Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan lehetnek ekkora különbs...

Hogyan lehetnek ekkora különbségek higiéniás szokásainkban és mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A párom családjának nagyon eltérő a véleménye a tisztaságról, mint nekem... Kezdetben ezzel nem is volt gond, én nem tettem szóvá sosem, maximum ha senki sem látta igyekeztem udvariasan átmosni a dolgokat... De az a baj, hogy még ők kötekednek velünk.


Pl. a mosogatás, ők két mosogatótálcában csinálják, állóvízben. Na most ez persze oké, járható út, ha nincs folyóvíz valahol, de bármilyen más esetben miért csinálja ezt bárki? Konkrétan belenézek az állóvízbe és úsznak benne a kajamaradékok, undorító az egész, és ebben ázik minden edény, és nem is lesznek tiszták... Egyszer átjöttek hozzánk a mi lakásunkba, és már akkor is felháborodva mondták, hogy én folyóvízben mosogatok? Hát miért nem tudok megtölteni egy edényt és odarakni? És nem értették meg, hogy én így szeretem, arról meg nem akartam őket kioktatni hogy ez így higiénikusabb... Na azóta másik albérletben vagyunk, itt van mosogatógép (nem mi vettük, járt hozzá), és apósom szabályosan ideggörcsöt kapott, hogy én komolyan a géppel mosogatok? Miért nem tudok odatenni egy edényben vizet és abban? És egyszerűen nem értem, hogy ez mit fáj nekik... Ekkor meg is mondtam, hogy a gép kicsit magasabb hőfokon kezeli az edényeket és hogy víztakarékosabb is, úgyhogy márpedig én így mosogatok. Értem én, hogy más generáció, de nekem a szüleim, sőt a nagyszüleim is örömmel használnak mosogatógépet, ha van rá lehetőség, nem ragaszkodnak a gusztustalan állóvízhez...


De sok minden más dologban is így vannak, a lakásuk full poros, szerintem portörlés kb. sosem történik, pókhálósak a lámpák, a sarkok, porszívózni kb. egy évben egyszer porszívóznak...

Vagy nem takarítás, de mégis ilyen, amikor apósom süt-főz valamit, folyamat beleeszeget a kajába, de puszta kézzel pl. gyúrja a fasírtot, lenyalja a kezéről a húst és úgy nyúl vissza a tálba..Ez hol normális dolog? Vagy én reagálom túl?


És mit lehetne velük kezdeni? Én nem akarok nekik okoskodni meg kioktatni őket. Azonban hamarosan gyerekünk lesz, és ez így még kellemetlenebb, magamban még valahogy elviseltem valahogy azt, ami nekem gusztustalan, de gyerekkel nem lesz így jó...


Párom egyébként szintén az én pártomon van, eleinte vele is volt pár szokás amit "otthonról hozott" így nem figyelt oda a higiéniára, de amikor szóltam neki, hogy ezt már tisztítani kellene, cserélni kellene, csináljuk így, ne úgy, akkor mindig kérdés nélkül elfogadta a véleményemet, és úgy csinálja, ahogy én mondom, sőt nem egyszer megjegyzi, hogy tényleg, igazam van. Szüleivel szemben is igazat ad nekem, de ő sem oktatja ki a szüleit a dolgokról... Vajon kellene? Vagy csak tűrjük? És tényleg az is zavar, hogy még ők kötekednek velünk ilyen hülyeségeken, hogy mosogatógép..


2019. jan. 22. 09:25
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen jogosan vagy kiakadva. Én biztos nem tudnék egy percet sem náluk eltölteni.

A másik dolog a tisztelet. Miért kell az időseket az igénytelenség miatt tisztelni. Sajnos ők abban a korban nőttek fel, hogy ezt nem tanulták meg és idős korra meg nincs bennük hajlandóság. Nem szerettem ezt a tiszteljük az időseket felfogás. Pontosan nekik kellene felvenni a ritmust a fiatalokkal, akik mindig az új dolgokat hozzák. Apám sem úgy nőtt fel, hogy lett volna fürdőszobájuk, ezért a mai napig mindig rászolok, hogy mostál kezet, rendesen lehúztad a WC-ét. Nem fogy a fogkrém, mostál fogat? Már nem élünk együtt, de amikor haza látogatok nagytakarítást csinálok. Legutóbb pár egér volt a házban, mindent át kellett sikálni. Még a könyvespolc is egérszar volt. Én osztom az észt a szüleimnek, mert nem lehet hagyni, hogy eligénytelenedjenek.

Ha a párom szülei igénytelenek lennének, akkor biztos szóvá tenném. Változnak az idők. Ennyi erővel üljünk körbe egy fazekat és együnk belőle kézzel mindannyian.

2019. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
51%

Ezek a dolgok nekem is kivernék a biztosítékot, de folyóvízben mosogatni elég nagyvonalú pazarlása Földünk igencsak szűkös édesvízkészletének. Állóvízben mosogatok én is, egy átlagos napon kétfős háztartásban keletkezett mosatlanra bőven elég egy mosogatónyi víz. Kajadarabokat belekotrom a kukába, az a pár szem rizs meg "elfér", amikor leengedem a vizet, akkor majd a szűrőn fennakad és akkor dobom ki. Ha elég meleg a víz és elég mosogatószer van benne, akkor nem marad koszos semmi sem, én mindig öblítés előtt minden edényt végigtapogatok, és ha érzem, hogy zsíros (nem "nyikorog", hanem csak csúszik rajta a kezem) akkor gyaszatolom tovább. Soha semmi nem ragad utólag.


Amúgy meg a mosogatógép is gyakorlatilag ugyanezt csinálja, ugyanazt a vizet keringteti, ez nem tűnik fel senkinek? :D

2019. jan. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó, te se jártál be biosz órára látszik... Attól, hogy valami nem zsíros, még lehet tiszta baktérium!

A mosogatógép min. 60fokos vagy még magasabb hőfokkal mos, elpusztítja a bacikat. Nem összehasonlítható a koszos lében való mosogatással.



Abba a hitbe pedig ne ringasf magad, hogy attól,hogy Te és Mi közemberek nem folyóvízbe mosogatunk majd lesz elég édesvíz a dédunokáinknak is! Hát nem! Ezeken az ipar, nagyüzemek, globális vállalatok stb a felelős. Ahol számottevő a pazarlás. Ahol a vizet is vizzel tisztítják! A mi otthoni tevékenységünk ilyen szempontból semmit se ér. Önámítás!

2019. jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:
79%
15os. Csaladihazban elek es folyoviznel mosogatok..:0 mert szetintemis undorito ugyanazt a vizet turkalgatni.. Ki igy,ki ugy.. Akinek megfelel csinalja. Te meg vallaldfel a sertodest ha nem akarsz ottlenni.
2019. jan. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
16%
De! Gusztustalan a mosogatógép. 5 liter vízben mossa el egy 5 fős család után a tányérokat. Megoldás,folyóvíz. Én ezen nem spórolok. Ez a környezet tudatos gondlkodás egy nagy hülyeség. A gyárak termelésnél több vízet használnak. Tudom, hogy sok kicsi sokra megy, de nem fogok 2 litert azon spórolni, hogy ragadjon minden a háztartásomban és utána kelljen mégegyszer mosogatni, ami felesleges időben és vízben.
2019. jan. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 anonim ***** válasza:
23%

9"Ja, bocs, hogy ha megtaláltam a számomra tökéletes férfit akivel szeretjük egymást nem hagyom el amiatt mert nem kedvelem a szüleit! Ez aztán tényleg az én hibám."

Az nem a hibád, az a te végtelen szerencséd az életben, de ha rugózol a szülei rossz szokásain, utálkozol tisztaságmániásként (ne hidd, hogy csak a mosogatógép után lesz vmi tiszta), akkor elveszítheted a tökéletes férfit. A legnehezebb egy férfi számára az, a skizoid helyzet, hogy mindkét oldalt szereti, de mindkét oldal ellenséges egymással. Ezért sok jó férj, apa, és szüleinek felnőtt gyermeke - elmenekült már. Uralkodj magadon, nem olyan égrengető ez a probléma.

2019. jan. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
31%

Amikor bojlerünk volt, akkor is ugyanúgy állóvízben mosogattunk, mint mikor “átfolyós” kazánunk volt. Az én családom (nagymamám, a szüleim,én) és a párom családjánál is az állóvíz a természetes. (Először poharak, utána evőeszközök-tányérok. Ha nagyon koszos volna a víz, akkor edényeket új vízben mossuk. De emiatt soha senki nem lett beteg. (A párom nagyanyja reggelente enged egy lavornyi vizet, abban mosogat egésznap, nem mondom, hogy nem gusztustalan, de még élnek, és nekem sem gyenge az immunrendszerem, szóval nem érdekel)

Egyébként 1 éve van mosogatógépünk, szeretjük.


Egyébként hagyd őket, nekik így jó. Persze, nehéz lehet, de nem mindennap kell elviselned. Amikor mégis, akkor maximum ajánld fel, hogy elmosogatsz vagy porszívózol, segítesz valamiben..

2019. jan. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki leragadt a mosogatásnál.:D:D

Holott itt nem csak az a probléma!

2019. jan. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
59%

Jaja, úgy veszem észre sokan igénytelenek kis hazánkban. Alapvető higiéniás dolgokkal nincsenek tisztában. Sokan úgy élnek mintha a 3.világban élnénk. Kiváncsi lennék hány évesek a hozzászólok. Proli banda.

Én mindig megmondom a véleményem, de úgy látom itt mindenki azt tanulta, hogy tűrni kell. Birkák.

2019. jan. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
72%

Ugyanez van álunk is. Anyóséknál kosz mindenhol, megfogja a kukát utána nyul a húshoz majd felvagja a sütit...évek óta nem eszek itt csak frissen felbontott bolti nasit. Ők is messze laknak,időnkent muszáj ott aludni, visszuk magunkkal a lepedőt paplant mert sose mossa ki az agynemut. Nekem evente 1x is sok lenne hozzájuk mennide férjem nelkulem nem megy, anyosek meg hianyolnak.

Most 1 éve nem voltunk mert picibabánk szuletett es vele nem indultunk útnak még,de elore felek hogy teszem le bárhova és mekkora cirkusz lesz hogy felejtsek el hogy barmivel megetetik.

(ha ott vagyunk akkor ferjemmel setalunk egyet és utközben veszünk kajat)

2019. jan. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!