Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Férjem tesója down szindrómás, aki egy fogyatékkal élőknek való napközibe jár hétköznapokon. Ugye ott sajnos nem a legjobb a higénia. Van egy 3 hónapos kisfiúnk, akit imádnak a férjem szülei és heti szinten találkozunk. Viszont anyósom már nem egyszer néhány órás otttartózkodás után közölte, hogy a párom tesójának hasmenése van. Oké, gluténérzékeny és nem is tartják rendesen a diétát, nade mi van, ha esetleg a napköziből kapott el valami vírust?! Utálom, hogy erről mindig hallgatnak, mert akkor ugye nem vinnénk az unokát. Én viszont nem akarom már többet kockáztatni, hogy vagy elkap valamit a gyerekem vagy nem. Egy 3 hónapos baba még kórházba kerülhet egy ilyen vírus miatt. És nem is azért oltatjuk be 40ezer forintért rota vírus ellen, hogy csak így családon belül elkaphassa, azért mert anyósom ilyen önző. Nagyon mérges vagyok...
2018. dec. 10. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Mielőtt elmennék hozzájuk a babával, rákérdeznék, hogy mindenki egészséges e? Ha valaki köhög, tüsszög, megy a hasa, akkor nem megyünk.

De tudnod kell, hogy bárkitől, bármikor, bármit elkaphat a kicsi az utcán, vagy a boltban is, sajnos nem tudod mindentől megvédeni!

2018. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem paráznám ennyire túl. Ha a testvér valamit elkapott, azt előbb anyósék kapnák el, a gyereked szinte kizárt. Nyugodj le
2018. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

"gluténérzékeny és nem is tartják rendesen a diétát"


Szerintetek mitől fosik szegény? Teljesen tönkre teszik a gyomrát, aki gluténérzékeny egyáltalán nem ehet glutént!

Nem vírustól megy a hasa. De ha attól is menne, anyós és ti is mossatok alaposan kezet, ha ott tartózkodtatok és utána babáztok és ennyi.

2018. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem tudom mindentől megvédeni, de ha erről tudnék, legalább ezt a veszélyforrást ki tudnám védeni... ez dühít, hogy mindig titkolóznak. Amúgy nem megy folyamatosan a hasa és 90%ban gm eszik a gyerek bár tudom, hogy nekik még az 1% glutén is sok.
2018. dec. 10. 16:16
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Szoktál boltba járni? Esetleg orvoshoz? Ha igen, akkor elárulom, kb ugyan akkora eséllyel viszed haza te a fertőzést mint a sógorod.
2018. dec. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A hányós hasmenős vírus cseppfertőzéssel terjed. Azért ne mond, hogy az utcán a babakocsiban ugyanakkora az esélye elkapni, mint egy betegtől mondjuk wc-zés után, aki összetapogatja...


De még ha így is van, az utcán nem tudom kivédeni, ezt viszont kitudnám...

2018. dec. 10. 18:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem kapta meg még a teljes védettséget plusz nem csak a rota okoz hányás hasmenést 😒
2018. dec. 10. 21:14
 8/12 anonim ***** válasza:
79%

Ma 18:36

"Nem kell magas lóra ülni, mert nagyot lehet esni..."


Ezt magadnak mondtad, ugye??!


Úgy kaphatja meg a rotát pl, hogy nem azt az altörzzsel fertőződik, amely(ek) ellen az oltás véd. Magyarul, a gyengébbek kedvéért: nem ad védelmet az ÖSSZES rota törzs ellen.

Minek szólsz bele, ha nem értesz hozzá?!


Plusz a Rota típusain kívül még 682 féle hányós/hasmenéses fertőzés beszedhető. Gondolom vm 70 éves anyós lehetsz, a hozzászólásod stílusa alapján roppant jóindulatú is, és azt képzeled, ezek valami úri huncutságok vagy olyan kitalációk, amiket a menyecskék azért hoznak elő, hogy az anyósokat idegesítsék.


A te korosztályodnak nincs fogalma arról, mit tudnak ezek a vírusok csinálni a gyerekek szervezetével (vagy ami azt illeti a felnőttekével is!), azt hiszitek, ez ugyanaz, amivel ti NÉHA, nagyon elvétve találkoztatok.

Ha nem annyi éves vagy, akkor meg félelmetes a tudatlanságod és rosszindulatod.


A lányom 2 ízben kapott el vmt, Noro vírus vagy franc tudja, mi volt (a 682ből megnéznek max pár fajtát, nem Rota-e vagy még vm komolyabb, oszt jóvan - nem vizsgálják mindegyik vírust), az egyiket benyeltük mi is, felnőttek. Rögtön világos lett, miért nézett ki úgy anno 1 évesen a gyerekem a kórházban, mint aki a halálán van (akkor kapta el először vmlyik hányós vírust, és összevesztem az orvossal, h nézzen rá jobban, mert rettenetesen néz ki)! Volt egy napunk, amikor feküdtünk az apjukkal és gond volt feltápászkodni, ellátni a gyereket. Soha életemben nem éreztem ilyet, pedig sok mindent benyelek a gyerekektől!


Szóval abszolváltunk több mindent a lányommal, több kórház, miegymás, majd az alig vm több, mint 1 éves fiam hazahozta a kórházból a Rotát, amivel kevés híján vissza is került, az 5 éves lányom mellé (aki közben bekerült, mert elkapta a kicsitől). Szóval én otthon a fiammal, lányom a kórházban az apjukkal. Azt hittem, sosem fog elmúlni, valami rettenetes, 9 kg volt utána a 14 hónaposom!


Szóval, jóllehet nem árt, ha vmlyen hányós víruson átmegy a gyerek, mire közösségbe kerül (orvos mondta és igaza volt), de az ha lehet, ne a Rota legyen és ne 1- 1,5 éves kor alatt!!!


Annyi pozitívumot tudok mondani, Kérdező, h elméletileg ha más törzset kaptok is meg, könnyebb a lefolyása (nem 100 % és meglehetősen sovány vigasz), továbbá beszélj anyósoddal, hogy ez nem gyerekjáték, ha tudja, hogy lappang bennük valami, illetve gyanakszik, inkább szóljon. Pár napot nem mentek és annyi. A pici gyerek ennyi odafigyelést igényel - ez a minimum!


+ Nagyon alaposan probiotikumozd a kicsit (és magatokat is, ha futja rá, de a gyereket mindenképp), hogy erősödjön az emésztőrendszer bélflórája!

2018. dec. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Igen,valószínű, hogy beteg lesz a kisbabád a gluténérzékeny down-osn sógorodtól. Az is valószínű, hogy a rotavírus ellen beoltott gyereked rotás lesz...holott ez az oltás nincs a kötelezők listáján, szóval kétlem, hogy ez a vírus veszélyeztetné leginkább a kisbabád egészségét. Figyelj, ha máskor elmennél valahova a gyerekkel, akkor ne felejtsd el oxigén sátorba tenni, nehogy a széndioxid dús levegő megártson neki.

Persze arra is figyelned kell, hogy a kisbabád nehogy elkapja a gluténérzékenységet és a down szindrómát a sógorodtól. De figyu, szerintem te is oltasd be magad rota ellen, hátha okosabb leszel tőle.

2018. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

18.40-es kissé durván nyilatkoztál, de alapjában véve teljesen igazad van.

Hozzátenném, kedves kérdező, hogy nagyon óvd a gyerekedet a SAJÁT szüleidtől is, nehogy valami vírust rárasszanak arra a szegény gyerekre.

2018. dec. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!