Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagáltam vagy jogos volt?...

Túlreagáltam vagy jogos volt? /macska probléma/

Figyelt kérdés

20N vagyok. Barátom 19F aki még otthon lakik az édesapjával /48F/. A szülők elváltak.

Van barátoméknak egy macskájuk aki bent lakik a házban. Leszögezném hogy imádom a macskákat, nekünk kettő is van de a barátomék macskáját nem értem és egyre kevésbé szeretem mert ok nélkül harap.

Vagyis gondolom megvan ennek az oka. Egy szobában van szegény elég sokat /van hogy fél vagy egy egész napokat is/, biztos nagy a mozgás igénye amit nem tud kiélni. És sokszor ok nélkül megharap bárkit. Talán barátom apját kevésbé, de barátomat, engem, barátom mostohaanyját is.

Most karácsonykor náluk voltunk. A macska minden előjel nélkül az ölembe ugrott és nyakon harapott. A karma a szemem közelében volt.

Megijedtem, dühös lettem, és mindent barátom apjára zúdítottam hogy nem így kell házi állatot tartani, és hogy nem csoda hogy be van kattanva a macska ha állandóan bezárják és hogy addig nem jövök újra hozzájuk amíg nem csinálnak valamit a macskával.

Barátom mellettem áll, majd jön ő hozzánk ha én nem megyek hozzájuk. De az apja szerint túlreagáltam és ne osztogassak tanácsokat az ő házában. Félek hogy tiltani is fogja tőlem a barátomat...

Szóval mit gondoltok?


2018. dec. 27. 12:31
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
78%
Igazad van, nem így kell egy állatot tartani. DE!!! Ettől függetlenül ne te mond meg neki, a saját házában, hogy mit hogyan csináljon. Ha nem tetszik, nem mész, és kész.
2018. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
75%

Hallod te mit szólnál ha valaki betipegne hozzátok és a SAJÁ SZOBÁDBAN elkezdené osztani az ész bármiről. Hogy ne így pakolj, rakd el az ágyat, miért ilyen függöny van vagy akármi? Te sem örülnél.

Nekem is van macskám, de a "mozgásigénye" annyi hogy 24-ből 20at hol itt döglik, hol ott. Higgadtabban kell az ilyen dolgokat kezelni, most pl. egy bocsánatkérés apu felé sokat segíthetne.

2018. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
73%
Nem túl szerencsés kiosztani az apòsjelöltet a saját házában. Megértem, hogy dühös lettél, de gondolom te sem díjaznád ha pl apòs nálad lefikazná a süteményedet és kéretlen tanácsokat osztogatna. Kérj tőle bocsánatot, és menj ritkábban, ennyi.
2018. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
62%
Ok! Megértelek,DE SEMMI jogod nincs senkit sme kiosztani a saját házába. Neked h tetszene,kétlem h dijaznád. Saját házadba ugy élsz ahog akarsz, de máséba beleszólásod nincs az égatta világon
2018. dec. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha nekem hepajkodtal volna arról hogy mit hogy csináljak akkor nem kéne gondolkoznod. A büdös életbe többet be nem tehetnéd a lábad a hazamba.
2018. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
63%

A harapásnak semmi köze a mozgásigényéhez. Az én macskám folyton kint rohangál mégis harap. Egyszerűen kiskorában nem tanult meg finoman, fogak és karmok nélkül játszani. Akkor lehet ez, ha túl korán választják el az anyjától és a testvéreitől.


Ettől függetlenül, ha valaki nekiállnak velem üvöltözni a saját házamban, pláne egy kis takony, annak többet nem kellene jönnie. Egy bocsánatkérés a minimum. Vagy nem mész többet.

2018. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
34%

Az előző válaszolok valószínűleg nem szeretik az állatokat...

Nos az a helyzet ha komplexen nézzük a dolgokat bizony jogos volt, hogy kiakadtál, de nem kiabálni kellett volna. Sajnos az állattartási kultúra itthon a béka segge alá konvergál. Igenis felkell lépni a felelőtlen állattartok ellen!

2018. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
33%

Nem. Én nem szeretem az állatokat. 2 macskám van. Házban. Mindent megkapnak. Konkrétan ki van nyalva a seggük is. Ellenben a nagyobbik nekem is néha harapós. Ez leginkább azért van mert egyedül volt és úgymond mi voltunk a pajtásai. Mióta ketten vannak csak akkor harap ha nyúzzák, de akkor még enzis harapok szóval.......

Millió oka lehet H miért harap és rohadtul nincs jogod beleszólni hogy hogyan tartják

2018. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
60%
Igazuk van azoknak akik azt mondják nem ezért harap. Ha már állattartási kultúráról beszélünk, a kérdező írásából úgy jön le neki az a kultúra ha ki.ssza szerencsétlent az udvarra mint macskát sz.rni oszt jó' van az úgy. Me nagy a mozgásigénye. A macska egy ritka lusta állat. Te meg egy ritka szemtelen csitri. Jól mondják akik szerint azért lehet mert kiskorában nem tanulta meg a dolgot. De erről nem az "apósod" tehet. Vagy az is lehet hogy csak ilyen típusú a macska. Emberbe is van aki tud viselkedni meg van aki (mint pl te se) nem.
2018. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
76%
Fajta függő is. Pl a sziámi kifejezetten vad tud lenni
2018. dec. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!