Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagálom, vagy mi ez?

Túlreagálom, vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Úgy érzem anyósom versenyez velem a gyerekemnél... vagyhogyismonjam. Az oké, hogy örül meg büszke, de írok példákat:


Mennünk kellett ugye csipőszűrésre, időpontra. Elhívtam segíteni (hogy ugye ne érezze magát kihagyva), de aztán nem elég, hogy késett még odacsődítette a közelben lakó barátnőit, hogy dicsekedhessen, úgy kellett szólnom, hogy elsődlegesen vizsgálatra jöttünk időpontra!


Rendszeresen kiveszi a kezemből a babakocsit, pár lépés után kérdi csak meg, hogy tolhatja-e. Pedig szívesen odaadnám, nincs és sose volt evvel bajom, de miért nem tudja megvárni, míg átadom?


Ha hordozókendővel viszem a kicsit (ami bizonyítottan sokkal jobb kettőnknek), akkor látom rajta az “aggodalmat”, hogy így ő nem tud unokázni. Folyton kérdezgeti, hogy “na, nem nehéz még” meg hogy “nem lenne kényelmesebb a kocsi” vagy olyanokat mond, hogy szokta látni, hogy a hordozott babák el vannak hanyagolva, mert leesik a sapka stb.


Szerinte felesleges félévesnél tovább szoptatnom, a párom is 7 hónaposan hagyta abba. Pluszban folyton mondogatja, hogy ő már “karonülőként” odaadta a fiát a nagyiknak és hogy majd ő is “elkéri” az unokáját. Gondolom ezért szorgalmazza a korai elválasztást. Fent említett aggodalmat vagy nem tetszést láttam akkor is az arcán, mikor mondtam, hogy 1 éves koráig szeretném legalább szoptatni a babám.


Nem veszek meg a gyereknek minden hülyeséget, ésszel vásárolok, de 4 hónapos a kicsi, ilyenkor ugye fontosak a fejlesztő játékok. Kapott egy babazongorát, amiben aztán lemerült az elem... na ezután anyósom mutatott valami színes zacskót a babának, amivel szintén játszott hiszen nemrég tanult meg fogni, idézem anyósom “jajj ez mennyivel jobb mint bármi elemes”. Vagy pl. készítettem lógó játékokat a játékívre, amiket imád a kicsim, miután megmutattuk anyósomnak volt egy alkalom, hogy a babám bebandzsított (1 éves korukig tök normális) és anyósom rögtön mondta, hogy ezért nem jó ez a sok fellógatott játék neki.


Vagy amikor náluk vagyunk és csinál valami cukiságot a babó anyósom mindig mondja, hogy jajj nézzem, mintha ezeket csak neki csinálná. A múltkor pl. leraktuk náluk egy szobába aludni a babát és kint beszélgettünk. Kicsivel később elkeszdett nyöszörögni a picim és anyósom felpattant és odabökte nekem, hogy “várjál” és berohant a picihez... jól fel is ébresztette, pedig én tudom, hogy néha álmában nyöszörög, nyüglődik, de alszik tovább...


Baromira kezd ez zavarni. Szerintetek túlreagálom? Mégha nyíltan megmondaná és “rá tudnék szólni”, de csak ebben a passzív agresszív stílusban csinálja, amit a férjem nem vesz észre.


2018. dec. 19. 01:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%

Csak tudnám h ezek a bekattant nők miért hiszik h az unoka is a ő gyerekük és az anyát szinte kirugnák a képből..

58N

2018. dec. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

A peldaid kapcsan nehany eszrevetel, felvetes:

Orvoshoz ne cipeld az anyosod. A csiposzureses pelda legyen into neked. Ha ne adj isten korhazba kerulnetek valamivel par napra, akkor kerd a segitseget, de amugy ezt magad vagy a ferjeddel old meg.


Amik az elveid pl. meddig szoptatod, hordozod vagy babakocsiztatod, milyen jatekot veszel v. adsz neki, azok mellett tarts ki (hacsak te magad nem.valtoztatod meg menetkozben). Nehanyszor mondd el kedvesen az erveidet mit miert ugy gondolsz ahogy, de ha mar vagy 5-szor kell magyaraznod, akkor jelezd ezt mar elmondtad, nem ohajtasz ujra es ujra beszelni rola. Legy kozben kedves, mosolygos, koszond meg hogy o megoszotta ő anno hogyan csinalta (de te nem ugy fogod:)).


Viszont neki is adj sajat unokaidot. 4 honaposan eleg nagy a babad ahhoz, hogy te osszekeszitsd egy babakocsis setahoz, mindent elrendezz neki es anyospajtast a haz ajtoban utnak inditsd, hogy mama 1 ora mulva itt varlak benneteket. Vagy ha elviszed hozza a babad es idegesit, hogy o folkapja (igaz még ez is lehet elv, de ha nem nagyon surun jartok, akkor ettol nem feltetlenul romlik el az alvasi szokasa), akkor ott is par ora utan, mondd, hogy te elmennel 1-2 orara addig legyen kedves babazzon es vigyazzon a kicsire. Te meg tenyleg olyankor intezd a bevasarlast, konyvesboltot, postat, fitnest. Jobban jarsz, ha ilyenkor nem azon idegeskedsz mennyit van a karjaban, hogyan veszi ki a kezedbol a babakocsit vagy milyen jatekot ad neki.

2018. dec. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
#2, gyetertek. Abyos nem mindig ellenseg, hasznos is lehet.
2018. dec. 19. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
A 2-sel tökéletesen egyetértek, nyugodtan hagyhatod néha fél órára-órára a mamának a picit, te meg addig foglalkott magaddal, meg azzal, ami pihentet, lazít!
2018. dec. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
4 hónapos mit kezd a babazongorával? Az állítólagos fejlesztő játékok többsége értelmetlen, csak pénzkidobás.
2018. dec. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%

Elhiszem, hogy idegesít az anyósod, de nem kell a kákán is csomót keresni. Ha zavar a lelkesedése, akkor hagyd nála pár órára. Semmi baja nem lesz.

(Nyilván azt veszel a gyerekednek, amit akarsz, de 4 hónaposnak fejlesztő játéknek pont ugyanolyan jó egy kavicsokkal megtöltött palack, mint a babazongora.)

2018. dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%

Nyugi engem anyos simán ellökött a babakocsitól szó nélkül mikor arra sétáltunk.

Szerintem is válassz ki egy napot mikor elviszed hozzá akkor nagy nyelések közepedte kicsit viseld el és utána sipirc haza. Akkor annagy boldogságtól nem a szája fog járni és a többi nap nyugton lesz.

Legyen resze a gyerek életének de azért orvoshoz hivni meg stb...ne engedd be annyira a mindennapjaidba...téged se kisérgetett orvoshoz.

Tudom mit érzel amugy nálunk anyós még dajka is volt...eddig számomra hasznosat nem mondott de szentül hiszi hogy amit 40 éve tanult az most is úgy van minden és ugy a jó...

2018. dec. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%

Én úgy tudom hogy a babát addig KELL szoptatni ameddig igényli! Ha 2éves koráig akkor addig. Anyósodról eszembe jut két hülye birka gyerekügyben.

"Na aztán kinyílt már a szeme?"

"Szoptat a nejed? MÉÉ?? NINCS PÉNZETEK TÁPSZERRE???"

2018. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%

Dehogy reagálod túl.

Nem normális, hogy ezeknek az öregasszonyoknak csak az unoka az élete. Én már várom, hogy a gyerekeim minél önállóbbak legyenek, nemhogy egy szoptatott csecsemőbe kapaszkodjak, mint egy hülye.

Nem kell a vénasszonyt hívni csípőszűrésre, láthatóan ostoba, ha a barátnőit is odacsődíti. Apropó, miért nem azokkal kávézgat?

A szoptatás pedig a te döntésed. Amúgy egy igény szerint szoptatott 4 hónapost nem lehet sehol hagyni, mert bármikor kerheti a cicit, csak pár korty szomjoltásra és akkor anyós előkapja a sajátját? Vagy mi?

Én 6 hónapos korig igény szerint szoptattam es csak ekkortól kezdtem a hozzátáplálást.

Addig a gyerekek nem kaptak sem vizet, sem teát, nem ismerték a cumisüveget sem.

Tőlem is kérdezték értelmi fogyatékos nyanyák, hogy nem halnak-e szomjan nyáron tea nélkül? Ostobák mint anyósod, şzard le.

2018. dec. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Így van, hiába 4 hónapos, igény szerint szopik, így nem tudom otthagyni sehol. Cumija sincs és ha nagyon nyügi akkor csak a cici. Csípőszűrésre muszáj volt vinnem valakit, mert olyan a hely, hogy elkél egy pár segítő kéz. Persze így utólag nem őt hívnám.


A zongorával meg tök jól elvan, ez szerettette meg vele a hasonlevést + mióta felfedezte a kezeit, nyomkodja is. Van hogy a lábához teszem, akkor is figyeli a hangokat.


Ja és #9, igen, anyósom szerint is szomjanhalnak víz nélkül 😒😒😒😒

2018. dec. 19. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!