Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetnek ekkora különbs...

Hogyan lehetnek ekkora különbségek higiéniás szokásainkban és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A párom családjának nagyon eltérő a véleménye a tisztaságról, mint nekem... Kezdetben ezzel nem is volt gond, én nem tettem szóvá sosem, maximum ha senki sem látta igyekeztem udvariasan átmosni a dolgokat... De az a baj, hogy még ők kötekednek velünk.


Pl. a mosogatás, ők két mosogatótálcában csinálják, állóvízben. Na most ez persze oké, járható út, ha nincs folyóvíz valahol, de bármilyen más esetben miért csinálja ezt bárki? Konkrétan belenézek az állóvízbe és úsznak benne a kajamaradékok, undorító az egész, és ebben ázik minden edény, és nem is lesznek tiszták... Egyszer átjöttek hozzánk a mi lakásunkba, és már akkor is felháborodva mondták, hogy én folyóvízben mosogatok? Hát miért nem tudok megtölteni egy edényt és odarakni? És nem értették meg, hogy én így szeretem, arról meg nem akartam őket kioktatni hogy ez így higiénikusabb... Na azóta másik albérletben vagyunk, itt van mosogatógép (nem mi vettük, járt hozzá), és apósom szabályosan ideggörcsöt kapott, hogy én komolyan a géppel mosogatok? Miért nem tudok odatenni egy edényben vizet és abban? És egyszerűen nem értem, hogy ez mit fáj nekik... Ekkor meg is mondtam, hogy a gép kicsit magasabb hőfokon kezeli az edényeket és hogy víztakarékosabb is, úgyhogy márpedig én így mosogatok. Értem én, hogy más generáció, de nekem a szüleim, sőt a nagyszüleim is örömmel használnak mosogatógépet, ha van rá lehetőség, nem ragaszkodnak a gusztustalan állóvízhez...


De sok minden más dologban is így vannak, a lakásuk full poros, szerintem portörlés kb. sosem történik, pókhálósak a lámpák, a sarkok, porszívózni kb. egy évben egyszer porszívóznak...

Vagy nem takarítás, de mégis ilyen, amikor apósom süt-főz valamit, folyamat beleeszeget a kajába, de puszta kézzel pl. gyúrja a fasírtot, lenyalja a kezéről a húst és úgy nyúl vissza a tálba..Ez hol normális dolog? Vagy én reagálom túl?


És mit lehetne velük kezdeni? Én nem akarok nekik okoskodni meg kioktatni őket. Azonban hamarosan gyerekünk lesz, és ez így még kellemetlenebb, magamban még valahogy elviseltem valahogy azt, ami nekem gusztustalan, de gyerekkel nem lesz így jó...


Párom egyébként szintén az én pártomon van, eleinte vele is volt pár szokás amit "otthonról hozott" így nem figyelt oda a higiéniára, de amikor szóltam neki, hogy ezt már tisztítani kellene, cserélni kellene, csináljuk így, ne úgy, akkor mindig kérdés nélkül elfogadta a véleményemet, és úgy csinálja, ahogy én mondom, sőt nem egyszer megjegyzi, hogy tényleg, igazam van. Szüleivel szemben is igazat ad nekem, de ő sem oktatja ki a szüleit a dolgokról... Vajon kellene? Vagy csak tűrjük? És tényleg az is zavar, hogy még ők kötekednek velünk ilyen hülyeségeken, hogy mosogatógép..


2019. jan. 22. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
7.-nek válaszoltam. Mint mondtam a párommal semmi problémám, a dolog a szüleiről szól.
2019. jan. 22. 10:04
 12/69 anonim ***** válasza:
31%

Borzasztó unszimpatikusan nyilatkozol róluk.

Ha lehet, ne menj hozzájuk. Biztos ők is észrevették már ezt a lenézést. Ha mégis muszáj, azért nagy nehezen 1 éjszakát akár az őserdőben is ki lehet bírni, nem mindig a hibákat kellene keresni.

Vigyél magaddal felvágottat és papírtányért és mondd, hogy rossz a gyomrod, nem ehetsz mást, vagy fogyózol stb.

Akinek a meleg víz a bojlerből jön, az nem tud folyóvízzel mosogatni, mert nem elég a víz, vagy ha igen akkor este nincs fürdés. Emberek milliói élnek így az országba és semmi bajuk.

A pasidat tudod irányítani, örülj neki, de a szüleit ne akard.

Egy kis tolerancia sokat segítene.

2019. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
42%

"Emberek milliói élnek így az országba és semmi bajuk." Te miért nem élsz így akkor? :)

Ezzel az erővel gyógyszert se szedj és ne használj internetet...

2019. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy igazad lehet abban, hogy ők is észrevették már, ennek ellenére nem értem, hogy miért akarják folyton, hogy odamenjek. Mondom, sértődés van, ha nem megyek, pedig én is azt hinném, hogy nem kedveljük egymást, nem szeretek ott lenni, biztos ez valamennyire lejön, akkor miért erőltetik? Ezt nem értem.


Sajnálom, ha lenéző vagyok, valószínűleg igazad van, próbálom disztingválni magam, de ha valami elfogadhatatlan neked, akkor nehéz... De igyekeztem eddig, mint írtam, bár kis jelei valóban lehettek.

2019. jan. 22. 10:10
 15/69 anonim ***** válasza:
14%

13-as. Nekem is bojlerből jön a meleg víz, ami éjszaka fűt fel és ha én napközben elmosogatom, akkor este nincs meleg víz fürdésre.

Ezért ha tetszik, ha nem állóvízben kell mosogatnom és hideg folyóvízzel öblítenem.

Korlátlan meleg víz csak a panelosok kiváltsága, aki családi házban él, mindenki így mosogat.

2019. jan. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
90%

A mosogatógéppel kapcsolatban a legjobb érvelés, ha konkrétan megmutatod nekik az eredményt.

Pl. én a lakással együtt vettem a mosogatógépet. Anyukám nem akarta elhinni, hogy el sem kell öblíteni az edényeket, aztán megmutattam neki, hogy milyen alapos a gép, meg hogy összesen 8 liter vízzel végig csinál egy programot.

Nekik nincs mosogatógépük és azt hitte, hogy a gép mellett még áztatni/öblíteni kell.

2019. jan. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 A kérdező kommentje:

Ezt a bojler dolgot nem tudtam egyébként, tényleg családi ház és bojlerük van, mi panelban vagyunk. Ettől függetlenül nem értem, hogy őket miért zavarja hogy nekem van lehetőségem folyóvízben mosogatni, de mindegy :D


(plusz ők az öblítést is állóvízben csinálják, na annak mi a fene értelme van? És hozzáteszem tehetősebbek, mint mi, 3 vadonatúj autójuk van,stb., tehát nem spórolás..)

2019. jan. 22. 10:17
 18/69 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező!

Én kétszeres anyós vagyok, így mondhatom, hogy azért hívnak és sértődnek meg, mert te befolyással vagy a fiukra. Ha te nem mész, egy idő után a fiuk látogatása is ritkulni fog és egyszer csak azt veszik észre, hogy hónapok-évek óta nem látták a fiukat, akit nagyon szeretnek.

Ha jön az unoka, akkor meg biztosan attól is tartanak, hogy őt is ritkán fogják látni.

Mindenkinek mást jelent a rend és tisztaság.

Egy nagy falusi családi házban, nehéz olyan rendet tartani mint az albérleti panel 10. emeletén.

Lehet, nem titokban kellene takarítani, hanem felajánlani a segítséget.

Ha azt mondja nem kell semmit segíteni, fel lehet ajánlani, hogy azokat a helyiségeket kitakarítod, amelyeket használtok. A szobátok, WC, fürdő, előszoba, terasz stb.

2019. jan. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
68%

Leghülyébb kifogás a bojler!

Laktam már gázbojleres és villanybojleres lakásban is. Igen ott nem úgy van, mint egy panel házban (nemtom miért kell a panelt amúgy degradálni) DE a tűzhelyen is lehet vizet forralni egy lábasban, én mindig úgy csináltam ha sok mosatlan volt. Így nem a bojler víz ment el, azt csak fürdésre, tisztálkodásra használtuk.

És 2-3x is cseréltem az áztató vizeket a mosatlan alatt. Tehát nem egy lavornyi vizben 30 tányért...fúúj.

Ha meg csak 2 tányér és 2 kanál volt azt gyors folyóvíz alatt is ellehet. Amit a kérdező szülei csinálnak az bizony igénytelenség, itt nem csak a mosogatás szembe tünő!

Én sem érezném magam jól egy koszos helyen, de sajnaa nemmindenki (az ország nagyobb százaléka) mindenféle kifogással élve bizony rendetlen. Ahol ragad a tv kapcsoló, szaros a wc stb az igénytelen, lusta. Ennyi.


Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy bizony ezt te választottad, és valamilyen szinten kénytelen vagy a párodért elviselni.

De ha jön az unoka én nem engedném ilyen körülmények közé, csak ha nagytakarítás volt náluk! Vagy jöhetnek ők látogatóba.


*kicsit off:

Én anyum olyan, hogy elmondja mennnyire szereti a tisztaságot, de igazából a padlót havi 1x ha felmossa...viszont a szekrény tetejét, csillárokat, ajtótokot képes hetente 3x is letörölni...a szempilláját, testszőröket naponta tépkedi, írtja magáról, de hajat csak úgy 1,5 hetente mos, hiába mondjuk neki...kicsit kényszeres deffekt mindez. Sajnos egy kor felett nem

tudsz mit tenni!:(

2019. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem ezek azért nem olyan ördögtől való dolgok.

Az állóvizes mosogatást nekünk pl konkrétan az iskolában is tanították életvitel órán, pedig fiatal vagyok. Ugyanis panelben is rengeteget spórolhatsz a vízzel, környezetvédelem meg minden... :) Oké, szerintem se guszta, én folyóvízben mosogatok, mert ilyen rebellis vagyok. Párom szüleinél is az állóvíz a divat, sőt nagyimnál is az volt, vájlingban meg minden, ahogy leírtad. Nála pl nem folyt le szépen a konyhában a víz, emiatt szokott rá erre. És igen, volt, hogy koszosak maradtak a cuccok. Megoldás? Elöblítettem/törölgettem evés előtt mindent, meg mikor több napig voltunk ott, felajálnottam, hogy besegítek, így tudtam, hogy tiszta lesz minden.

Állóvízben is lehet jól mosogatni, csak meg kell tanulni a technikát.


Kajába én is simán beleeszek főzés közben, attol mi baja lesz? :D Jó, a fasírtba nem. De pároméknál Szabolcsban pl tök természetes, hogy belekóstol a nyers fasírtba vagy a töltött kápi töltelékbe, hogy elég fűszeres e. A nyers hús. Nekem ez gusztustalan, meg veszélyes is, sok minden lehet abban... de párom 30 éve nem lett ettől beteg, szülei szintén, hát csinálja. Én nem teszem és a gyerekünk se fogja, ennyi. :)


Ezeken túl lehet lépni évi pár alkalommal.

2019. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!