Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem apja alkoholista,...

Férjem apja alkoholista, tehetünk valamit?

Figyelt kérdés
4éve vagyunk együtt, eddig nem szóltam, nem veszekedtem a párommal, hogy amikor kedves papa jobban belelendül akkor szinte alig látom a férjem,mert ott van náluk, ilyenkor nem engedik felkelni se az ágyból,mert akkor egyszerre hosszútlép és elmegy inni! Férjem és a húga próbálnak hatni mindig a papára,de felesleges csak nagyobb balhé lesz belőle kiabálás és sajnos előfordul, hogy tettlegességig is fajul a vita! Anyósom szivbeteg, ő meg 1-1ilyen alkalom után mindig rosszul lesz, ez miatt is aggódunk! Hiába hivnak a papának orvost, hogy intézzen neki pár napot a kórházban,hátha egyedül marad ott kivizsgáláson akkor észhez kap, de sajnos nem járunk sikerrel, vérvételi eredményei tökéletesek! Teljesen kikésziti a családot, megértem a férjemet is,mert félti az anyját az apját meg sajnálja...csak az a baj,hogy ilyenkor engem napokra elfelejt, persze eddig nem szóltam de most,hogy jön a baba azért kezd bántani! Egyedül oldjam meg a hátvégi nagybevásárlást, karton üditőket pakoljam egyedül,mert ő sajnos papára vigyáz, menjek egyedül kocsival 30km-rt szájsebészetre,mert én konkrétan 1hete szenvedek a bölcsességfogammal,de sajnos ő csak este jön haza MA is,mert állatok vannak náluk és reggel korán ment etetni, napközben ott van,hogy figyelje a papát és az esti etetés után 7körül majd jön! Ez igy nem igazság, én veszélyeztetett 25hetes terhesen oldjak meg mindent egyedül,ő meg egy alkoholistát istápol?! Akin úgysem tudunk mi segiteni,mert saját maga nem látja be! Tehetünk valamit? Esetleg van olyan,hogy fizetni a kórháznál vagy bármi indokkal bevitetni?Elegem van,hogy hétközben sem látom a párom,mert mindig oda megy először de azért már sok, hogy hétvégén,de főleg vasárnap sem vagyunk együtt 2-3 óránál többet, holott már mi vagyunk egy család...
2019. jan. 20. 10:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

elmentek párterápiára e problémával, vagy párod megy pszichológushoz, aki rádöbbenti, hogy nem az ő dolga megoldani szülei alkoholista játszmáit, mert felnőtt emberek ők, dönthetnek bárhogyan, szabad emberek.

Nem lehet alkoholistát bevitetni...

2019. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Van ám kínod neked is rendesen.

Helyre kell magadban rakni a dolgokat. Szereted-e, akarod-e, boldog vagy-e, iylesmik, és utána könnyebben fogod látni, hogy mi a teendő. Talán egy tippet tudok adni hozzá: ne feküdj rá a "majd jobb lesz " elméletre, mert nem működik. Magától nem javul semmi. Ha nem lesz a Papa, lesz más. Ott az anyja, a munkája, akármi.


Beléd szeretett, megszerzett, ott vagy neki, mostmár nyugi van...azt hiszi, hogy hátra lehet dőlni. Aztán meg évek múlva felháborodottan keresi benned azt a aranyos, kedves Nőt, akibe beleszeretett régen és nem látja át, hogy azt a mosolyt, örömöt ő váltotta ki belőled akkor is. Tipikus férfi hiba.

A legnagyobb jóindulattal írom, hogy indulj el a boldogságod felé. Ha úgy érzed, hogy valaki nem figyel rád, nem kapod vissza azt az energiát, amit belefektetsz, engedd el. Jobban jársz. Rengeteg pasi van még, aki a fél világot odaadná egy rendes feleségért :)

2019. jan. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Ha egy hétig ráért a fogad, ráér az holnapig is, úgy vágnálak ki az ügyeletről ma, a lábad se érné a földet.


ÉS igen, ti egy család vagytok, de ettől még az apja meg az anyja is a családja. Te nem vagy tehetetlen, a szülei meg azok. Elsüllyednék, ha a férjem fejéhez vágnám, hogy gondoskodik róluk (és de, az én apósom is alkoholista volt, 3 hónapos gyerekkel költöztünk hozzájuk, mert másképp nem volt megoldható az ápolása, anyós nyugdíj előtt nem jöhetett ápolásira) Amikor nem volt mindenki segge alatt autó, akkor is tudtak vásárolni, max nem kartonszám egyszerre, hanem kettesével hordták haza a cuccot...

2019. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Csak egyetlen előrelépés lehet, ha beültetnek az alkoholistának a bőre alá egy gyógyszert, amitől hányásos rosszullét fogja el, ha akár csak egy kevés alkoholt is fogyaszt. Így a pavlovi feltételes reflex alapján nem tud/mer majd inni. Sajnos ehhez viszont az ő határozott beleegyezése, sőt akarata kell. A beültetés nem fájdalmas, járóbetegként is elvégzik az ilyen beavatkozást végző orvosi intézmények, de pénzbe kerül, mert az állam nem támogatja. Ugyanakkor a gyógyszer hatása kb. 1 évig tart csak, tehát évente meg kell ismételni.
2019. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Ne igyál terhesen kartonszám üdítőt. Egy gond letudva.
2019. jan. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor mond el miért létezik olyan, hogy ügyelet? Talán azért, hogy most már feldagad arccal bemenjek és kirakjanak? Ne csináld! Sajnos nekem mind a 2 szülőm alkoholista és ha fejre állok sem tudok velük mit kezdeni! Apám már hazajött egyszer a kórházból,de elmondták neki, hogy még1x biztos nem éli túl...most csak este munka után és hétvégén iszik. Anyám nehezebb eset, ő be se ismeri,pedig rosszak az eredményei és nagyobb hasa van,mint nekem terhesen úgyhogy ott is tönkre van a máj! Hidd el én tudom a legjobban, hogy egy alkoholistának nem lehet parancsolni! A kérdésem lényege pedig az volt, hogy kérhetünk-e orvosi segitséget, tudtok -e valami kiskaput, hogy kórházban foglalkozzanak vele és akkor a férjem is több időt tudna tölteni a jelenlegi családjával! Minden nap hazamegy,nem is baj, kötelessége...de hogy folyton ott van holott forditva kellenének az arányok, 2-3órát ott és velünk a nap többi részét! Ez volt a következő kérdés,hogy értessem meg vele...
2019. jan. 20. 11:53
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, neked van igazad. A#3# as marhaságokat ír, ostobaságában.
2019. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%
Te borzasztóan életképtelen vagy.
2019. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
94%
3-mas te egy igazi k*csog paraszt vagy, es bizonyara nincs alkoholista a csaladodban ezert nem erted. Raadasul veszelyeztetett terhes, vele sokkal jobban kellene torodni mivel sajnos a babanak es a kismamanak is komoly bajai lehetnek es ehhez nem is kell karton szam pakolni az uditoket hogy baja legyen. Az alkoholista papaval nem lehet mit kezdeni es folosleges istapolni naphosszat,amikor nem beteg csak alkoholista aki leszarmindent es midenkit ennyi az egesz. Oke hogy a szulei is a csaladja de ha nem fogadja a segitseget es nem is erdekli akkor nem lehet vele mit kezdeni, raadasul mar a sajat csaladjaval kellene jobban torodni.
2019. jan. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11%

[link]


Így nem kell sehová se menni a nagybevásárláshoz.

Az orvosi problémákat egyedül kell megoldanod, engem sem kísérget senki orvoshoz, felnőtt ember vagy.

2019. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!