Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Elhagynátok a párotokat, ha a...

Elhagynátok a párotokat, ha a családja nem fogad el?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon nagy dilemmában vagyok. Sajnos a kezdetektől nem fogad el a párom családja. Unokatestvérei se(2 lány). Azt vettem észre, hogy a párom volt a kis kedvenc, mert ő a legfiatalabb. Mindenki őt imádta, és mióta képbe kerültem, gyűlöl mindenki, mert hogy én el veszem tőlük. A testvére az első héten tudtomra adta, hogy takarodjak a képből. Sajnos ő egy semmire kellő, alkoholista, az anyjáékkal él még 35 évesen. A párommal 4 éve vagyok együtt, már együtt élünk, de érzem a passzív agressziv dolgot. Az anyós jelölt, persze mindenbe beleszól, eddig 1x volt nálunk, mert a szememre hányta hogy ő neki nem tetszik a lakás, ahogy élünk benne, és ő a szekrényt 1 cm-errel odébb akarná tolni... stb. pénzügyi dolgokkal is lehúzza a párom (nagyon sok hitelt felvetett vele) és sorolhatnám. Már pszichésen nem bírom! És rengeteget stresszelek, és már konkrét bajaim is lettek miatta.

Ünnepekkor persze itt voltak az unokatestvérei és a párjaik. Egy közös képen sem szereplek, mindig akkor készültek a közös képek mikor épp kimentem konyhába, vagy a fürdőbe, és az orrom alá dörgölik, hogy nem vagyok rajta. Párom védi őket, soha nem állt mellettem, mindig a családját védi, amit valamilyen szinten megértek, de nem én vagyok már lassan a családja?!... és nem veszi észre ezeket a dolgokat, ő azt hiszi minden rendben van.. ha beszélni próbálok vele erről, terel, hogy nincs így és beképzelem.. Az anyja már hazugnak is beállított a párom előtt, és letagadott mindent amit nekem mondott, mivel nagyon sokszor nekem esett már a párom szeme láttára, mert azt várta tőlem, hogy egész nap a nagy fenekét szolgáljam ki. Igazából egész éjjel tudnék írni... Lényeg, kezdem feladni a harcot a páromért, mert közben én tönkre megyek és úgy érzem nem akarok ehhez a családhoz tartozni, nem akarom úgy leélni az életem hogy mindig stresszelek és már fizikálisan is megjelentek a tünetek. Ti mit tennétek?


2019. jan. 11. 02:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
92%

Én igen,főleg ha a párom sem áll ki értem akkor megette a rosseb,és inkább keresek mást mint rákbeteg legyek....

36N

2019. jan. 11. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
95%

Ha a páromon is érezném hogy én vagyok neki az első számú prioritás, akkor akár az egész világ is ellenünk lehetne, pont letojnám, és eszembe sem jutna elhagyni csak azért, mert másoknak nem tetszik hogy együtt vagyunk.

De ha nem igyekezne megvédeni a családjával szemben, és őt láthatóan nem zavarná hogy bántanak, akkor úgy érezném hogy nem is szeret, és onnantól kezdve nem látnám értelmét a kapcsolatunknak.

Akkor legyen csak kapcsolatban anyucival, meg a többi rokonnal.

2019. jan. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
96%
Szóval nem azért hagynám el mert a családja nem fogad el, hanem mert ő nem áll ki mellettem.
2019. jan. 11. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk “csak” a párom édesanyjának nem tetszettem. Eleinte jóban voltunk, úgy 1 évig. Utána.. Volt egy hatalmas nagy vita, (mindenki nekem adott igazat, csak az anyuka nem) ami miatt a párom 1 évig nem beszélt az anyjával, utána is csak azért, mert a nagypapa meghalt.

Tehát a párom kiállt mellettem, és mivel meggyőzni, vagy legalább elfogadtatni az álláspontunkat nem tudtuk anyukával, így mellém állt.

(Ha nem áll mellém, 100%, hogy szakítok)

Végül anyuka rájött, hogy a fia szeret engem, “engem választott”, így jobb a békesség alapon kibékültünk.

2019. jan. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
91%

Elpazaroltal az eletedbol 4 evet anyucipicifiara. Mivel 4 evi egymashoz tartozas utan nem all ki melled (pl. nem mondja, hogy varjunk a kozos keppel, amig te is rajta lehetsz stb.), ez azt jelenti, hogy ti nem tartoztok egymashoz, o csak szexpartnernek es cselednek tart teged. Csaladjaba nem akar belevenni (kozos kep...), szoban nem all ki melletted. El tudod kepzelni, mi lesz itt, ha veletlenul gyereketek szuletik? Szerintem azonnali hatallyal rugd ki, vagy, ha ove a kegli, azonnal koltozz el es szakits vele mindorokre.

Az, hogy nem all melletted ki, csak mindig rosszabb es rosszabb lesz, hidd el. Menekulj tole!

2019. jan. 11. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%

ahogyan mindenki úgy én is azt mondom, nem a csaladja miatt hagynám ott, hanem mert a párom nem kėpes kiállni mellettem.

Nem is ėrtem hogy az első ilyen megnyilvánulása után miert nem olvastal be neki, és lėptėl le a fenėbe..

2019. jan. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
19%

Lehetséges, hogy néhány alkalmas párterápiát érdemes lenne megpróbálni.

Ha nem áll melletted, ha úgy tűnik, hogy őszinte szituációban se tud kimondani dolgokat stb, akkor sajnos megfontolandó, hogy érdemes -e tovább együttélni.

2019. jan. 11. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
90%
Lapát
2019. jan. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
86%
MENEKÜLJ!
2019. jan. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
74%
Nem világos, most a párod a lány? Végül is mindegy, itt nincs mit tenni, ultimátum. Vagy ők, vagy én.
2019. jan. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!