Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlreagáltam vagy jogos volt?...

Túlreagáltam vagy jogos volt? /macska probléma/

Figyelt kérdés

20N vagyok. Barátom 19F aki még otthon lakik az édesapjával /48F/. A szülők elváltak.

Van barátoméknak egy macskájuk aki bent lakik a házban. Leszögezném hogy imádom a macskákat, nekünk kettő is van de a barátomék macskáját nem értem és egyre kevésbé szeretem mert ok nélkül harap.

Vagyis gondolom megvan ennek az oka. Egy szobában van szegény elég sokat /van hogy fél vagy egy egész napokat is/, biztos nagy a mozgás igénye amit nem tud kiélni. És sokszor ok nélkül megharap bárkit. Talán barátom apját kevésbé, de barátomat, engem, barátom mostohaanyját is.

Most karácsonykor náluk voltunk. A macska minden előjel nélkül az ölembe ugrott és nyakon harapott. A karma a szemem közelében volt.

Megijedtem, dühös lettem, és mindent barátom apjára zúdítottam hogy nem így kell házi állatot tartani, és hogy nem csoda hogy be van kattanva a macska ha állandóan bezárják és hogy addig nem jövök újra hozzájuk amíg nem csinálnak valamit a macskával.

Barátom mellettem áll, majd jön ő hozzánk ha én nem megyek hozzájuk. De az apja szerint túlreagáltam és ne osztogassak tanácsokat az ő házában. Félek hogy tiltani is fogja tőlem a barátomat...

Szóval mit gondoltok?


2018. dec. 27. 12:31
1 2 3 4 5
 31/41 A kérdező kommentje:

Azért írtam ki a kérdést hogy más szemszögeket is lássak. De leginkább csak az jött vissza hogy fogjam be a számat más házában. Ezt pedig nem tartom hasznos válasznak ha ilyen veszélyes helyzetről van szó. Szóval érdekes volt a válaszokat olvasni de nem értek legtöbbel egyet.

Utolsó előttinek: én vagyok a rossz ember? Én aki direkt kértem mindig hogy engedjék ki a macskát mikor hallottam hogy be van zárva és keservesen nyávog? Mert én sajnáltam szerencsétlent a pár négyzetméteres kamrában de barátom apja szerint ez jó így őt nem zavarja ha órákon át nyávog is? Meg amiért nem akarom bántani és a korábbi eseteknél sem ütöttem meg durván a macskát vagy csaptam falhoz? Én vagyok a rossz ember? Mert el merem mondani barátom apjának hogy az állattartási módszere elfogadhatatlan és veszélyes?

Gratulálok. Akkor gondoljátok így, azok akik az engem támogató válaszokat lepontozzátok a fikäzósokat meg fel. Szép napot mindenkinek.

2018. dec. 29. 07:49
 32/41 anonim ***** válasza:
46%

Tudom, hogy most le fogtok pontozni. Nekem is volt macskám, kinti. Aki azt írja, hogy a macskának nincs mozgás igénye, az nyilván egy eleve "fogságban" tartott szobamacskáról beszél, aki már beletörődött az unalmas lakásba. Van amelyik alszik, van amelyik harap.

Az én macskám egész éjjel aktív volt, vadászott. Sokszor nappal is, még öreg korában is. Amikor tavasszal a madarak megjelentek a kertben, teljesen bezsongott, egyfolytában a fán sunnyogott, vagy a fűben lapulva leste őket, párat el is kapott sajnos. Az egereket távol tartotta a háztól. Igen, ha jó idő volt általában az ablakpárkányon napozott, de alapvetően sokat mozgott. A szomszéd elhanyagolt kertje olyan volt mint egy dzsungel és nem voltak állatai, így órákat töltött ott naponta, mint valami fekete párduc, vadászott, sunnyogott. :-)

Sokan olyanok itt a macskával, mint amikor az oroszlánról az állatkertben megállapítják, hogy jó ott neki, nincs mozgásigénye, hiszen állandóan alszik. Francokat. Maga a szabadság a lényeg, az új ingerek, illatok, a vadászat. Véleményem szerint aki lakásban tart macskát az állatkínzó, akkor is ha eteti meg ki van nyalva a valaga. A macska ugyanis egy állat, egy természeti lény és neki a természet közelségére van szüksége.


Igazad volt és én nagyon szégyelltem volna magamat, ha a macskám vagy a kutyám megharapott volna bárkit. Jó, az nem tetszene, ha leüvöltenél, de megérteni azért megérteném.

Az a baj, hogy ebben az országban az emberek többsége sosem volt jó állattartó. Régen kutyába se vették őket, most meg átestek a ló túlsó oldalára. Az állatoknak nem arra van szüksége hogy majom szeretettel csüngjünk rajtuk a saját önző szeretetigényünkből, hanem térre, mozgásra, levegőre, ingerekre.


Azért arra is kíváncsi vagyok, hogy ezek az emberek akkor is így reagálnának-e ha a saját gyereküket érné inzultus (vagy őket magukat) és az elkövető nem egy cica lenne, hanem mondjuk egy pitbull.


Igazad van kérdező, én nem mennék többet oda, de tudod, hogy a jó kapcsolat após jelölttel ki van lőve.

2018. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
47%
Nekem kutyám van, még kicsi, játékból harapdál. Mindig szólok előre a vendégeknek. Aki jön igy is, az később ne reklamaljon hogy kiszakitotta a zoknijat.
2018. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
51%

értem én mi a bajod, csak éppenséggel semmi közöd hozzá, ez a nagy helyzet. Barátod cicusa oké kintre való,DE ha SOHA életben nem volt még kint akkor szimplán csak elcsámborog és miért? mert a srác zakkant csaja "jót" akart neki. Egy szoba cica lehet ki akar menni,de fogd fel az ilyen kinti létre életképtelen. pl.:

mi kiengedtük a szobacicánkat érezd jól magad, boldogan föl is mászott a fára...ott pletyiztünk a kertben pár órát, mire felsírt a macska mert nem tudott lemászni :D akkor esett le, hogy a cica végig fent volt XD

Szóval a szándékod lehet hogy jó,de tapasztalatlan vagy, mert a saját cicusaidból indulsz ki és minden macska külön személyiség!

2018. dec. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó, itt nem a kérdező szándéka a lényeg, hanem, hogy megharapta őt a macska, és még a vénembernek áll feljebb. Szégyellje magát, és ha tudja, hogy ilyen a macska, zárja be addig amíg vendég van. És ez nem az első eset volt, a fiát is harapja. És még a lány kérjen bocsánatot, nevetséges.
2018. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
50%
2# 3# az ugye tiszta, hogy az ágy miként való beágyazása és a sütemény fikázása nem hasonlítható egy közveszélyes állathoz....
2019. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
30%

Éveken át macskákat tenyésztettem, de mentett hazicicák is megfordultak már az életemben jópáran.

Alap, hogy az állatomért felelősséggel tartozom. Felelős vagyok az ő jóllétéért, a számára megfelelő tartási körülményekért, de az általa okozott károkért, a másokkal való viselkedéséért is. Ha az állatom közveszélyes, azzal nekem, a felelős gazdának kell kezdenem valamit.

A macska is nevelhető. Kölyökkorban kell rá megtanitani, hogy nem harapunk, nem karmolunk. Ebben az esetben ez kimaradt, hát pótolni kellene. Vagy ha nem segít, akkor orvoshoz vinni. Egy benti kandúrnál az ivartalanítás alap kellene, hogy legyen (hogy bírják a szagot elviselni?), ettől szelídülne, és könnyebb lenne az élet mindenkinek.

Betegségek is okozhatnak extrém agresszivitást, volt dolgom idegbajos sziámival, aki évek óta cisztáktól szenvedett, és a műtét után kezelhetőbbé vált . (Már amennyire "kezelhetőnek" nevezhető ez a fajta.)

Pár jól irányzott pofon már az elején hasznos lett volna kérdező, vagy némi grabancon ragadás, persze ez a többieken nem segít, de téged talán békén hagyna az az elmebeteg jószág. A legnagyobb baj az, hogy a gazda ez esetben éppolyan sötét, mint a macskája, nem tudom, az ilyet meg lehet-e győzni észérvekkel.

Persze a kiabálással nem értek egyet, de gondolom, megijedtél. Amúgy joggal. Senki nem vagyik életre szóló hegekre, pláne nem az arcán.

2019. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Azért annak örülök hogy a kezdeti "nincs jogod beleszólni hogy tartják a macskát és csak fogd be a szád más házában" vélemények után megsokasodtak azok amelyek velem értenek egyet. Szerintem is az ivartalanítás lenne az első jó lépés. Lehet meg is oldaná a problémát. De barátom apja olyan szűkmarkú hogy sajnál erre pénzt kiadni. Barátom azt mondja akkor majd ő összespórolja és kiherélteti ő. Amúgy most is mondta nekem a párom hogy megint durván megharapta őt a macska. Az apja erre annyit mondott hogy keményebben kell fellépni ellene, kicsit megrúgni fejen ütni és akkor nem fog ilyet csinálni. Ennyit a felelős állattartásról.

És újra elmondom: nem kiabáltam barátom apjával. Lehet hogy ideges és ijedt voltam de miután ötig elszámoltam magamban a lehető leghiggadtabban mondtam el neki a véleményem. De sok kezdeti hozzászóló szerint ehhez sem lett volna jogom.

Mindegy. Nem megyek a macska közelébe. Barátom pedig elvileg elintézi majd az ivartalanítást mihelyt összespórlja rá a pénzt.

2019. jan. 2. 15:32
 39/41 anonim ***** válasza:
41%
A macskák szoktak harapdálni. Általában szeretetből, a gazdit. Ez a macska valószínűleg játszott, de lehet, hogy igesítő voltál neki amilyen kis hisztis p**a vagy. Mozgásigény macskának? Nagyon tudományos vagy, de napi 4 egész órában aktívak, úgy az egész faj. Nincs igazad. Kicsit szerényebben!
2019. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:

39-esnek nem is kívánok válaszolni. Nyugodtan el lehet könyvelni hisztis p.chának.


Akit még érdekel a történetünk. Kb egy hónapja barátom összeszedte a pénzt és elvittük kiheréltetni a macskát. Azóta szinte rá sem lehet ismerni. Bújós, aranyos, szeret ölben lenni, sokat dorombol. Egyszer sem harapott meg azóta (párszor voltam náluk újra. Barátom apjával úgy teszünk mintha nem lett volna konfliktus tartózkodóan de illedelmesen viselkedünk egymással)


Ennyi.

2019. febr. 28. 16:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!