Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósomék lefikázzák a dolgain...

Anyósomék lefikázzák a dolgainkat! A párom nem áll ki magunk mellett? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mindig idehívja hozzánk a párom őket. Viszont mindent lefikáznak. Ők beleültek a jóba, a milliomos nagyszülőktől mindent megörököltek, soha nem vettek a saját pénzükből semmit! Az anyós munkanélküli volt mindig is, az após autósboltban eladó. Ehhez képest úri életet élnek az örökségből, amiből a lányuknak egy forintot nem adtak soha, az az övék!

Mi megdolgoztunk mindenért. 36m2 a lakásunk, de nagyon szeretjük! Ehhez képest patkánylyuknak hívják mégha vendégségben is vannak nálunk. A lányuk nem mond ellent, még védi őket! Legutóbb visszaszóltam, de az anyós válasza az volt, hogy hozzam ide a tervrajzot és majd leteszi ő is az övét és megnézzük hányszor nagyobb a háza. Utána mint a papagáj elkezdte mondani: “akkora hálószobám mint ez a lakás! Tény vagy nem? Azt állítod ez nagyobb?” És ezt ismételgette szóhoz sem juttatva engem. A párom nem szólt egy szót se, majd védte őt, hogy csak viccelt és különben meg igaza van, tényleg nagyobb a háza!!!!

Mindenben ezt csinálják. Az autónk egy tragacs amibe életveszély ülni, após mindig rákérdez hogy biztonsági öv azért van benne? (2001-es autó)


Mit tudok mondani? Mit kezdjek ezzel? Állandóan ide vannak hívva, mostanában fogom magam és elmegyek a plázába amíg nálunk vannak. Ha itt alszanak meg elmegyek egy haverhoz.


2019. jan. 1. 14:27
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

A feleségemmel lesz a baj. Nem mer kiállni magáért, az anyja egész életében érzelmileg zsarolta és magához akarta kötni.

A legutóbbi alkalommal amikor beszóltam akkor eszük ágában nem volt elmenni. Azt elfelejtettem írni de már mondta az anyós többször is hogy a fele lakás a lányáé így akkor jön amikor akar és én kénytelen leszek eltűrni!

A párom meg nem mond semmit ilyenkor. Beszéltem vele de azzal jön hogy “dehát a szüleim, bírd ki arra a néhány órára, legyél te az okosabb”

2019. jan. 1. 17:32
 22/43 anonim ***** válasza:
80%

Ha kiutasítok valakit a házamból és nem hajlandó megmozdulni, akkor egyszerűen rendőrt hívok.

Nem muszáj eltűrnöd otthon egy gyökeret sem.

2019. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként nárcisztikus személyiségzavarra utal az anyósodék viselkedése.
2019. jan. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
89%
Ahhoz képest mekkora nagyra tartják magukat, miért nem tettek a lányuk feneke alá egy szerintük megfelelő házat?
2019. jan. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Mondtam már nekik hogy kihívom a rendőröket ha nem hajlandóak lelépni. Arra azt mondta az anyós hogy a fele az “övék” (mindenre ami a lányáé azt a sajátjának mondja, mégha egy forintot sem tett bele) és ha kijön a rendőr nem tehet semmit, mert az 50% tulajdonos vendégének joga van itt lenni.


Nagyon-nagyon irigyek a szülei, erre már rájöttem rég! Azért nem adnak neki egy forintot sem nehogy jobb legyen neki. Azon élvezkednek ha nekünk valami nem jön össze. Úgy tartogatják az örökölt pénzt mint Gollam a gyűrűt.

Amikor megvettük a lakást kárörvedve néztek körbe “nektek jó lesz ez”. Plusz az anyja durván elhízott, ő meg jól néz ki, arra is nagyon irigy! Állandóan tortákkal akarja tömni.

2019. jan. 1. 19:33
 26/43 anonim ***** válasza:
92%

Anyosod nem tulajdonos, akármit ugat, szóval bármikor kidobhatod onnan.

És a helyedben válnék. Azonnal, hiszen így pokol lenne az életem. A feleseged mehet vissza anyucihoz.

2019. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
87%

Szia, amikor elmész a plázába vagy haverokhoz, akár aludni, akkor a feleséged mit szól ehhez? Szerinte ez rendben van?

Amúgy anyós élete végéig így szeretnél élni?

Elképzelhető, hogy akár 30-40 évig is?

Szerintem ez nagyon durva, tényleg sajnállak, hogy a nő, akit társadnak választottál ennyire nem vagy fontos :( én öt éve vagyok férjnél, de ha a férjem ezt tenné velem, én összeroppannék.

Remélem nagyon hamar rendeződik ez köztetek!

2019. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
68%

Ez a "patkánylyuk" nagyon durva. Ha már konfrontálódtál velük, és semmi értelme tovább szaporítani a szót, akkor én ezt tenném:

- megszakítanám velük a kapcslatot, azaz jöhetnek, mint a feleséged vendégei, de te szärsz rájuk: azaz míg ott vannak, te nem ülsz velük, hanem végzed a dolgod, közös ebédnél külön eszel, ha van másik szoba, ott vagy, havert hívsz, vagy elmentek, szóval ők innentől csak a feleség vendégei

-többet nem mennék hozzájuk: nincs közös karácsony, névnap, semmi. Feleség megy, ha akar.

-ha kérdőre vonnak, miért kerülöd őket, kulturáltan elmondod, miért, én a hangom se emelném fel, még ha ők üvöltöznek is, tapasztalatból mondom, az idiótákat a legjobban a higgadt, normális hangnemmel lehet felhúzni, te leszel fölényben, tuti.

- a feleség, ha normális, belátja, hogy nem kell haza ez a légkör, meg téged is kevesebbet fog látni.

Vitába ne menj bele, minek. Ne viselkedj vendéglátóként. Ne ülj le velük.

2019. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
73%
Gyere ki a zuhany alól pucéran vagy egyél gusztustalan módon, böfögj /fingj hangosan előttük :D természetesen miután intelligens módon beszéltél velük de mégsem értenek a szép szóból :D
2019. jan. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
89%

Nem is rossz ötlet amit az utolsó írt. Mutasd meg hogy a másik fele meg a tied. Poénból még egy ilyen látogatási időre egy két "züllött" havert is összeszednék,és ott sörözgetnénk egy jól felhangosított tv előtt. Persze a haveroknak mondanám előtte,hogy itt csak színhátékról lenne szó.

Biztos kétszer meggondolná a kedves mama,hogy kell e nemi ilyen társaság.

2019. jan. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!