hozzájuk és rákérdezett hogy biztosan az én szüleim-e kicsit abszurd helyzet volt.

Mit tehetnék vele? Gondoltam arra is, hogy a problémáimat nem mondom inkább el neki vagy bármilyen komolyabb dolog van utólag tájékoztatom.

Ma telt be nálam picit a pohár, etettem a macskákat és hallom ahogy szomszédnak már mondja hogy hátfőn megyek dolgozni. Annyira rosszulesik. Mintha a szomszédok és a falusiak is a családhoz tartoznának.

Ez talán még enyhébb fokozat de mi lesz idővel? Mi van ha azt is el fogja mondani ha veszekszek a párommal vagy bármi komoly dolog történik?



2018. dec. 1. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%

Minek beszéltek vele?

Miért nem teszitek be egy otthonba?

2018. dec. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez a falusi élet, nem fog változni, ha nem tetszik költözzetek el!
2018. dec. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Minek mondtátok el neki, hogy hétfőn új munkahely? Csak a párodra és rád tartozik. Ha meg hétfőn lement az első napod, közlöd, hogy új munkahelyed van.

De azt sem értem, hogy minek kellett apóshoz oda cuccolnotok.

Párommal kicsivel több, mint 3 éve vagyunk együtt. 8 hónap után költöztünk össze, “saját” albérletbe. Párom 21, én 19 voltam.

2018. dec. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Falusi vén hülye, és 71 éves. Ezeknek ebből áll az élete. Ennyi idősen már nincs értelme magyarázni neki, el se jut az agyáig. Nem kell vele megosztani semmit, ez a titok.
2018. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Nem apósod. Az éppen aktuális partnered apja.


71 éves, nyilván nem el valami mozgalmas életet, egyértelmű, hogy pletykázik. Az mondjuk érthetetlen, hogy ha tudjatok, hogy ilyen, akkor 1, miért éltek a nyakán, 2, miért mondtok el neki mimdent

2018. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez a falusi élet... Utána meg csodálkoznak, hogy a fiatalok menekülnek.
2018. dec. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Az ennyi idős városi anyám, es falusi anyósom dettó.

Mondjuk mar 40 éves koruk óta ilyenek ez egy állatfaj.

Nem is mondunk soha, semmi fontosat el nekik. Hozzánk meg nem jarnak, így nem tudnak semmit

2018. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is, teljes hírzárlat, másképp nem megy.
2018. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem ismeretlen a dolog. :DDDD

Pedig én nagyvárosban élek.

Egyszer, még régen (de már dolgoztam), apukám mutatott egy hirdetést, hogy egy tőlünk 45 km-re levő városban (tehát ahová akár ingázni is lehetne itthonról) egy olyan állást kínálnak, aminek én is megfelelek. Elolvastam a hirdetést, nem izgatott fel különösebben. Elégedett voltam a helyemmel, a fene se akart ingázni vagy máshová költözni. Nem is törődtem tovább vele. Pár hét múlva egy apukámhoz hasonló korú ismerős férfi, afféle minden lében kanál hírharang megállított, hogy hallja, hogy én elmegyek innen, ebből a városból. Csak lestem, hogy én erről nem tudok. Aztán ahogy körítette a dolgot, lassan derengeni kezdett, hogy arról a hirdetésről beszélhetett neki apám, netán hozzátéve, hogy az milyen jó lehetőség. Az a buta ember meg rögtön azt kombinálta ki belőle, hogy én BIZTOSAN megpályázom és oda fogok menni (ha fölvesznek).


Szóval az a legrosszabb, hogy az emberek egy része még hozzá is kombinál mindenfélét a hallott hírhez, úgyhogy olyanokat fognak tényként gondolni rólad, amiből egy szó sem igaz.


Szerintem kerek-perec kérdezzétek meg tőle, hogy miért mondja el ezeket. Lehet, hogy rájön, hogy más nem olyan, hogy élete minden történését meg akarja osztani (ha fiatal lenne, biztos az FB-n osztaná meg). Ha ezt nem érti meg, akkor meg a legszigorúbb hírzárlat kell irányában. Ha rossz néven veszi, hogy pl. a fia munkahelyváltásáról csak akkor értesül, amikor már megtörtént, akkor meg kell neki mondani, hogy a saját viselkedésének köszönheti ezt.


Ha babát szeretnétek, különösen ügylejetek arra, hogy ha ő tudja, akkor az egész falu tudni fogja. Ha utána történik spontán vetélés, akkor az egész falu arról fog kérdezni, mikor érkezik a baba, megvetted-e neki ezt meg azt, mikor te ölni tudnál a lelki fájdalomtól.

2018. dec. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
48%

Alaphelyzet: Lakik egy 71 éves ember a saját házában és szeret "pletykálkodni".

Ez ismert volt.

Te 4 hónapja odaköltöztél a nyakára és már háborogsz is, hogy milyen a tulaj-bácsi, pedig ő pont ugyanúgy éli az életét mint ahogyan eddig is élte.

Az ingyen lakás az jó neked, de a tulajdonos az úgy ugráljon, ahogyan az neked tetszik?!!

Szerinted ez így okés??


Amúgy NEM az apósod.

2018. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!