Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tul nagy kèrés a szülés utàni...

Tul nagy kèrés a szülés utàni pàr hét nyugalom?

Figyelt kérdés

6honapos terhes vagyok,minap anyos mar tervezgette h szülesi datum utani heten jönnenek egy hétre.

400km valaszt el tölük.Ezért is minimum 1 hétre szoktak jönni.

Mondtam neki h szüles utani 3-4 hetben nem szeretnenk h jöjjenek majd utana mert szeretnenk egy elsö heteket a picivel tölteni.

Hogy szokjon meg minket,a hangunkat,az elsö pillanatokat együtt eljük meg a ferjemmel.

Anyos nagy szemekkel nezett ram h mi ezt hogy gondoljuk??

Ferjem testvere 30kmre lakik tölünk

ott is mikor megszületett a elsö gyerek,korhazbol hazaerve mar ottvoltak naluk 1 hetig

a nö is mondta ha lesz 2.baba ezt a hibat nem követi el megegyszer

mert nagyon nehez volt az a het velük egy 1 szobas nappalis lakasban.

En sem szeretnem ha egyböl jönnenek,nem mellesleg en egy hosszu hetvegere gondoltam 3-4 nap.

Mar nem 2 en vagyunk hanem lesz egy baba is

60negyzetmeteres lakasban lakunk

nekem ez mar tul tömör es zavaro lenne

en vagyok a rossz h ezt kertem tölük?


2018. dec. 26. 14:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
32%

Hát nem tudom, nyugodtan le lehet piros praclizni, de nekem erről más a tapasztalatom. Igaz, mi nagyon normális, szerető, összetartó család vagyunk mindkét részről.

Nálunk természetes volt, hogy a testvérek, rokonok eljönnek babanézőbe és ez senkinek nem volt teher, mert nem bulizni jöttek, nem enni és sörözni órákra.

Mindenki kedves volt, hoztak rengeteg mindent ami nagyon hasznos volt és félóra múlva elmentek.

Ennyit "kellett" rászánni a rokonságra.

Anyukám és anyósom meg felosztották egymás közt a teendőket, főztek, takarítottak nagyjából 2 hétig, úgy, hogy anyósom aki messziről jött ott is volt végig.

Én ezért külön hálás voltam, mert a simának indult szülésből császár lett és egy nehéz terhesség után, közel 24 órás vajúdás után döntöttek a császár mellett, ezért úgy éreztem magam, mint akin átment az úthenger.

Tényleg nem is tudom mit csináltam volna nélkülük.

Azóta évek teltek el, a kisfiamnak nagyon jó a kapcsolata a nagyszüleivel, mindig tudunk rájuk számítani, ha bármi probléma felmerül.

Senki nem lett megbántva a mai divat szerinti "majdakkorjöttökagyerekhezamikorénmegengedem" felfogással, mert nekem nem kellett a státuszomat ilyen módon bizonyítani.

2018. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen jogos a kérésed, bár annyit megjegyeznék, hogy a szülés után simán változhat majd a hozzáállásod, persze nem törvényszerű, de benne van a pakliban. Illetve akármennyire is nem akarsz segítséget - mint mondtam, jogos és érthető -, azért az ilyen “meg mondtam ha barki megjelenik az ajtonkban az elsö 1 honapban

bejelentkezes nelkül ugy racsapom az ajtot h raszakad az ajtofelfa”- féle bunkózásokat hanyagolhatnád...

2018. dec. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Azt is irtam ha segitseg kell szolni fogok!

Itt van ferjem,ferjem testvere felesege vannak barataink

vannak nekem is szüleim.

Az anyosomek mindig is csak terhet ronak rank mert pioca üzemmodban

a nap 24 orajaban 1-2 hetig rajtunk lognak.

3 perc setara van egy nagy aruhaz

arra nem kepesek 8ev idejaras ota ha nekik kell vmi

mert haza az ö barataiknak mindig visznek ajandekot

minden alkalommal kocsiba szallni 500meter miatt meg kisergetni öket mindenhova.

Ha az en szüleim jönnek 3-4 napra

elmennek bevasarolnak nekünk mig dolgozunk

anyukam összeporszivoz,rendek rak maguk utan.

megföz,apukam a lakasban levö dolgokat ha vmi elromlik megcsinalja

menyirja a füvet,megnyirja a bokrokat

mert földszinten lakunk es a terasz mellett vannak bokrok amiket nekünk kell nyirni,van egy kis pici udvarunk.

Eddig tenyleg nem foglalkoztam anyosomekkal h mi van ha nalunk vannak.

de jön egy baba is.azert nekem sem lesz ennyi eröm sem idöm

hogy pakoljak utanuk,rohangaljul sörert az aposnak stb...

Es nekem es a ferjemnek ez föleg nem segitseg lesz.

Ferjem testverenek van egy 6 eves lanyuk

nekik tök termeszetes h azt csinalja amit anyuci mond

40 evesen,persze a felesege szokott dührohamot kapni

mert neha neki is sok.

Nalunk is azt hiszi h ilyen kezes baranyok leszünk

Mindenki mas,en nem fogom a hazassagom kockara tenni

allandoan mergelödni,veszekedni

ha egyedül akarok lenni bevonulni a haloba es magamra zarni az ajtot h csak 5 percre hagyjanak beken.

Jön a baba es szeretnem mar az elejen letisztazni h teljesen atalakul az eletünk es sok valtozas lesz.

Ezeket elkell mondani nekik mert tenyleg a nyakunkra nönek.

Ök ilyen emberek.

2018. dec. 28. 11:35
 24/32 A kérdező kommentje:

Meg ferjem testvereekröl is sokszor vettük le a terhet

mert nekünk nem volt gyerek,2en voltunk

több idönk volt jobban raertünk

Amugyis dobaloztak azzal h mert nekünk nincs gyerekünk

ezert jönnek hozzank aludni mert nalunk jobban elfernek stb...

Szeretem öket kedvesek a maguk mondjan.

De 6evig csak bnö voltam a fiuknak

1 eve mar feleseg,es lassan anyu leszek.

Sok minden fog valtozni es szeretnem ugy elni az eletem ahogy nekem es nekünk jo.Nem ugy ahogy masnak jo.

Ugy sose leszek boldog ha minden azert megek bele mert jajj az anyosom.

Bar az anyosom tudja h sokmindenbe szolok a ferjemnek

biztos vagyok benne h sejti h nem olyan vagyok aki egyböl ugrik nekik

mert kiszoktam mutatni ha vmi nem tetszik

de most mar hatarozottabnak kell lennem mert lehet h kesöbb döbbenek ra h hibaztam azzal h nem alltam ki magunkert

2018. dec. 28. 11:44
 25/32 anonim ***** válasza:
83%

A hozzászólók java funkcionális analfabéta, aki csak azt kepes szajkózni, hogy nála ez hogy ment, menne.

Teljesen érthető, ha alkesz apóst, kényelmes anyóst nem akarod egy újszülöttel hetekre vendégül látni.

Mas dolog a segítség, és más az élősködés.

Teljesen jogos a kérésed. Fogadják el.

Engem ha nem hívnának nem mennék. Különben is jobban odavaló egy frissen szült anyának a saját édesanyja, mint az anyósa. Írom ezt 2 fiú anyukájaként.

2018. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon határozottnak kell lenned, a kisbabád nyugalma, egészsége a legfontosabb, nem az, hogy anyós mit szól hozzá, hogy nem az van, amit ő akar. Az én anyósom már akkor közölte, hogy ideköltözik hozzánk szülés után, amikor bejelentettük a terhességemet a 12.héten. Hírtelen annyit tudtam mondani, hogy meglátjuk. Persze nem úgy lett, ahogy ő óhajtotta. Az a kisbaba aludni fog a nap nagy részében, simán lehet főzni - mosni - takarítani, pihenni a babával. Amúgy ha úgy vesszük, egy pár éve ismert nő, tök mindegy, hogy a férjed anyja. A saját anyám előtt nem gond a napi többszöri betét csere, melltartó /póló nélkül lenni, mert ugye az első időszakban a szoptatás miatt érzékenyebb a mell, jól esik szabadon hagyni. Én pl az első hétben sokat sírtam, a boldogságtól, attól, ahogy néztem az alvó kisbabám és azon gondolkodtam, hogy lehet ennyire tökéletes, bennem növekedett, tőlem függ onnantól kezdve életem végéig ( legalábbis, amíg gyerek)

Ha anyós oda akar költözni, a saját anyukádnak mit mondasz, gondolom ő is szeretne, de írtad, hogy tiszteletben tartja a kérésedet.

Elegek lesztek ketten egy kisbabához, az ő immunrendszerének nem anyósra van szüksége, sőt, egyelőre még senki máséra, csak édesanyjáéra. Ráadásul a baba 9 hónapig kellemes meleg, félhomály vette körül, nem kellett levegőt vennie, nem érzett éhséget, a te szívverésedet, a hangodat hallgatta, születése után elég " feladata" van, adaptálódnia kell, ezt te tudod a legkellemesebbé tenni számára : hallja a hangod, érezze az illatod. Ő még nagyon pici lesz, és csak rád van szüksége. Pár hét múlva majd lehet menni látogatóba. Semmi hátránya nem lesz anyósnak, se a picinek, ha pár hétig szokja az életét az édesanyjával és édesapjával. Neked az lesz a feladatod, hogy ezt megkönnyítsd neki, nem az, hogy anyós kívánalmát teljesítsd.

2018. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez jol esett,szép volt🤗
2018. dec. 29. 18:48
 28/32 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kerdezo! Ahany haz annyi szokas!

Egyebkent szules utan 1-2 het kell emberek nelkul, hisz addig ki se viheted, nem hogy meg fole hajolva nezegessek a rokonok...


Es igen, en is egyet ertek veled, mert kell az a par het, mire osszeszoktok. Fogod tudni miert nyoszorog, ha sir, hogy faj a pocakja, vagy eppen csak egy olelesre vagyik..... es ehhez az 1 het keves, hiszen a szules utani elso heten meg ott lenn is gyogyulnod kell.

En megmondom oszinten az elso 2 hetben azert nem varnek senkit szivesen, mert ugyebar uj helyzet (ne jojjon senki azzal ezt igy vagy ugy csinald), masreszt en nem szivesen jopofizok senkivel, ha eppen mondjuk meg leulni is csak ugy tudok az agyra szules utan mint, aki epp bekakalt.... igenis ertse meg anyos is, hogy a friss szulok hogy szeretnek az elso talalkozast. Nem azt mondjatok, hogy nem mehetnek soha... gondolom fenykep is lesz rola... ugyhogy egy szava se lehet, mert NEM nekik szulod. Ti mar egy kis csalad lesztek.


Ugy fel tud idegesiteni, ha megmondjak, hogy "hat de miert nem, meg megsertodik"... felnott emberek es ha a gyerekuknek ez igy jo, el kell fogadjak. :)

2018. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 Zafír87 válasza:
0%

Az lenne a természetes, hogy az anyákat és az apákat legalább 3-4 hétig nem zaklatja senki. Természetesen a nagyszülők láthatják, de csak azt is max félóráig, és ha nem kérik nem kell oda menni segíteni, bonyolítani az életüket a leendő szülőknek. Így is elég kemény az a első 3 hét. Mi azt sem tudtuk milyen nap van, a kialvatlanság, bár mi babánk hasfájós volt. Ezek mellett háztartást vezetni és főzni....nem is csillogott a ház. De nem az volt a fontos, hisz a kis csodánk ott volt a karunkba. Amúgy meg nekünk is meggyűjt a bajunk a rokonokkal. Szüleim ott lebzseltek mindennap 4-5 órát, de a hormonoknak hála az anyaoroszlán kitört. Illetve a sógorék úgy gondoltak, hogy az első fürdetés joga őket illeti meg, hiába a 9 hónap alatt egyszer sem hívtak fel h megkérdezzék, hogy vagyok és a kórházba sem jöttek be, mikor megszületett a picurkánk. Hát nem igen tetszett nekik amikor közöltem, hogy nem az övék és majd szólunk mikor jöhetnek. Másnap ismét jönni akartak....Aztán 4. neki futásuk alkalmával, azt mondtam jól van gyertek essünk túl rajta. 10 percet voltak, mert láttak rajtam, h lassan robbanok, utána 4 hónaposan láttak a picurt, de csak azért mert az unokatesonak a szülinapja volt és odamentünk. De akkor nagyon fontos volt "LETUDNI" minket. Szóval sajnos amit kérsz vagy kértek, és alapból nem tisztelnek akkor a kérésedet sem fogják. Nálam ezzel elásták magukat, bár előtte is mikor azt mondták, hogy rábasszunk h lányunk lesz....úgy, mint ti? s természetesen ezen megsértődtek

Amúgy észrevettem, hogy a normális válaszokat pontozzák csak le:D

2019. jan. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Azt azért tedd hozzá, (ha ezt az egészet megbeszéltétek velük) már így aranyoskodásképp" hogy persze láthatják elsőnek küldesz majd nekik fotót" és lenyugszanak,azért igen állj ki magadért,nemcsak a baba miatt jobb lesz úgy neked is,bár ha alapból jóban vagytok gondolom nem ellenségek a szemetekben,esetleg előre megkérdezni valakit párod tesóját pl hogy ők vállalnák e hogy egy hétig ott lennének anyósék mert te pihennél addig a picivel.
2019. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!