Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A páromnak, csak az édesapja...

A páromnak, csak az édesapja él. Amikor közeledik egy ünnep, az apja sosem hív minket. A párom azt mondja, az apjától ne várjam, hogy hívjon, de mindig mehetünk hozzá. Az én szüleim mindig kedvesen hívtak. Annyit sem mond, hogy Mikor jöttök?

Figyelt kérdés
Miért nem lehet egy szülőnek hívnia a gyerekét és annak párját, ő miért nem tudja kimutatni, hogy szeretne velünk találkozni? Miért tartja magát makacsul, és miért nem közeledik ő? Miért mindig nekünk kellene közelednünk? A párom sem erőlteti a látogatásokat. A fiamat én mindig szoktam hívni, én nem hordom fenn az orromat. Örültem volna, ha újra szerető család vesz körül, akikhez mehetünk, mert sajnos az én szüleim már nem élnek. De így csak magunkban vagyunk meg a fiamékkal. Én nem akarom odatolni magunkat.

#érdeklődés #hívás #nem mutatja ki az érzéseit
2018. dec. 25. 21:36
1 2
 1/12 gömbicica ***** válasza:
78%

Parod edesapja hany eves?

gondold magad a helyebe. Vendeget hivni feladattal jar.o nem biztos,hogy erez magaban annyit, hogy megtegye.

ne haragudj ra,

biztos nem hordja fenn az orrat!

2018. dec. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Talán pont ő azt várja, ti kezdeményezzetek. Nem minden ember gondolkodik úgy, mint te. Én is elvárom, hogy a gyerekeim, unokáim kezdeményezzenek. Én így tartom helyesnek.Persze, vannak helyzetek, amikor én lépek kapcsolatba valamelyikkel.
2018. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Tipikus férfi. A férfiakra úgy általában nem jellemző, hogy olyan nagy kapcsolattartóak lennének. Se baráttal, se senkivel, még rokonokkal sem. Mindig csak ott van kapcsolattartás a családdal, ahol nő is van a háznál.
2018. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A bácsi 79 éves, de szeret főzni, a lánya is bejelentkezett hozzá holnapra a férjével és 2 gyerekével, tehát nem probléma neki a vendéglátás.

Kíváncsi vagyok, meddig bírja, hogy ne lássa a fiát (az, hogy engem nem lát, nem számít), mert mi addig nem megyünk. Milyen apa az ilyen?

2018. dec. 25. 23:15
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Csak durcizz.

" a lánya is bejelentkezett hozzá holnapra "

A lánya nem csinál belőle presztízs kérdést, hogy kinek kellene előbb lépnie.

2018. dec. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

B+, nehogy már egy 80 éves bácsi könyörögjön a hisztis menyének, hogy látogassa!


Te meg még a férjed uszítod, hogy ne is menjetek... undorító vagy.

2018. dec. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
B+ te nagyon h@lye vagy. Egy 80 éves bácsitól várod, hogy hívogasson vendégségbe. Elmondta szívesen, lát bármikor mehettek hozzá. Látod a lányáék is bejelentkeztek hozzá, nem meghívóra vártak. Mit játszod az agyad, a fiát is ellene úszitod? Te hordod fent az orrod, nem a bácsi. Öreg már, szerintem örül ha meglátogatják. Dobj össze valami finom sütit neki és látogassátok meg. Amíg még van kit!
2018. dec. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Én megértem a kerdezőt. Eléggé egyoldalú az a kapcsolat, ahol mindig, kivétel nelkül az egyik fél keresi csak a másik társaságát.

Lecsupaszított esetben: van egy rokon/barát, aki sosem hív, sosem érdeklődik, nem keresi az alkalmat a találkozásra (és megsértődik, ha ezért sokáig nem történik semmi). Ez így megy éveken keresztül. Előbb utóbb a “kapcsolattartó” fél elkezdi azt érezni, hogy nem is érdekli a másikat, csak egy zavaró tényező, hiszen sosem hívják őt. Rossz érzés, hogy rá kell erőszakolnia magát a másikra, meg akkor is, ha azt mondta “nyugodtan gyere bármikor”. Lehet udvariasságból mondta? Vajon ha nem keresné, akkor soha többet nem is beszélnének? Ennyit számít neki?

Érdemes néha másik szemszögből is vizsgálni a dolgokat, nem egyből hőbörögni.

2018. dec. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vannak olyan családok, ahol betartják ezt a protokollt, hogy "csak meghívásra megyünk", meg van, ahol a közeli családtag bármikor beeshet. Nekem se azt mondják a szüleim, hogy "meghívlak karácsonyra", legfeljebb kérdezik, hogy "mikor jössz már".

Párod helyében egyébként mennék nélküled is. A bácsi 79 éves. Ha neadjisten ez lett volna az utolsó karácsonyotok, amit együtt tölthetett volna a fiával, akkor mit fogsz érezni jövőre? Elégedettséget, hogy "na, most én jól betartattam az öreggel az etikettet"?

2018. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Na, ez tényleg így van, neked egyáltalán minek is kéne menned? Ha nem szimpatikus a párod apjának ezen hozzáállása a dolgokhoz. Akkor ne menj. Egy 80 éves már nem fog változni. A párod sem erőlteti a látogatásokat. Ez így helyes, minek kéne bármit is ráerőltetni a párunkra, ami nem az ő családjával kapcsolatos? A párod családja nem a tiéd.

Menjen csak egyedül látogatóba a párod.

2018. dec. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!