Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagáltam vagy jogos volt?...

Túlreagáltam vagy jogos volt? /macska probléma/

Figyelt kérdés

20N vagyok. Barátom 19F aki még otthon lakik az édesapjával /48F/. A szülők elváltak.

Van barátoméknak egy macskájuk aki bent lakik a házban. Leszögezném hogy imádom a macskákat, nekünk kettő is van de a barátomék macskáját nem értem és egyre kevésbé szeretem mert ok nélkül harap.

Vagyis gondolom megvan ennek az oka. Egy szobában van szegény elég sokat /van hogy fél vagy egy egész napokat is/, biztos nagy a mozgás igénye amit nem tud kiélni. És sokszor ok nélkül megharap bárkit. Talán barátom apját kevésbé, de barátomat, engem, barátom mostohaanyját is.

Most karácsonykor náluk voltunk. A macska minden előjel nélkül az ölembe ugrott és nyakon harapott. A karma a szemem közelében volt.

Megijedtem, dühös lettem, és mindent barátom apjára zúdítottam hogy nem így kell házi állatot tartani, és hogy nem csoda hogy be van kattanva a macska ha állandóan bezárják és hogy addig nem jövök újra hozzájuk amíg nem csinálnak valamit a macskával.

Barátom mellettem áll, majd jön ő hozzánk ha én nem megyek hozzájuk. De az apja szerint túlreagáltam és ne osztogassak tanácsokat az ő házában. Félek hogy tiltani is fogja tőlem a barátomat...

Szóval mit gondoltok?


2018. dec. 27. 12:31
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
41%
Eléggé nehéz lehet illedelmesen viselkedni miután az ember arcába ugrik egy macska és a nyakába harap.A békesség kedvéért mond meg apukának,hogy sajnálod,ha túlreagáltad,de nagyon megijedtél.De felnőtt ember létére már magától is rájöhetett volna,hogy ez így baromira nem jó és valamit csinálni kellene a maccsal.Mondjuk elvinni orvoshoz,hátha valami szervi baja van és azért agresszív vagy legalább bezárni amíg vendég van mielőtt még maradandó sérülést okoz.A macskáknak is van mozgásigényük,az enyémnek legalábbis.De nem hinném,hogy azért zakkant a cica,mert nem mehet ki.Viszont,ha tök egyedül van egy kamrába és nem tudja magát mivel lefoglalni az biztos nem tesz jót neki.Esetleg bedobhatnád nekik a pórázon sétáltatás lehetőségét.
2018. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is van macskám és azt mondom jogosan akadtál ki. Egy macskának igenis szüksége van fárasztásra, játékra ha benti. Téged levadászott a láthatóan unatkozó macska.

Ha meg kikapja a szemedet a macska, kilyukad, akkor is neked kéne utána puncsolni, mert juj megsértetted a házában?! A nagy lófszt. Imádom, hogy egyesek arra verik magukat, hogy kinek a házában hogy beszélnek, pedig azt kéne megérteni h MIT mond. ebből rohadt könnyen tragédia történhet és annyi a szemednek.

Én nem mennék oda így vissza. A macskát is sajnálom, de az sem oké h az arcomra ugrálna a kampós karmaival.

2018. dec. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
19%
Hát én berosálok, egyesek mit meg nem engednek maguknak, komolyan... Értem én, hogy ma már nem jár tisztelet az idősebbnek, a kor nem érdem, csak állapot, stb..., de azért mindennek van határa. Bhasztalak volna ki, mint macskát xarni, mégis mit képzelsz magadról, odamész apósodhoz és simán kiosztod meg leordítod a fejét? Persze ha fordítva történt volna az eset, te lennél a legjobban kiakadva, h após hogy beszélt veled (mellesleg akkor még igazat is adnék neked). Mindenesetre utoljára lépted volna át a házam küszöbét, üzentem volna, hogy szeretettel várlak, amint megtanulsz normálisan kommunikálni. Idegbeteg, bunkó kis liba...
2018. dec. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
26%

A sok okos, látó... már megint...

A kérdező nem ordibált, csak kiakadt.

Tisztelet meg nem jár csak úgy senkinek. Gondolom valami pörköltszaftos atlétás, pocakos, proli a manus.

Kérdező, teljesen igazad van, ez megy már egy éve, most kis híján a szemedbe került.

Én be nem tenném oda többet a lábam, nemhogy bocsánatot kérjek. A buta vénembernek kellene ezt tenni, de egyértelmű, hogy semmibe nem néz, ha a macskát nem tartják távol tőled.

Nem ér annyit egy fütyi sem, hogy ilyen helyzetbe kerülj, ha odamégy.

2018. dec. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 Estádio de Felchút ***** válasza:
42%

Szóval leosztottad a fatert a saját házában. Hmm... te ugye nem vagy az az okos típus?

Ja, macska meg egyszer harapna meg, elmagyaráznám neki, hogy nem szabad. Utána a közelembe se jönne.

2018. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Én egyelőre nem érzem hogy képes lennék bocsánatot kérni. Miután tényleg nagyon veszélyes volt a dolog nem érzem jogosnak hogy én kérjek bocsánatot akár az ő háza akár nem.

Barátomnak többször mondtam már hogy nem helyeslem ahogy a macskájukat tartják és az apukáját is kérdeztem pár alkalommal hogy nem akarják e kiengedni hogy tudjon szaladgálni meg fára mászni? De az apja szerint ez így jó ahogy van és nem fog rajta változtatni. Javasoltam az ivartalanítást is /nekünk minden állatunk két macska és két kutya is ivartalanítva van/ de ezt is elutasítja mert drága és úgysem megy ki a macska szóval minek. Így tűrtem. Eleinte csak a lábam harapta meg. Utána a kezem. Egy idő után felugrott a karomig/oldalamig és ott is harapott. Legutóbb a vállam volt most pedig a nyakam. És most felmerül bennem hogy legközelebb tényleg az arcom jön? Legközelebb kimarja majd a szemem? És még én kérjek bocsánatot?

Amúgy szerintem nagyon nem mindegy hogy valaki azért szól be valaki másnak az otthonában mert /mint ahogy írtátok korábban/ nem tetszik a függöny vagy nem ízlik a sütije vagy azért mert nem tud és nem is akar megnevelni egy állatot és az másik testi épségét veszélyezteti. Párom mostohaanyja ugyanúgy fél a macskától mint én őt is folyton megharapja.

Eltelt pár nap az incidens óta de most sem csinálnám másként. Nem hiszem hogy túlreagáltam és hogy nekem kellene bocsánatot kérni.

2018. dec. 28. 16:41
 27/41 anonim ***** válasza:
45%
Teljesen igazad van. Hagyd a fenébe és ne is menj oda többet. A reakcióiból látszik, hogy sötét, mint az éjszaka. A nyomi macskától pedig még biztonságban sem érezheted magad.
2018. dec. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
64%
Akkor nem kell hozzájuk menni, ennyi.
2018. dec. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
54%
A macskák megérzik a rossz embereket. :D
2018. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
49%
Akkor miért tetted ki a kérdést?
2018. dec. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!