Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mikkel kötött belétek anyós/após?

Mikkel kötött belétek anyós/após?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdés inspirált, ahol a kérdező megemlítette, hogy az anyósa beszólt neki, mert nem viselt kötényt a konyhában, és aki nem hord kötényt, az nem is lehet jó háziasszony.

Erre írt még két válaszadó, hogy 1. náluk anyós szerint, aki műanyag ruhacsipeszt használ, az nem jó háziasszony (és megy utána anyós, és a kiteregetett ruháknál kicseréli a műanyag csipeszeket fára), és 2. anyós szerint a jó háziasszony főzés közben nem mehet ki wc-re.

Én sírva röhögök minden ilyen elborult kritikán. Tudtok még hasonlókat? Ne kíméljetek! :D Mivel kötött belétek anyós? Milyen elborult elképzeléseik/elveik vannak, amelyeket rátok akarnak esetleg erőltetni?



2018. dec. 21. 13:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
92%
Én nem jól csináltam meg a szendvicset se a fiának mert nem vajaztam meg a kenyér mindkét oldalát:D :D nem jól mosogattam mert azt rögtön elpakolja a csepegtetőről hiaba folyik mindenről meg a víz. :D szóval mindenbe belekötött de ezek voltak a legnevetsegesebbek:D
2018. dec. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk alapvetően jó a viszony, szóval nincs emiatt utálkozás, de kaptam már beszólást azért, hogy hogy tudok én vacsorát tenni a fia elé, ha este 8-ig vagy még tovább dolgozom, hát tényleg nem fogok főzni semmit??? Ez szokásává is vált, ha felhív, hogy hogy vagyunk, mindig rákérdez, hogy mit főztem. :)

A másik ilyet párom kapja, én csak pont kihallottam telefonból, beszélgetésnél mondta párom, hogy épp mosogat, mire felháborodottan megkérdezte, hogy miért, én hol vagyok. :D Páromnak le se esett mondjuk a dolog, én mondtam neki utólag, hogy mit gondolhat rólam... :)


De, ahogy írtam, nálunk jó a viszony. Ő háztartásbeli nagyon régóta, ezért neki más a természetes. Sejtem, hogy pesti úripichának tart, de nem vágja az arcomba, csak ezek a finom szurkálódások maradnak meg. :) Emellett is, tudom, hogy kedvel, úgyhogy nem foglalkozom vele.

2018. dec. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
89%

Most lett aktuális, ezért csak ez jut eszembe, de annak idején úgy gondolta, hogy megkötheti majd nekünk, hogy milyen messzire költözzünk tőle, mert ő milyen rohadt nagy segítség lesz majd a gyereknél.

Egyrészt ő beleszületett az ország kb leggazdagabb településébe és nem érti, hogy nekünk miért gond, hogy itt 30 millió alatt telket se lehet venni. Így is jófejek voltunk, mert a két nagyszülő közt félútra költöztünk. De nem mondtam neki, hogy mire segítség kell az unokáknál addigra anyukám pont nyugdíjas lesz, míg ő még mindig dolgozni fog. Majd rájön magától.

Teszem hozzá kb soha az életben semmiben nem segített nekünk amikor megkértük rá, mert mindig volt valami rohadt fontos dolga (szomszéddal kávézni meg ilyenek...)

2018. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
90%
Én most olvastam anyosos kérdlsnél h meg mondta a terhes nőnek h fiú legyen ja szóval kívánság műsoron alapul milyen nemű lesz a gyerek... ezzek az emberek normálisak?
2018. dec. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
89%

3-as vagyok. Hogy legyen egy apósos történet. 10 éve vagyok együtt a férjemmel, de apósom a mai napig nem tudja elfogadni, hogy én házon belül nem hordok papucsot. Minden alkalommal amikor átmegyünk hozzájuk, meg akar győzni, hogy ez így normális és rakja elém. Én meg ott hagyom, ő meg tukmálja tovább és nem engedi el órák múlva sem a témát.

Sok ilyen dilije van, mert tipikusan olyan ember aki nem érti meg, hogy más emberek máshogyan élnek vagy gondolkodnak, nem mindenki olyan mint ő, de ez a papucs téma a legdurvább.

Sokáig az is probléma volt, ha éjszakás műszakban dolgozom én miért akarok napközben aludni. Ezt egyszerűen képtelen volt megérteni, bárhogyan is magyaráztuk, hogy ilyenkor megfordul minden, sehogy nem értette ennek mi értelme, mert ki alszik már napközben...

Hát ez van, nem járok hozzájuk túl gyakran, mert nagyon gyorsan leszívnak. Egyébként nem rosszindulatúak, jól megvagyunk, csak egyszerűek mint egy faék.

2018. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
87%
Mondjuk ez nem konkrét kötözködés, de mikor az ikrekkel voltam terhes, egy étteremben az ebéd közepén após közölte mutatóujjal mutogatva, hogy "az egyik azért legyen fiú!" ☝️
2018. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
94%
Kivette a kezemből a tejszínhab spray-t, mert nem megfelelő tempóban és technikával ráztam. Megmutatta hogy kell. Életemben nem láttam még olyat. Kb. 5 másodpercenként erősen rántott raja egyet.
2018. dec. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Jöhetnek még!

Jajj, a két tipikus agyrém, amelyek egyszerűen nem értem, hogy léteznek még mindig a 21. században.

1. Mi az, hogy a férfi is végez házimunkát?

2. Az unoka csak akkor unoka, ha fiú!

Jut eszembe, amin még megborultam: Írt egy hölgy régebben egy kérdéshez, hogy elég előrehaladott állapotban sajnos elhalt a terhessége, és meg kellett szülnie a halott babát. Borzasztó... :( És mikor bejött anyósa a kórházba látogatóba, és meghallotta, hogy kisfiú lett volna a baba, nekiállt fennhangon sipítozni, de úgy, hogy zengett tőle a folyosó, hogy "Ó, de kár, pedig pont fiú lett volna!"

Mire a hölgy: Ja, mert ha lány baba halt volna meg, az nem is lett volna akkora baj, ugye?

A pofám leszakad az ilyen némberektől...

2018. dec. 21. 13:49
 9/91 A kérdező kommentje:

Gondolkodom saját sztorin is. Ex-anyósom elég illedelmes volt ilyen szempontból. Szembe soha nem kritizált, max csak a hátam mögött. Amiről tudok az az volt, hogy szerinte egy férjes asszonynak nem való barátnőkkel 1-2 napra eltűnni szórakozni (koncertre mentünk, nagy zenerajongó vagyok, nem mellesleg hobbizenész is), meg stúdióban egy férfi zongoristával órákat ellenni, mert MIT GONDOLNAK AZ EMBEREK?!

Szóval akár ezt is vehetnénk elborult kritikának. :) Férjes asszony ne merészeljen az ura nélkül mások társaságában létezni (férfiak társaságában az órák is felháborítóak, nők esetén pedig a napok, jujj).

Ja, és apám esetében is tudok egyet. Húgomnak van egy kisfia, nagypapa nagyon szereti, de pont a múltkor fennhangon panaszkodott, hogy a gyerek "sajnos balkezes lesz." Én meg... MI? :D Az mióta baj, hogy egy gyerek bal- vagy jobb kezes? Apám szerint ez sajnálatos dolog, és de kár érte.

2018. dec. 21. 13:52
 10/91 A kérdező kommentje:
7-es, szerintem eddig te nyersz. :D Beleköt abba, hogy rázod fel a tejszínhabos flakont. Mert annak csak egy jó technikája van. Klasszikus. XDD
2018. dec. 21. 13:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!