Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos unokám.Úgy érzem,semmi sem jó,amit csinálok.Én már felneveltem 2 gyereket,de a menyem semmiben nem kéri a segítségemet(eü végzettsége van,védőnő - gondolom,ezért hiszi azt,hogy mindent tud a gyerekekről). Sokat foglalkozik a kisfiúval,és nagyon szereti is.Már most van napirend,bizonyos dolgokban nagyon határozott.Kb. kéthetente ott vagyok náluk egész hétvégén,időnként hétközben is 1-1 napot.Ilyenkor sokat vagyok én a babával.Játszom vele,olvasok neki,énekelek neki,ahogy a fiam és a menyem is szokták.Bevallom,egy idő után fáj a térdem és a derekam,amikor lent vagyok vele a földön,ezért fel szoktam ülni vele a kanapéra.Feszegeti magát a baba,talán menne vissza a földre,hisz oda van szoktatva.Forog már, el is játszik egy rövid ideig.De én nagyon szeretem az ölemben fogni.A menyem ilyenkor megkérdi,hogy nem bírta már a baba a földön?Volt,hogy csuklott,azért vettem fel,de sokszor csak azért, hogy ölelgessem.De mivel a kisfiú is feszíti magát, nem sokáig szoktam az ölemben fogni,meg szerintem zavarja is a menyemet.

Egy kicsit zavar,hogy mindenféle beceneveket adnak neki a fiammal.Én ilyenkor mindig kijavítom,hogy pl.nem csacsinak hívják,hanem Karcsikának.De azt mondják,hadd hívják úgy a gyereküket,ahogy akarják.Nekem nem tetszenek ezek a becézgetések.

Most már forog a baba,és a hasán mászik is.De e menyem mindig kijavít,hogy ez kúszás,nem mászás,mászni akkor fog,ha négykézlábra áll.

Szóval mit csinálok rosszul,hogy semmiben nem segíthetek,és mindig kijavít?


2019. jan. 28. 14:22
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:

Még valami eszembe jutott.

Mindig rám szól a menyem,hogy nem kell rögtön berohanni a szobájába a babához,ha kicsit mocorog,mert ilyenkor még sokszor visszaalszik.Csak akkor mehetek be,ha már sirdogál.

2019. jan. 28. 14:28
 2/58 A kérdező kommentje:

És nem vehetek akármit az unokámnak.Mondta a menyem,hogy szóljak,ha venni szeretnék valamit,mert sok mindent kaptak,de vegyek olyat,ami már van. Például most Karácsonyra vettem neki fésűszettet,de nem használják,mert már van egy ugyanolyan,még a születése előtt vették neki.

Ha mindent megmutatnának,ami van neki,akkor nem vennék ugyanolyat.Mert így elveszik a varázsa,hogy csak bemegyek egy boltba,és veszek neki valamit.

2019. jan. 28. 14:33
 3/58 anonim ***** válasza:
94%
Fogadd el, hogy az ő gyerekük, és fogadd el, amiket Te ugyan máshogy szeretnél, de úgy is jó, ahogy ők szeretik. Pl. nem érdemes problémázni azon, hogy ők becézgetik a gyereket - Neked nem kötelező. Szót sem érdemel, hogy a gyerek kúszik, vagy mászik bár valóban úgy helyes mondani, ahogy a menyed mondja. Fogadd el, semmi nem múlik rajta! Örülj az unokádnak lazán, boldogan! A felelősség az övéké, Tiéd pedig az öröm legyen!
2019. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
95%
Okoskodsz.
2019. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
92%

Az ő gyereke, kinek kell egy okos nagymama a nyakára, aki mindenbe beleszól?

Lehet hamarosan már nem kell majd 2 hetente sem menni, én rendre utasítanám a nagyit.

Kíváncsi lennék ki és hogyan, hányszor szólt bele apuka nevelésébe annak idején, és azt a kedves mostmár Nagymama hogyan is viselte.

2019. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
91%
Birka türelme lehet annak a menyecskének :D :D
2019. jan. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos a menyed oldalán állok.

Ha nem engedik, hogy segíts, akkor nincs szükségük rá, vagy nem úgy csinálod a dolgokat ahogy szeretnék. A kijavításban igaza van.

2019. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
93%

Mi a francnak vagy ott kéthetente egész hétvégén??? Biztosan nem tűrném.

Neked megvolt a lehetőséged, felnevelted a gyerekeidet, nincs más feladatod, csak játszani velük és szeretni őket. Nevelni NEM!!! És bele sem szólhatsz, hogy mit hogyan csinálnak.

2019. jan. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen igazuk van a szülőknek, úgy becézik a gyereküket ahogy nekik tetszik. Ebbe senki nem szólhat bele.

Valószínűleg azért szeretik, ha a földön van, mert akkor tanulja meg a forgást, mászást, stb... Még persze lehet azt sem szeretnék, ha ahhoz szólna, hogy sokat van kézben. Áldás egy olyan gyerek, aki elvan a földön, járókában is. Mondom ezt 2 gyerekes anyukaként.

Ha megkérdezi, hogy nem volt e már el a földön, akkor megmondanám, hogy de, csak egy kicsit szerettem volna megszeretgetni, és utána rakom is vissza.

Ha nyöszörög álmában az nem jelenti azt, hogy ébren van. Nem kell minden neszre rohanni. Sírással jelzi, ha nem tetszik neki valami, addig hagyni kell. Fontos, hogy kipihenje magát.

2019. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
91%

Juj, az elején amit írtál hogy "gondolom,ezért hiszi azt,hogy mindent tud a gyerekekről" nagyon csúnya, ne haragudj, ha rólam így beszélne az anyós nagyon megsértődnék... Az én végzettségem is csecsemőgondozó, és bizony, ha tetszik ha nem, sok mindent jobban tudunk, mint akinek nem ez a szakmája. Lehet adni tippeket persze, de el kell fogadni, ha a szülők máshogy szeretnék csinálni. Ez az ő gyerekük és nem a tiéd.

Ha a derekad, térded fáj, azt miért nem mondod meg a menyednek? Ezt biztos meg fogja érteni és kitaláltok valami fájdalommentes pozíciót.

Fogadd el hogy maguknak szülték a gyermeket, és nem a nagymama terhére, ennek örülni kell, a boldog perceket kiélvezni, a kioktatást hanyagolni. Lehet, hogy olyan sete-suta menyt kívántál magadnak, aki majd minden szavadon és tanácsodon csüng, és nem olyat, aki ért a babákhoz és határozott elképzelései vannak- de ez van, fogadd el.

2019. jan. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!