Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Előre kell köszönni mindig és...

Előre kell köszönni mindig és tisztelni az anyóst mert tanár volt?

Figyelt kérdés
Ő nem adja meg a tiszteletet fordítva semmilyen téren.
2019. febr. 11. 10:31
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
75%
Miért kéne tisztelni? Ezt te most komolyan nem tudod eldönteni?
2019. febr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 acelsziv ***** válasza:
94%

Látatlanban, ismeretlenül egy átlagembernek járó tisztelet ami kijár mindenkinek.

Amennyiben ezt nem adja vissza maradj semleges és ne süllyedj le az ő szintjére.

2019. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%
Nyilván nem.Te ismered milyen.
2019. febr. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert tanár volt biztos hogy nem.De ha találkoztok,úgyis köszönsz neki nem?
2019. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha o sem adja meg vagy mutat minimalis tiszteletet akkor en sem, es gondolom mas sem. Es azert mert o tanar volt nem jogositja fel semmire, megis egy bunko aki elvarja a tiszteletet amit nem viszonoz. Nagy tanar, neki kellene peldat mutatnia erre sem alkalmas. En sem tisztelnem
2019. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Hát az anyósod valószínűleg kb. egy generációval idősebb, tehát természetes, hogy te köszönsz neki előre. Alapvető illemszabály, nem is értem, hogy merült ez föl kérdésként.


Tisztelni? Nos, alapesetben én mindig mindenkivel tisztelettel beszélek. Akárhány éves, akármilyen nemű, akármilyen rokonsági/ismeretségi kapcsolat van köztünk és akármi a foglalkozása. Az ötéves fiammal is tisztelettel beszélek, miért ne tenném? Ezt kéne megszokni és ennek kéne természetesnek lennie. Nyilván, ha valaki bunkó velem, akkor (ha gyakran fordul elő és nem tudom elkerülni az illetőt) előbb-utóbb olyan lesz a "Fogadj' Isten", amilyen az "Adjon Isten" volt.

Persze, ha nem két mondat lenne az egész leírás, hanem konkrétumokat írnál, konkrétabb választ lehetne adni.

2019. febr. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
44%

mert tanár volt :D


a kedves anyós látta már a PISA tesztek eredményeit? a magyar oktatási rendszer megbukott, szóval inkább ne legyen büszke arra, hogy tanított.


előre köszönj, mert idősebb, ezt az etikett is megköveteli, beszélj vele normálisan, aztán ha ő bunkó, udvariatlan veled, egyszerűen beszélj vele minél kevesebbet, vagy nézd levegőnek.


mondjuk egy olyan embertől, aki azért követel tiszteletet mert tanár volt, sokat nem kell várni, sötét lehet, mint az éjszaka, de sajnos a magyar idősek zöme ilyen ok nélkül beképzelt egyszerű ember.

2019. febr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
6-ossal teljesen egyetértek!Ez az én véleményem is.
2019. febr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, attól, hogy tanár volt, ő valami felsőbbrendű lény?
2019. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Sose értettem ezt az előre köszönést.

Ha bemegyek valahova köszönök, mindegy hogy hány évesek vannak bent.

Ha valakit meglátok köszönök neki. Ott se nézem, hogy 5 éves vagy 50.

Nem tudom elképzelni, hogy észrevesszük egymást egy nálam fiatalabbal és én várok, hogy köszönjön. Vagy hogy kell ezt elképzelni?

2019. febr. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!