Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek kijöhet a meny...

Szerintetek kijöhet a meny győztesen az anyós meny vitából?

Figyelt kérdés

Röviden: 2 éve nem is beszélek a párom családjával (após, anyós testvér). Anyós mindennek elhordott engem, folyamatosan szét akar szedni minket a párommal, állandóan összeugraszt minket. Párom úgy érzem sohasem állt ki mellettem úgy ahogy kellett volna, folyamatosan erőlteti a békülést az anyjával, amit én nem szeretnék.

Mit gondoltok, fog ez valaha változni?


2018. dec. 30. 18:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%
Egy vitában nem győzni kell, hanem mindkét fél számára élhető megoldáshoz jutni. Túl kevés itt a konkrétum ahhoz, hogy megítélhessük, hogy a férjed családja tényleg maga a gonosz boszorka vagy ki lehetne békülni. A férjedről se derül ki ebből a 3 sorból, hogy mennyire sikeres az anyós ármánykodása, tehát tényleg eredményesen össze is ugraszt benneteket, vagy csak zavarja a kibékíthetetlen ellentét, és össze szeretné hangolni a két felet. Érdemes lenne (persze nem csekély anyagiak beáldozásával) mediátorhoz fordulni, aki megtanít a másikat nem sértve kifejezni az érzelmeiteket és kívánságaitokat.
2018. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Addig amíg valaki feleslegesen generált vitákban akar győzni, addig soha nem lesz nyugalom.
2018. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Az összeugrasztások legtöbbször sikeresek, mert a párom veszekszik velem. Pl. Új házat akart venni a párom természetesen az anyja közelében, amiről én persze hallani sem akartam. Nem, nem veszekedtem párommal, mert nem akartam az anyja alá adni a lovat, de finoman elmondtam az érveimet neki, amire anyós biztatásával persze hogy folyamatosan csesztetett.

Amúgy meg nem fogok kibékülni egy olyan emberrel aki a másik ember halálát illetve meddőségét kívánja. (Élet, halál között voltam, és hozzámvágta, hogy inkább meg kellett volna halnom).

Az ok egyszerű, anyukának nem tetszett, hogy a kicsi fia értem aggódott és nem vele volt akkor.

Hát köszönöm szépen de az ilyen "anyós" nekem nem kell!

2018. dec. 30. 18:41
 4/30 anonim ***** válasza:
40%
ljesen igazad van, ezt az egymàs közelèben lakàst èn normàlis esetben sem tàmogatom mert abszolut nem egèszsèges hogy az anyòs beleugat mindenbe.Nemtudom hogy milyen helyezetben vagytok, gyerek, anyagiak stb..de,màr egyszer èn is mondtam a pàromnak,(mert azt akarta költözzünk egy hàztartàsba az anyósèkkal)hogy èn nem vok gyerek h valaki allandóan felügyeljen, pedig az anyós nem olyan vèszes mint a tied!Mondtam neki, nyugodtan csinàld költözz anyukàval össze de akkor engem felejts el!Àllítsd vàlasztàs elè hogy a k.cs.g anyàd vagy èn...
2018. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
77%

Úgy jöhet ki győztesen, hogy a párja mellé áll az anyjával szemben amikor az bunkó.

De az én férjem sem lát meg semmit! Azt szokta mondani: nekem nem mondják. Mondtam neki: ez a titka az egésznek! Mert nem hiszed el róluk, MERT NEKED NEM MONDJÁK! S amikor mondom neki, hogy nagyon sok mindent nem tudsz... Becsukja a füleit, s egyátalán nem kérdezi meg sosem, hogy mit nem tudok? Soha!

Ismerős a sztori... Bár halálomat nem kívánták talán. De örülnének lehet ha nem lennék a félesége. Vagy már nem is tudom, de azt tudom, hogy nem kedvelhetnek annyira mint ahogy előadják. Mivel a hátam mögött meg még mindig engem hibáztatnak olyanért ami nem az én hibám. S a legidegesítőbb amikor rám kenik! Á na mindegy. Ha halált kívánnának, ha a férjem erre nem reagálna semmit, szerintem vége lenne a kapcsolatnak... Teljesen kiábrándulnék belőle ha nem hinné el nekem mert netán nem hallja...

2018. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem te is érzed, hogy akárki akármivel akarna békíteni, sosem lesz már jó a viszony.

Amikor valakit nagyon szidunk, a hallgatóság akaratlanul is védelmére kel, főleg ha az illető a saját anyját kénytelen hallgatni, hogy szapulod. Ez valami pszichológia féle. Én azt csinálnám, hogy kis ideig nem hoznám szóba a párom előtt anyós áskálódását. Egy idő múlva a párodnak úgyis elege lesz abból, hogy az anyja folyton csak téged szid, és hidd el, felfog tűnni neki is, hogy mit művel az anyja. Az, hogy a párodnak folyton sorolod anyós hibáit, azt éred el, hogy "sajnálja", a védelmére keljen.

2018. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
35%

"Új házat akart venni a párom természetesen az anyja közelében, amiről én persze hallani sem akartam."


Hogyhogy akart és nem pedig akartatok új házat venni?

A barátod házában laksz?

Az ő pénzéből akart ő venni házat?

Ne haragudj, de nekem úgy tűnik, hogy ez nem egy túl régi kapcsolat, max.2-3 éves, nem vagytok házasok és mindent, a lakhatást is a "párod" biztosít.

Te nem beszélsz a komplett családjával, de permanensen csinálod a feszkót!

Én nem kutatom, hogy kinek van igaza, de ilyen feltételekkel - és ne haragudj meg érte! - de nem nagy jövőt jósolok neked ebben a családban.

2018. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
75%
Nincs jövötők,engedd el,te leszel a legboldogabb..
2018. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
67%

Bizonyos nezetek alapjan te vagy most a "gyoztes" , draga anyosod feltekeny hogy "elvetted" a fiat es ezert csinalja es generalja koztetek a veszekedest.

En anyosom is beleugat(ott) mindenbe es tudta hogy nekem ez nem tetszik es a parommal veszekedni fogunk, rohogott a markaban, ezek utan lehordott engem is mindennek es a parom akkor vette eszre hogy az anyja milyen sunyi hogy direkt csinalta. Kibekultunk ugyan de neha meg minsig beprobalkozik es visszahallottam hogy azt mondta hogy elvettem a fiat es hogy mar nem olyan a parom mint aki regen volt, persze hiszen azota felnott es megjott az esze. Anyucinak ezek hianyoznak. Es isten ments hogy mi is a kozelebe koltozzunk, minden oraban a seggunkben lenne

2018. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 Andizsuzsi ***** válasza:
70%
Nekem is nagyon rossz volt a viszonyom az anyósommal, de soha nem vártam el a férjemtől, hogy állást foglaljon bármelyik oldalon. Ma már tudom, hogy nem is lett volna értelme, a konfliktusait mindenkinek magának kell rendeznie. Normális esetben minden anya azt szeretné, ha a gyerekei a közelében élnének, ha van rá lehetőség.
2018. dec. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!