Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tul nagy kèrés a szülés utàni...

Tul nagy kèrés a szülés utàni pàr hét nyugalom?

Figyelt kérdés

6honapos terhes vagyok,minap anyos mar tervezgette h szülesi datum utani heten jönnenek egy hétre.

400km valaszt el tölük.Ezért is minimum 1 hétre szoktak jönni.

Mondtam neki h szüles utani 3-4 hetben nem szeretnenk h jöjjenek majd utana mert szeretnenk egy elsö heteket a picivel tölteni.

Hogy szokjon meg minket,a hangunkat,az elsö pillanatokat együtt eljük meg a ferjemmel.

Anyos nagy szemekkel nezett ram h mi ezt hogy gondoljuk??

Ferjem testvere 30kmre lakik tölünk

ott is mikor megszületett a elsö gyerek,korhazbol hazaerve mar ottvoltak naluk 1 hetig

a nö is mondta ha lesz 2.baba ezt a hibat nem követi el megegyszer

mert nagyon nehez volt az a het velük egy 1 szobas nappalis lakasban.

En sem szeretnem ha egyböl jönnenek,nem mellesleg en egy hosszu hetvegere gondoltam 3-4 nap.

Mar nem 2 en vagyunk hanem lesz egy baba is

60negyzetmeteres lakasban lakunk

nekem ez mar tul tömör es zavaro lenne

en vagyok a rossz h ezt kertem tölük?


2018. dec. 26. 14:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
84%

Én azt hittem, ez tök normális... Jól látod a dolgokat, kérdező, ehhez jogotok van. Még később is, ha úgy érzed, hogy pár hétig nem akarsz vendégeket fogadni, de most különösen érthető lesz.


Amelyik nagyszülő pedig rossz kapcsolatot alakít ki az unokájábval csak azért,mert egy hónaposkoráig nem látta... :D Nem, ez nem így működik.


60 nm-es házba 3 ember is kicsit sok tud lenni, én nem is tuti, hogy el tudnék helyezni mást, de mivel máskor is jönnek, ez még rövid időre végülis belefér.

2018. dec. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
82%
Fúúú teljesen átérzem a helyzetedet Kérdező, én 5 hónapos terhes vagyok és már bejelentkeztek a rokonok hogy mikor ki mennyit lesz nálunk a szülés után "segíteni". Én is épp próbálom őket leszerelni persze van sértődés belőle. Igazából azt nem értem miért gondolja azt bárki, hogy két felnőtt nem bír el egy egész nap alvó babával meg egy háztartással. Ha meg mégis szükségem lenne segítségre akkor ott van anyukám, szívesebben látok egy olyan nőrokont akivel bizalmas a kapcsolatom és nem feszengek ha lehányt hajjal jelenek meg előtte... Igazából engem az zavar ezekkel a rokonokkal, hogy itt sosem a baba a fontos, hanem hogy ŐK láthassák a gyereket,meg micsoda dolog már megfosztani a nagyszülőt az unokától, ezért képesek belemászni a másik intim szférájába lesz*arva hogy a másik csak nyugalomra vágyik. Nálunk az a gond, hogy azt sem tudom megtenni hogy csak a szűk családot fogadom pár órára mert a nagyszülőkön felül nekem 3, páromnak 5 testvére van plusz házastárs plusz gyerekek... Én azt találtam ki, hogy a kórházba majd bárki bejöhet (szerencsére csak üvegen keresztül látják a babát így senki nem fogja összenyalni),otthon pedig majd pár hét múlva ha kialakul a napi rutin. Sajnos párom oldalán is hajlamosak bejelentés nélkül megjelenni a rokonok, na akkor én is rájuk vágom az ajtót.
2018. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%

Dehogy nagy kérés.

Nekem is akartak jönni már úgy hogy itt vanak mire hazajövünk,főz kitakarít... hát hogyne,házunkban senki ne legyen nélkülünk. Örültem hogy élek és egy szál semmiben szoptathatok császár után a kanapén,minden csupa tej volt (nagymeleg de klímázni nem mertunk)

10napos volt amikor jöttek,még az is szenedés volt,húzódtak a varratok. 3 órát voltak,abból lányom 2-t cicin (akkor még napi 20 óra cicin kb),ez is elég volt.

200kmről jöttek,nem engedtem az ittalvást,lehet megsértődni,de horkolnak iszonyatosan, mi meg lábujjhegyen járunk ha elalszik.

2018. dec. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat😊

Tényleg elég nehéz lesz a következö idöszak.

Es nem is banom h ilyen messze laknak söt hala istennek h nem egy varosban lakunk velük🙂

Kicsit félek h megromlik a kapcsolat velük

de engem nem érdekel elvagyok nelkülük

csak felek h a ferjem issza meg a levét

szerencsére tàmogat es sok mindenben egyetértünk

Remelem a nagyszülök nem veszik majd zokon h már màshogy lesznek a dolgok...

Ha segitseg kell szolni fogok vkinek

de nem hiszem h lesz ra szükseg

amugyis szeretek mindent egyedül v ferjemmel megoldani

Remelem egy csodas idöszak àll elöttünk🙂

El is engedem ezt az anyos témát

Nem is éri meg ezen kattogni🙂

Ha megsértödik legyen az ö baja

Felnött emberek vagyunk,tul fogjuk élni🙂

2018. dec. 26. 18:40
 15/32 acelsziv ***** válasza:
77%

Csodás lesz amennyiben kitartotok a jelen álláspont mellett. 2-3 hétig amúgy se jó, ha mindenki mindenféle fertőt hordozva ott tolong a gyerek körül. De ez, hogy HETEN jönnek egy hétre 60 nm -re ezt hogy gondolták?

No way. Semmiképp.

2018. dec. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%

Mert mi van akkor ha a nagyi csak másfél hónaposan látja az unokát?????

Hát nem dől össze a világ bakker! :D

A 85 éves nagyapám is ki tudta várni azt a 4 hetet, mire látta a dédunokáját, pedig neki ugye minden perc ajándék, ha azt vesszük...

A nagyszülők az unoka születésekor áltlában még dolgozó emberek, jobb esetben 2-3 évtizedük lesz még unokázni, pár héten nem múlik semmi...különben is, egy pár hetes bab baromi unalmas. Örül, hogy él, ha nem fáj semmije és nem éhes akkor alszik. Most ezen mi a fost lehet napokig nézegetni?? :D

2018. dec. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
56%

de horkolnak iszonyatosan, mi meg lábujjhegyen járunk ha elalszik.



Ezzel nagyon kicsesztek magatokkal, azt ugye tudod? :D

Meg kell szoknia a mindennapos zajokat, unokaöcsém mellett simán lehet élni az életet, porszívózni, mosogatni, zenét hallgatni, még a kukásautó sem érdekli.

Minden szakkönyv és szakember azt hangsúlyozza, hogy alvás közben ne hangszigetelt szobában hét lakat alatt tartsuk a kicsit, hanem nyitott ajtó mellett éljük szépen az életet. Nincs suttogás, nincs lábujjhegyen járkálás, különben a kicsi is és a szülők is megszívják, ha a gyerek megszokja a teljes csendet.

2018. dec. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%

Én se örülnék. Elviselhetetlen a párom anyja.

A kapcsolatunk elején óránként hívogatta. Ha nem ment haza/nem ugrott az első szavára mindennek elhordta.

Mindig ő van a középpontban, nagyon hisztis, sírós nő.

Már mondjuk hozzászokott, hogy felnőtt a fia, de tuti nem viselném el.

Mondta ő is, meg a párom is, ha lesz gyerek majd jön segíteni, ott marad nálunk.

Hát, mondtam a páromnak ha lesz is gyerek, engem hagyjon az anyja. Legalább 2 hétig oda ne jöjjön, mert megyek hotelba a gyerekkel.

2018. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

17-es igaz

ismerösünknel van egy 3 honapos baba

1 honapos volt amikor atmentünk meglatogatni öket

Vegig ott volt velünk a nappaliban

2 orat fogtam a kezemben

ugy aludt mint a bunda🙂

pedig ment a tv,mi is beszelgettünk nevetgeltünk

egy atom bomba sem ebresztette volna fel🙂

Ferjem testvereeknel volt ez a labujhegyen jaras

a kislany 2 eves koraig ejjel nappal orditott,egesz ejjel fennt voltak vele

Ma sincs maskepp,egyreszt mar 6 eves es meg mindig a szülök között alszik😒

Elalszik a szobajaban de amikor megebred megy at a szülökhöz😒

Minden neszre megebred meg most is

Siri csendben kell lenni ha netàn alszik delutan

2018. dec. 27. 10:36
 20/32 acelsziv ***** válasza:
76%
Ez a lábujjhegy tényleg ostobaság lenne. Amikor a kislányom született pont akkor kezdték meg nálunk a panelszigetelést. Gondolhatod. 10-15 fúró állandóan bőgött mégsem volt semmi gond. De az anyóst sürgősen építsd le.
2018. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!