Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miért vàltozott meg ennyire...

Miért vàltozott meg ennyire hirtelen anyósom?

Figyelt kérdés
Pàrommal 11éve vagyunk eggyütt, arànylag jó volt a kapcsolat az anyukàjaval. Ha talalkoztunk elvoltunk, sose veszekedtunk vagy ilyenek. Nem is szolt bele az életünkbe, pedig àtmentünk egy s màson. Egy hónapja megszületett a kislànyom, azóta teljesen megvàltozott. Folyton kioktat, adja a tanàcsokat, màsnak mondja hogy "szaranya" vagyok. Elég hasfàjós a picim, ráadàsul tàpszeres is. Minden màsnap vitetné az orvoshoz, vigyem ultrahangra, vérvételre stb. Nem fogja fel, hogy az orvos azt mondta ez a hasfàjás teljesen normàlis és a babàk nagy szàzalékàt érinti. Nekem is rossz hogy szenved szegény, de attol ha hurcolom és kinozzàk nem lesz jobb. A pàrom nem szól bele, nincs szoros kapcsolata annyora az anyukàjàval de meg se bàntanà.
2018. dec. 7. 08:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja még ez is a baja hogy alvàs közben hangosan szuszog a picim, morog is közben :D a doki erre is azt mondta normalis, meg fejlődésben van a hörgője. De szerinte valami "nagyonnagybetegsége" van :(
2018. dec. 7. 08:37
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Ha jól értem nem egy fedél alatt éltek, szóval innentől könnyen megoldható a történet. Amíg nem állítod le addig ez fog menni, erre készülj fel. Szóval vagy húzol egy határt vagy ezt fogod hallgatni.
2018. dec. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
A baba érkezéséig te ott voltál, nem zavartál sok vizet az életében. Az unokájára viszont igényt tart, szakvéleménye van és te már igenis zavaró tényező vagy, aki nem ért hozzá és egyébként is az ő helyén "ülsz". Ha jó szándék lenne, akkor is le kell állítani, de ha nem az, ahogy sejtem, akkor kereken egyértelműen rendezned kell vele a viszonyokat, ki meddig rendezkedhet, tanácsolhat és honnantól csak a te hatásköröd.
2018. dec. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Nagymamák már csak ilyenek, főleg ha első unokája!


Legközeleb menjetek együtt a gyermekorvoshoz, ha az Ő szájából hallja majd ,hogy nincs gond talán elhiszi és lenyugszik.:)

2018. dec. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Anyosom is szeretett volna beleszólni sokmondenbe mert hogy dajka néni volt 40 évig és ő mindent tud pszichológia nevelés mindent. Mi meg mikor mondott valamit ami nem tetszett megmondtuk neki h nem igy fogjuk csinálni majd ha kell segitség megkérdezzük. Persze párszor még most is bedob ezt azt de már letett róla hogy ránk kényzseritse az akaratát. Itt férjednek kellene legjobban megmondani a dolgot végülis ő anyja nálunk mindenki a saját szüleit rendezi ha probléma van velük
2018. dec. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Itt a megoldás már pedig csak az lenne ha a férjed szólna az anyjának, hogy ne adjon kéretlen tanácsokat, ha majd érdekel a véleménye akkor megkerdezitek. Te itt hiába fogsz konfrontalodni az anyossal, attól csak még rosszabb lesz a viszony. Rá kell világítani a férjedet hogy itt ő a kulcs a békességért, nekik kell először finoman kedvesen leallitani az anyját, és ha szép szóval nem megy akkor erelyesebben is akár. A lényeg hogy meg kell húzni a határt, felnőttek vagytok, attól mert ő felnevelt egy gyereket, te/ti nem lesztek automatikusan rossz szülők,es ő sem biztos hogy mindent jobban tud, pláne a gyerekorvosnál nehogy már azt higyje okosabb.
2018. dec. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld meg akkorra kihívni a gyerekorvost, amikor ő is ott van, hogy hallja tőle is, hogy nincs baj.

Amúgy meg valószínűleg idáig sem voltál a kedvence és sok mindennek elmondott a hátad mögött, csak nem hallottad vissza. Az ilyen típus nem egyik napról a másikra lesz ilyen. Igen, alkalmatlannak tart arra, hogy neveld az unokáját.

2018. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem voltam a kedvence, de tiszteletben tartottuk egymást. Én sem vagyok az a közvetlen fajta, a 3 lépés távolság megvolt mindig. Sajna az én anyukám nem él már hogy tanácsot adjon. Gondolom ezert érzi azt hogy bele kell szólnia. Eddig sose hallottam semmit. Sőt mikor külön vltunk egy darabig örült mikor kibékültünk.
2018. dec. 7. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Annak tudnak beleszólni az életébe, aki hagyja. Aki csak idegeneknek mer panaszkodni, és képtelen kiállni saját magáért, az meg is érdemli, hogy kioktassák, hülyének nézzék meg bunkó megjegyzéseket tegyenek rá/róla. Nem kell lemenni alpári proliba, civilizált emberi módon meg lehet kérni, hogy fejezze be ezt a viselkedést, mert ameddig nem moderálja magát, addig nem vagy hajlandó fogadni a házadban.
2018. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó. Nem lakom a hàzában.
2018. dec. 9. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!