Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetnek ekkora különbs...

Hogyan lehetnek ekkora különbségek higiéniás szokásainkban és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A párom családjának nagyon eltérő a véleménye a tisztaságról, mint nekem... Kezdetben ezzel nem is volt gond, én nem tettem szóvá sosem, maximum ha senki sem látta igyekeztem udvariasan átmosni a dolgokat... De az a baj, hogy még ők kötekednek velünk.


Pl. a mosogatás, ők két mosogatótálcában csinálják, állóvízben. Na most ez persze oké, járható út, ha nincs folyóvíz valahol, de bármilyen más esetben miért csinálja ezt bárki? Konkrétan belenézek az állóvízbe és úsznak benne a kajamaradékok, undorító az egész, és ebben ázik minden edény, és nem is lesznek tiszták... Egyszer átjöttek hozzánk a mi lakásunkba, és már akkor is felháborodva mondták, hogy én folyóvízben mosogatok? Hát miért nem tudok megtölteni egy edényt és odarakni? És nem értették meg, hogy én így szeretem, arról meg nem akartam őket kioktatni hogy ez így higiénikusabb... Na azóta másik albérletben vagyunk, itt van mosogatógép (nem mi vettük, járt hozzá), és apósom szabályosan ideggörcsöt kapott, hogy én komolyan a géppel mosogatok? Miért nem tudok odatenni egy edényben vizet és abban? És egyszerűen nem értem, hogy ez mit fáj nekik... Ekkor meg is mondtam, hogy a gép kicsit magasabb hőfokon kezeli az edényeket és hogy víztakarékosabb is, úgyhogy márpedig én így mosogatok. Értem én, hogy más generáció, de nekem a szüleim, sőt a nagyszüleim is örömmel használnak mosogatógépet, ha van rá lehetőség, nem ragaszkodnak a gusztustalan állóvízhez...


De sok minden más dologban is így vannak, a lakásuk full poros, szerintem portörlés kb. sosem történik, pókhálósak a lámpák, a sarkok, porszívózni kb. egy évben egyszer porszívóznak...

Vagy nem takarítás, de mégis ilyen, amikor apósom süt-főz valamit, folyamat beleeszeget a kajába, de puszta kézzel pl. gyúrja a fasírtot, lenyalja a kezéről a húst és úgy nyúl vissza a tálba..Ez hol normális dolog? Vagy én reagálom túl?


És mit lehetne velük kezdeni? Én nem akarok nekik okoskodni meg kioktatni őket. Azonban hamarosan gyerekünk lesz, és ez így még kellemetlenebb, magamban még valahogy elviseltem valahogy azt, ami nekem gusztustalan, de gyerekkel nem lesz így jó...


Párom egyébként szintén az én pártomon van, eleinte vele is volt pár szokás amit "otthonról hozott" így nem figyelt oda a higiéniára, de amikor szóltam neki, hogy ezt már tisztítani kellene, cserélni kellene, csináljuk így, ne úgy, akkor mindig kérdés nélkül elfogadta a véleményemet, és úgy csinálja, ahogy én mondom, sőt nem egyszer megjegyzi, hogy tényleg, igazam van. Szüleivel szemben is igazat ad nekem, de ő sem oktatja ki a szüleit a dolgokról... Vajon kellene? Vagy csak tűrjük? És tényleg az is zavar, hogy még ők kötekednek velünk ilyen hülyeségeken, hogy mosogatógép..


2019. jan. 22. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 A kérdező kommentje:
Ja, meg a múltkor mondták mikor mentünk zuhanyozni, hogy ha szeretnénk nyugodtan vegyük fel utána azt a két köntöst ami ott lóg...az ő köntöseiket... Értem én hogy kedvesek akartak lenni a felajánlással, de ki a fene veszi fel másnak a ruháját, különösen a fürdőköntösét??? És nem frissen mosott darabok voltak. Szóval én ezeket nem értem...
2019. jan. 22. 09:33
 2/69 anonim ***** válasza:
86%
Tényleg idős embereket szeretnél megnevelni? Nekik úgy jó, nem betegek, nem zavarja őket, ők így élnek. Nem megérteni kell, csak elfogadni. Max. nem eszel a főztjukből :)
2019. jan. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
64%
Ahány ház, annyi szokás, szokták mondani. Mivel ők az idősebbek, nincs jogod beleszólni, hogy hogy élnek. A tiszteletet meg kell adnod. Szóval ha nem tetszik, ne legyél náluk, ilyen egyszerű.
2019. jan. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az ország másik végében laknak, tehát nem csak látogatásokról van szó, ott kell aludnunk ebben a lakásban, és minden egyebet ott kell csinálni... Én amúgy meglennék anélkül hogy oda kéne menni, de állandóan nyavalyognak, hogy menjünk már, ezért néha muszáj... Ezért zavar, hogy mi hogyan van... Azt letojom, hogy ők hogy élnek, nem akarok én beleszólni, de amikor én is ott vagyok akkor igenis vannak dolgok, ami baromi zavaró. És elmosogatok én suttyomban gusztusosan, meg kitakarítom a vendégszobát halkan, satöbbi, csak már baromira unom, hogy tojáshéjon lépegetve, nem szóvá téve kell normális állapotba hoznom mindent az ott tartózkodás ideje alatt. Egy idő után zavaró ám.
2019. jan. 22. 09:42
 5/69 A kérdező kommentje:

Ó, én nagyon szívesen nem lennék náluk! :D Nincs is szebb dolog amit el tudnék képzelni. De akkor olyan sértődési jeleneteket és hisztiket rendeznek, hogy az nem igaz, ezért a párom kér rá, hogy néha menjek már vele...

Egyébként meg arról, hogy idősek, az én szüleim idősebbek náluk, és érdekes ismerik a mosogatógépet és normális higiéniás körülmények között élnek...

2019. jan. 22. 09:47
 6/69 anonim ***** válasza:
61%

Fújj a mosogatós rész. Gondolom másba is beleszólnak, más higiéniás gondok is vannak ott, nemhiába írtad ki a kérdést.

Én is írtam ki hasonló kérdést évekkel ezelőtt.

Egyáltalán nem vagyok tisztaságmániás, de...


Anyósom pl. alig mos kezet. Hónapokig nem volt náluk szappan, kézmosó. Sógornőm gyerekét ott pelenkázta a kanapéjukon, majd kézmosás nélkül ment salátát csinálni. Sokszor beteg teliköhögi, tüsszenti a kezét (ételt), vagy kimegy az állatokat megetetni, fogja a moslékosvödröt, ami soha nem volt tisztítva, majd ugyanúgy vissza a főzéshez kézmosás nélkül.

Mindenhez egy rongyot használ, egy szivacsot. Vécé sokszor ürülékes, az ülőke is. Távirányító, mikro gombja stb. ragadnak, láthatóan koszosak, lerakódás van rajtuk.

És a vicc, hogy ő is okoskodik. Hogy ő nem tudna koszos lakásba élni,

ő mennyire utálja a port, meg hogy milyen lusta az a nő szerinte, aki nem takarítja-főzi végig a hétvégét. Egyébként kedves nő, és bírom.


Egyik nagyszülőm is hasonló volt, aranyos nő, de mindig hasmenéses betegséget kaptam el, vagy bőrkiütést amikor nála nyaraltam kisgyerekként.


Nálunk annyival jobb a helyzet, hogy nem jönnek át, mivel messzebb laknak és nem szeretnek utazni. Amikor mi átmegyünk, viszek kézmosót, és hasonló.

Sajnos idősebb embereket tényleg nem lehet megváltoztatni és ők már így fogják leélni az életüket. Nyugi, ha gyereked lesz, nem fogod megállni, hogy ne szólj akár durvábban is ezek miatt, ha zavar.


Ha a mosogatógépen rugóznak, akkor ne is reagálj.

2019. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
22%
Te választottad ezt a pasit, hozzá tartoznak a szülők is! Ráadásul most már unoka is lesz, pedig tudtad milyenek....csak magadnak köszönheted az elkövetkező 20évnyi problémát.
2019. jan. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen, én is úgy érzem hogy sajnos szólni fogok gyerek mellett... Mindegy, úgy érzem úgysem ez lesz az egyetlen konfliktusforrás.


Akkor ez van, viszek én is mindent és takarítgatok.. Igen, valószínűleg változtatni úgysem fogok tudni.

2019. jan. 22. 09:57
 9/69 A kérdező kommentje:
Ja, bocs, hogy ha megtaláltam a számomra tökéletes férfit akivel szeretjük egymást nem hagyom el amiatt mert nem kedvelem a szüleit! Ez aztán tényleg az én hibám.
2019. jan. 22. 09:58
 10/69 anonim ***** válasza:
6%
Ha tökéletes, akkor mi a gond? :)
2019. jan. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!