Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Beleszol mindenbe az anyosom,...

Beleszol mindenbe az anyosom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy fel eves kislanyom, es az anyosom es az o anyja folyamatos keretlen megjegyzeseket tesz a kislanyommal kapcsolatban. Miert nem jo az olcsobb pelenka? Miert kell a draga sudokremet hasznalni, mikor van bepanthen, neogramormon,barmiami olcsobb? Hatszazszor meg lett mondva nekik, hogy ezt birja csak a kislany, megis ezt szajkozzak. Mikor a kislany hozzataplalasara kerul a szo, folyton azt hallgatom hogy siman adhatnek mar neki fuszeresebbet, vagy levest, vagy tejbegrizt, vagy minek adok meg neki tapszert. Meg lett mondva, hogy egyreszt en gyerekem, en elek vele. Baja lesz barmitol, en rohangalok mint egy bolond. Tapszert is megmondtam, egy fel eves gyerektol nem fogom meg 100%ban megvonni tole. Meg hogy adjak sima csapvizet neki, mert mar lehet. Mikor tudtommal 1eves koraig, forralt, vagy babavizet kell, de a bolti baba viz miatt is nyavajognak, hogy nem forralom, mert undoritonak tartom azt a zavaros vizet ami lesz belole. Jaj mert hogy xy is mar ezt meg azt adott neki mar ennyi idosen. Ilyenkor szoktam verszemet kapni, hogy engem hol erdekel mas mit ad neki? Egyre frusztraltabb vagyok emiatt, hogy senki nem tartja tiszteletben azt, hogy en hogy etetem, vagy mikent tartom tisztaban a kicsit. Meg hogy furdessem kadban, mikor anyukam ovva intett hogy ne nagyon kadaztassam egy jo ideig, es utana is jodot vegyek bele, de meg utana is felo, mert kislany, mivel velunk is sokszor gondok voltak kicsikent, sokszor jartunk nogyogyaszatra. Mit gondoltok errol? Mert en mar ott tartok hogy elfogom hajtani az anyosomekat. 😩
2019. jan. 7. 10:55
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

1: ne oszd meg velük a gyerek egy percét sem.

2: küldd el őket.

3: sose lesz jobb. Mindig jobban fognak tudni mindent és mindig bele fognak szólni. Tapasztalat.

2019. jan. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Meg tegnap elaltatta a kislanyt. Orultem mert szegeny nem sokat aludt. Nagy agyra tette, mondta hogy korberakta, ne essen le az agyrol. Szupi . Mikor elment, beneztem a kislanyhot es felig szivrohamot kaptam mikor azt lattam, hogy egy gombocban van mellette a nagy takaro ami felig az arcaba log, felig fel volt fektetve a parnara, es betakarva. Direkt fel van futve a szoba, hogy ne kelljen takargatnom, mert egyszer par honapja mikor keltem, a fejere huzta a takarojat, igy azota emiatt nem takarom. A nagy takaro raborulhatott volna, meg is fulladhatott volna a kislany, es parnara fektetni felig???? Kis gerince nem szamit. Paromnak mondtam, szinte bogtem hogy hogy lehet valaki ilyen felelotlen, de o nem nagyon reagalt ra. Most mindenki h.lye, vagy csak en figyelek normalisan a picikere? 😣
2019. jan. 7. 11:04
 3/34 A kérdező kommentje:
Apjatol szokott erdeklodni hogy adok e mar neki ilyet is meg olyat is, mert lehetne mar. Meg multkor krumplifozeleket nyujtott fele. Mikor latta a parom hogy kigyulladtam, es most fogom leorditani, akkor szolt hogy ne adjon mar neki olyat.
2019. jan. 7. 11:06
 4/34 anonim ***** válasza:
62%
Szerencsétlen gyerek. Igazi idegbeteg túlféltő vagy, csóri gyerek még a levegőre is allergiás lesz.
2019. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
50%

"Most mindenki h.lye, vagy csak en figyelek normalisan a picikere?" - és meg sem fordul a fejedben, hogy ha MINDENKI szerint te reagálod túl a dolgokat, és a pasid is csak legyint rád, akkor inkább a te készülékedben van a hiba?

Ezt az ősanyás nyávogást meg hisztit látva le merem fogadni, hogy minden erőddel azon leszel, hogy kisajátítsd és a nagymama meg a dédi ellen fordítsd azt a szerencsétlen gyereket.

2019. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg tiszteletben kell tartani, hogy anyuka mit és hogyan akar, ebbe ha tetszik, ha nem, nekik nincs beleszólásuk. Viszont te is túltolod azért ezt rendesen.
2019. jan. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Most idejöttek a kötekedők, vagy akik maguk is anyósok, stb.És itt nekik te leszel a főgonosz, aki kínozza a gyerekét.Tudtam hogy ez lesz.És még felpontozzák.Hihetetlen.

Én véleményem:Teljesen igazad van!A te gyereked, te határozod meg, mit adsz neki enni, stb.Egy 6 hónapos gyerek már fejre is eshet az ágyról, nemcsak megfulladhat.Soha ne bízd rájuk a gyereket!Nem megbízhatóak, sose tudhatod mikor fognak a gyerek kárára tenni valamit, és mikor fognak téged megkerülni, becsapni.Ne hagyd magad!!!Nem kell a férjedet az anyja ellen formálni, de azt meg kell vele értetned, az ő érdeke is legyen a gyereketek! És hogy ő hozzád és a gyerekhez tartozik, tehát "hivatalosan" akkor is melléd kell állnia, ha nem ért veled egyet.Majd utána, ha ketten lesztek, megbeszélitek hogy kellett volna, de mások előtt-az anyja előtt is-melletted kell állnia!

Ne engedd, hogy beleszóljanak a nevelésedbe, gondozásodba.Az hogy régen hogy volt, az már emlék.Ma már semmi sem úgy van és nem úgy jó.

Egyedül a kádba való fürdetést nem értem, ezt még nem is hallottam sosem.

55 éves nő vagyok, van 3 felnőtt gyerekem, 2 unokám.Mindegyik gyermekem házas.

Én is sok hasonlót átéltem anyósommal régen, sokat gyötrődtem miatta, míg a sarkamra nem tudtam állni, és kiállni az igazamért.Meglett az ára, mert utált nagyon, de nem érdekelt.A régi elavult módszereit ne erőltesse rám, gyerekeimre.Akkor megfogadtam rengetegszer, én ezt sose fogom csinálni.

Én mindent úgy csinálok, ahogy a lányom a gyerekek körül.Még lényegtelen apróságokat is.Akkor viszont szólnék, és harcolnék vele, ha olyat akarna tenni a gyerekekkel, ami szerintem káros nekik.De szerencsére nincs ilyen.Én felneveltem a saját gyerekeimet.Ők is neveljék fel a sajátjaikat.Miért kéne ebbe beleszólnom???Én nagymama vagyok.Ha kérnek, adok tanácsot,de kérés nélkül nem.Tudják, hogy ott vagyok ha kell, bármiben számíthatnak rám, de ők éljék az életüket ahogy akarják.Ha ezt anyósod nem fogja fel, értesd meg vele, harcold ki nála, ritkázd vele a kapcsolatot.Másképp te mész tönkre, mert egyre szemtelenebbé válik.

2019. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindenben van igazad.

Hisztérika vagy, ami rossz.

Anyós nem akar rosszat, vannak dolgok amiben érdemes megfogadni az idősebbek tanácsait, tapasztaltabbak mint te.

Ezeket sokkal higgadtabban is lehet kezelni.

Nyugi.

2019. jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
70%

Többnyire igazad van, de néhány ponton túlzásba esel.

Először is nyugodj le, és higgadtan gondold át, mi az, ami felesleges.

Kicsit úgy tűnsz, mint aki reklámokból nevel gyereket. Nincs is vele semmi gond, ha van rá pénzed.

A túlféltés, extra higiénia viszont hosszútávon problémát is jelenthet, felnőttkorban nem fogja megköszönni a gyermeked.

2019. jan. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
51%

Nem lehet betakarni, mert megfullad tőle???? Ne már!!!!

Szerintem túlzásba viszed, és ebből kiindulva, lehet, hogy anyós sem olyan rossz, csak te veszel minden kis hülyeséget óriási támadásnak.

2019. jan. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!