Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok? Gyereket...

Ti mit csinálnátok? Gyereket szeretnénk, családot, de szüleinknél nem lehetne ezt. Ha lehetne akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Ti laktok szülőkkel együtt úgy, hogy még gyereket is vállaltok? Gondolom vannak olyan szülők ahol igen,meg lehet oldani. Nálunk ezt nem nagyon lehetne. Pároméknál még talán...de ő meg nem nagyon szeretne ott lakni. Amit megértek az apukája miatt...

Ilyenkor mit lehet tenni? Annyi pénzünk nincs, hogy albérletbe mennyünk +gyereket is neveljük. Ti hogyan oldanátok ezt meg?



2019. febr. 11. 17:05
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
93%

Mit csinálnék? Marha gyorsan elkezdenék gyűjteni, hogy el tudjak költözni.

Magadnak szülsz, nem a szüleidnek, ha nekik kellett volna még (több) gyerek, akkor tesóid lennének.

(Mennyünk? Külön mennyetek van? Ez király!)


Én 22 éves vagyok, párom 24. Harmadik éve élünk együtt albérletben, és spórolunk ezerrel. Mi is szeretnénk gyereket majd, de nem fogunk a semmire, szüleink nyakára vállalni.

2019. febr. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
43%

Azzal 100%-osan egyetértek, hogy nyomorra ne szüljön senki, de azzal nem, hogy a kérdező nyomorogna. Összesen annyi a gond, hogy albérlet mellett nem tud/mer gyereket vállalni.

Azt sem látom be, hogy miért használjátok a "más nyakára szülni" kifejezést?

A gyerekeikkel együtt élő szülők is, egy-két kivételtől eltekintve örülnek az unokának, ismét tartalmas lesz az életük. Nem is olyan távoli múltban még generációk éltek együtt, volt, hogy még a nagyszülők is (a mediterráneumban a mai napig ez az elfogadott) és merem állítani, hogy normálisabb családi élet volt mint manapság. A gyerekek is nagyszülői felügyelet alatt voltak, normális kajával, míg a szülők dolgoztak.

Nemcsak pokoli együttélések vannak pokoli családi kapcsolatokkal, hanem a többség szereti a családját.

Én is a szülői házba szültem és nem azért, mert másképp nem tudtam volna megoldani az életemet. Hanem mert muszáj volt a férjemmel odatervezni az életünket, mivel a szüleim olyan szegények voltak (anyám szívbetegsége miatt nem dolgozott, nyugdíja sem volt ezáltal), hogy jószerivel éhen haltak volna nélkülünk. De nem volt okom megbánni, a gyereket imádták, róla szólt az életük, mi meg nyugodtan tudtunk dolgozni menni, vagy néha szórakozni.

2019. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 acelsziv ***** válasza:
74%

Lehet, hogy nem erre számítottál, de ez az igazság. Te írtad, hogy gyerek plusz bérlés nem fér bele. Pedig a gyerek nem csak annyiból áll, hogy megszülöd és pelenkázod.

Számíts arra, hogy mér a kötelező orvosi vizsgálatokat is magánban kell megcsinálni, ha nem akarsz kifutni az időből. PL amikor a 8 hetes ortopédiára három hónapra kaosz időpontot. Esetleges fejlesztések szintén pénz.

És akkor még nem vettél neki ruhát amit rohamtempóban nő ki, játékot, oviban sincs ingyen minden.

2019. febr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
27%
Tudom hogy agyonütnek de mi még anyuméknál laktunk mikor terhes lettem. Akkor elkezdtünk albit nézni végül fiam 5 hós volt de már sajátba költöztünk. Esetleg ha összeházasodtok akkor van első házasok kedvezmény akkor vállalhattok elöre gyereket a csokhoz és a kedvezmébyes hitelhez. Járjatok utána hátha az járható út lenne.
2019. febr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
16%
Felőlem tojjad tele a házat, nem az én adómból osztódsz, és mire sáskamód fêl zabálja a Földet a sok élősködő, semmirekellő addigra már nem leszek ❤️
2019. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
32%

Nem értem manapság mi ez, hogy legyen előbb külön lakás aztán család. Csupán 1 generációval feljebb teljesen természetes volt, hogy több generáció éljen együtt, falun még most is előfordul. Persze ha erre van hely és a fiatalok nem úgy vannak vele, hogy rábízzák az öregekre a gyereknevelést és mennek vissza bulikázni. Nem értem miért lenne valaki ettől élősködő? Megfelelő rokonokkal ez teljesen kivitelezhető.


Az talán jobb volna, hogy hónapról hónapra élnek egy gyerekkel albiban, esély nélkül egy saját lakásra?

2019. febr. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
24%
Acélszív: nekem 5 hónapos a kislányom, tehát elég friss anyagi helyzettel szolgálhatok: a nem kötelező oltásokon kívül semmilyen egészségügyi ellátásért nem kellett fizetnem, pedig ultrahangos csípőszűrésen is voltunk stb. Terhesség alatt se, fogadott orvosom se volt (aminek ellenére álomszülésem volt!). Nálunk mindennel együtt 150ezer ft az egyszeri támogatás szülés után, ami nagyjából fedezi a baba induló költségeit -babakocsi, mert azt anyósom akarta fizetni. Pelus nálunk kb. 6000 ft egy hónapban, ezen kívül csak babaruhára költünk, de azt se sokat. Persze tudom később megnőnek a költségek, de hagyjuk már, hogy anyagi csőd egy gyerek.
2019. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
19%

Illetve ahogy előttem is írták, nem minden család olyan diszfunkcionális, mint ahogy az itteni kérdésekben látszik.


Pl. mi anyumnál laktunk, mert a lakásunkban felújítás volt, mikor terhes lettem. Persze mivel 3 szakban dolgozik és én sem akartam hogy zavarjuk egymást, elmentünk addig albiba. Mondanom se kell, ahogy megszületett a kicsi, anyukám mondta magától, hogy menjünk vissza stb. Nem mentünk, mert nem akartunk már annyiszor költözni, de ebből is látszik, hogy nem minden nagyszülőnek teher a saját gyereke és az unokája.

2019. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
72%
És az ilyennek lesz gyereke. Én meg 30 éves koromig várok ezzel, hogy legyen saját házam, életem, egzisztenciám.. Lehet nekiállok holnap gyereket csinálni.
2019. febr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
92%

Megmondom őszintén, hogy ha annyi pénzünk sem lenne, hogy egy albérletet kifizessek, akkor nem akarnák még gyereket. A gyerek nem csak annyi, hogy az anyuka megszüli. Utána nevelni kell, és pénz kell. Ha nincs pénz a napi megélhetésre, akkor a gyereknevelésre sem lesz pénz.

Egyébként az én anyám nagyon jó fej, fiatalos, életvidám. Menyasszonyom is imádja. Lenne hely otthon ha baba lenne, de anyum már évekkel ezelőtt megmondta, hogy bár ő lesz a világ legboldogabb mamája, de ne költözzünk gyerekestül a nyakára. Támogat, segít majd, de nem egészséges ha 2 generáció egy fedél alatt él. Igaza van. Mi albérletben élünk, és bár még nem tervezzük a babát,de így is sok segítséget kapunk..Majd lesz.

25/F

2019. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!