Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy lehet ezt békésen megolda...

Hogy lehet ezt békésen megoldani anyóssal-apóssal?

Figyelt kérdés
A férjem szülei vidéken élnek, a férjem többször is hazalátogat, én elég ritkán csatlakozom hozzá mivel nem sikerült jó kapcsolatot kialakitanom a szüleivel. Terhes vagyok. Én itthon szeretnék szülni. Az én szüleim teljesen jól fogadták, és örültek neki, de az ő szülei amikor elmondta nekik konkrétan felvisitottak, hogy na ne. Már a férjem is elismerte, hogy nem lesz belőlük jó nagyszülő, nem is érdeklődnek a gyerek iránt. Már csak 3 hónap van hátra, de a gyerek nevét sem képesek megjegyezni. Nem is merném a késöbbiekben rájuk bízni a gyerekem. Egyszerűen alkalmatlannak tartom őket nagyszűlőknek. Nem érdeklődnek de ha gyökeresen eltér a véleményük a miénktől azt szóvá teszik. Az is kezd fárasztó lenni, ha a férjem közöl velük valami jó hírt az valahogy addig lesz csűrve csavarva amíg ök nem lesznek a jó hír közepén. Szinte mindennel ez van a gyerek témával is. Szeretném ha valahogy kivonhatnám őket a nagyszülősdiből ugyanis a gyerek nem egy korbemutogatni való plüss játék. De ha közölnénk, hogy kösz, de a ti mentalitásotókból nem kérünk annak nagy sértődés lenne a vége, és én valahogy békésen szeretném ezt megoldani.

2019. febr. 4. 13:56
1 2 3
 1/21 szántóvető ***** válasza:
84%
a férj csomagban jár,anyóssal-apóssal,testvérrel,esetleg néhány gyerekkel.ha nem tartod velük a kapcsolatot akkor kérd meg a férjed hogy ne beszéljen róluk mikor hazajön a látogatásból.ha tudatosan nem foglalkoznál velük akkor tökmindegy hogy pl megjegyzik-e a gyerek nevét.szülés után pedig jönni fognak látogatóba párszor,ezt nem tudod elkerülni.
2019. febr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%

A családban van hasonló eset. Fiatal házasok első babájával terhes a feleség. A leendő anyai ági nagymama oda-vissza volt a hírtől, mikor elmondták és a neme sem érdekelte, csak hogy jól legyen. Félidős terhesen már kapták a baba zoknit, mert a mama meglátta és rögtön az unokájára gondolt... Az apa édesanyja pár éve vesztette el a férjét hosszú betegség után, pihenni, utazni akar és még a babahír előtt hangoztatta, hogy neki nem kell unoka, még fiatal hozzá. Amikor elmondták, akkor is ugyanígy közölte, hogy ez van, de legalább lány legyen, mert neki fia van és lánnyal akar babázni. Egyszer nem kereste őket, nem érdeklődött a terhesség alatt és magát sajnálta, ha a fiatalok felhívták néha. Amikor hónapok múlva kiderült, hogy kisfiú lesz, ő rögtön gyászolni kezdte az elszalasztott lehetőséget. A leendő szülők ezen a pontot köszönték meg a lehetőséget és nem is beszéltek vele azóta.

Nem a te bajod, ha ők megsértődnek, mert nem akarják az unokát, vagy mert nem ugrálsz nekik. Idővel beletödődnek a helyzetbe és elfogadják a helyüket a történetben.

2019. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%

"Nem érdeklődnek de ha gyökeresen eltér a véleményük a miénktől azt szóvá teszik. "

"Szeretném ha valahogy kivonhatnám őket a nagyszülősdiből"


Ha nem érdeklődnek, a férjed nem említi a gyereket.

Probléma megoldva.


Nem is akarnak nagyszülők lenni. Akkor itt mi a probléma?

2019. febr. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
17%
BJ HA nincs uncsi baj ha van uncsi.. Sapka van sapka nincs magyar családok.. :(
2019. febr. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
86%
Ha eddig sem érdekelte őket nagyon a dolog akkor hidd el hogy a gyerek se nagyon fogja őket érdekelni. Annyi hogy nem kell hordozgatni a gyereket hozzájuk
2019. febr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Azért te se csinálj a bolhából elefántot! Ha tetszik, ha nem mégiscsak a férjed szülei, akik felnevelték.A gyereked is az ő vérük is.Kicsit gondolkozz el, nem túlzod el ezt a dolgot? Nem utálkozol tök feleslegesen?Tényleg akkora nagyot hibáztak, hogy már a jog szerinti nagyszülőség sem illeti meg őket? Szerinted ez hosszú távon hogy fog esni a férjednek?

Egy gyereknek is az a jó, ha minél többen szeretik, ezért én inkább a rossz kapcsolaton változtatnék velük, nem még inkább rontanám.Ez nem azt jelenti, hogy mindent tűrj el, de azért ésszerűen viselkedj.

Többször elolvastam amit írtál.Mindinkább az jön le, te alapból keresed hogy mibe köss bele, velük kapcsolatban.

Ne feledd, valamikor majd te is anyós leszel!!!És lehet hozzás is így viszonyul majd a menyed, vejed.

Úgyhogy azt mondanám újra: igazságos legyél!

2019. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem is találkoztok... Még ha a nyakadon ülne!

Anyós messze, nem beszélsz vele akkor mi bajod?Mi van ha más a véleményük? Mit befolyásol?

Ha megszülsz meglátogatnak, te kedves leszel a férjed miatt. Ha párhavonta elmennek hozzátok kibírod, a férjed meg időnként viszi egyedül a gyereket.


Pörögsz a semmin.

2019. febr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Keress más elfoglaltságot magadnak a kaki kavarása helyett. Te nem bírod az anyósékat, ők nem bírnak téged. Nem szeretnéd, hogy sűrűn látogassák a gyereket, ők nem is akarnak menni. Felnőtt nőként (lassan anyaként) meg illene már eljutni arra a szintre, hogy kibírod azt a minimális időt sértődés meg duzzogás nélkül, amit a férjed együtt töltene a szüleivel. De az igazi ok, amiért kiírtad ezt a kérdést, ott van az utolsó mondatodban: ki szeretnéd őket zárni teljesen a saját fiuk életéből.


Egyébként úgy érdekességképpen, az én papám se mindjárt tudta megjegyezni a nevemet, és ennek ellenére ő volt a világ legjobb nagypapája.

2019. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
11%
Békésen nem fogod tudni megoldani csak határozottan és keményen. Mielöbb ki kell zárni őket az életetejből. Minél később teszitek meg annál többett fogtok szenvedni feleslegesen.
2019. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
84%
Én se kedvelem apósomat és anyósomat, de a kislányunk teljesen odavan értük, kacag ha meglátja őket, másfél éves, úgyhogy engedek az akaratának, sokat vannak együtt, joga van hozzá, hogy jóban legyen a nagyszüleivel, mi pedug felnőttként tudunk diplomatikusan állni egymáshoz, nem kell mindig balhézni.
2019. febr. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!