Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos a kérésem vagy nekik...

Jogos a kérésem vagy nekik van igazuk és nekem kell alkalmazkodnom? (kinél töltsük a szentestét)

Figyelt kérdés

10 hónapja vagyok együtt az új párommal. Én idén váltam el (jóval azután jöttünk össze, hogy elköltöztem az ex-férjemtől) és van köztünk egy nagyobb korkülönbség, én 31/N vagyok ő pedig 20/F. Minket nem zavar a dolog, nem is nézünk ki furán együtt (általában egyidősnek gondolnak minket), elvileg a családját sem zavarja. Szeretnek, elfogadtak engem, egy pillanatig sem volt ebből probléma.

A családja az édesapját és a nagymamáját jelenti. Az anyja elég csúnya körülmények között lépett le pár éve, azóta új családja van, így ő nem része a családnak. Viszont érhető módon az apjával és a nagymamával nagyon szoros a kapocs, csak hárman vannak egymásnak, egymásra támaszkodva vészelték túl, mikor az anyja lelépett, nagymama segíti őket anyagilag is stb...

A lényeg: jön a karácsony, és nekem az lenne a természetes, hogy a szentestét a kedvesemmel töltöm, azzal, aki a legfontosabb nekem (mint ahogy az elmúlt években az ex-férjemmel töltöttem, és utána mentünk a szüleinkhez, egyik nap egyikhez, másik nap másikhoz). Viszont párom apja úgy szervezkedett, hogy 24-én nagymamához mennek hármasban. Utána következő két nap már lehetek együtt a párommal, de 24-én nem.

Tudom, hogy még csak 10 hónapja vagyunk együtt, és így talán érthető is a dolog, de vajon jövőre is így lesz majd? Akkor is lestoppolják a szentestét hármasban, én meg csináljak, amit akarok?

Tervezzük, hogy 1, max. 2 éven belül összeköltözünk, bár erről lesz-após még nem tud. Nem tudom, hogy fogja fogadni.

A kérdésem: szerintetek jogos a kérésem, hogy ha idén már/még nem, de jövőre a párom már velem legyen 24-én vagy hagynom kellene, hogy ez maradjon meg nekik, hármasban programnak? Nem akarom amúgy fúrni a családi összhangot, szeretik egymást, apa és nagymama tényleg rengeteget segít(ett) páromnak a nehéz időkben is. De én meg igényelném a páromat szenteste.

Mit javasoltok?



2018. dec. 12. 12:37
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%

Menj vele te is Szenteste a nagymamához. Persze ha hívnak.

(Ha a fiam párja egyedül lenne Szenteste én meghívnám magunkhoz)

2018. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%

AZ idén teljesen rendben van, hogy ök hárman töltik együtt a szentestét.

Jövöre, ha összeköltöztetek, akkor ti ketten vagytok a szorosabb család, és attól kezdve ezt a napot kettesben jogos, hogy töltitek.

De öszintén szólva egy 20 éves fiú még nem az a kategória, akivel összeköltöznék, meg hosszabb távra terveznék - neki még igen sokat kell érnie, mire alkalmas egy családban a férfi szerepre. (Ez csak magánvélemény, nem kritika rád nézve)

2018. dec. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%

Nem leszek népszerű, de akkor is leírom: a korkülönbség nektek nem számít, de ettől még létezik. A párod egy 20 éves fiú, aki még bőven gyerekként él a családjában, és nem önfenntartó különélő felnőttként. Így neki nem evidens, hogy szenteste veled legyen. Inkább az ellenkezője, a szülővel szokás még tölteni a karácsonyt. Te viszont már más életszakaszban vagy jó ideje, és elszakadtál ilyen szempontból is a családodtól, neked már normális, hogy a veled élő pároddal ünnepelsz.

20 évesen lehet érett felfogású, de semmiképp sem független a csalájától, és nem vagy egyenrangú a közeli rokonaival, ha hasonló döntésekről van szó. Ezt magadban kell rendezned, mert néhány helyzetben még élő fog jönni ez a különbség köztetek.

2018. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%

Téged nem hívtak?

Szerintem mindegy, hogy melyik napot töltitek együtt, és mikor mentek rokonokhoz. Nálunk Szenteste jönnek rokonok és a többi napon vagyunk magunk között.

Ha jövőre is együtt lesztek még, akkor szerintem az a normális, hogy téged is hívnak.

Mi még csak 2 hónapja voltunk együtt anno a férjemmel, amikor jött hozzánk karácsonyozni, én meg mentem hozzájuk szilveszterezni.

2018. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy ah utolsó irja. A párod még gyerek, evidens, hogy a családjával tölti a szentestét.

Jövőre már elvárható, hogy veled legyen - amennyiben együtt éltek akkor

2018. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
84%

Amikor írtad, hogy mit csinált az anyja és a korotokat, egyből anyakomplexus jutott az eszembe.

Idén legyen úgy, ahogy szerveződik. Jövőre időben jelezd mi a te elképzelésed és jussatok közös nevezőre.

Amikor összeköltöztem a férjemmel 24-én ketten majd a gyerekkekkel bővülve voltunk. 25-26 vagy amikor szervezve volt, mentünk a rokonokhoz.

2018. dec. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Ő egy 20 éves "kamaszfiú". Mivel nem laktok együtt evidens, hogy mindneki a családjával van szenteste. Mi is így voltunk, amikor összecuccoltunk, akkor voltunk együtt 24-én. És a többi napon a családdal.
2018. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Amig nem eltek egyutt, addig logikus, hogy otthon tolti a szentestet.
2018. dec. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hiszem, igazatok van, és én is így gondolkodtam. Idén még okés ez (bár nekem vacakul esik, de igaz hogy más életszakaszban vagyok és mást szoktam már meg az évek alatt), jövőre, ha együtt élünk, már lehet ezen változtatni. Amúgy nekem az ellen sem lenne kifogásom, hogy pároméknál ünnepeljünk szenteste nagymamával együtt. Csak szeretnék vele lenni aznap. Nem tudom, ők hogy fogadnák, ha "befurakodnék" az évek óra megszokott hármasban-szentestézünk rendjükbe. De ez majd jövőre kiderül.

Amúgy nem leszek szerencsére egyedül 24-én. Hazautazom majd a szüleimhez. Csak normál esetben ezt 25-én tenném.

U.i.: Nem tudom, ki pontoz le mindenkit, nem én, bocsánat.

2018. dec. 12. 13:31
 10/29 anonim ***** válasza:
41%
Az se zárható ki, hogy jövő ilyenkor más pasi oldalán fogsz villogni. A friss húsra is rá lehet unni, na meg szerintem te irogatod itt a zagyva történeteket. Pl hogy anyád terhes egy csövestől, aki a kertetekben lakik.
2018. dec. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!