Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti mit csinálnátok? Gyereket...

Ti mit csinálnátok? Gyereket szeretnénk, családot, de szüleinknél nem lehetne ezt. Ha lehetne akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Ti laktok szülőkkel együtt úgy, hogy még gyereket is vállaltok? Gondolom vannak olyan szülők ahol igen,meg lehet oldani. Nálunk ezt nem nagyon lehetne. Pároméknál még talán...de ő meg nem nagyon szeretne ott lakni. Amit megértek az apukája miatt...

Ilyenkor mit lehet tenni? Annyi pénzünk nincs, hogy albérletbe mennyünk +gyereket is neveljük. Ti hogyan oldanátok ezt meg?



2019. febr. 11. 17:05
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk úgy volt hogy anyámék leköltöztek vidékre, így "üres" lett a kégli. Lezsíroztuk hogy addig maradunk míg össze nem jön az önerő a saját lakásra. Azzal támogattak hogy nem kellett még rezsit sem fizetnünk. 1év alatt, sok melóval (5-10ig volt az egyik, 11-23ig a másik meló, szombaton meg piacoztam 5-12ig, csak vasárnap nem keltem 4kor) összeszedtük és koccoltunk. Azért hozzátenném hogy beleőszültem...
2019. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
53%
És megint az igazságot lövik le. Lesz itt sírás még 🤣🤣
2019. febr. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
87%

Ha láttad a híreket, mindössze 4 gyereket kell majd bevállalnod.

Cserében kapsz a min.elnöktől több tízmillió Ft-ot, + életed végéig adómentességet, + autó hozzájárulást, + ingyen sört, meg örök életet...

...természetesen a mi adónkból majd!


Azokéból akiknek valamiért nem lehet gyerekük, meg azokéból akik ki tudják számolni, hogy csak 1-2 gyereket képesek eltartani ill. normálisan felnevelni a keresetükből úgy, hogy ne nyomorogjanak majd eközben.

2019. febr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
88%
TE ennyire sötét vagy, vagy mi a fene? Ha saját magatokat nem tudjátok fenntartani, úgy, hogy mindketten keresőképes, egészséges, munkával rendelkező fiatalok vagytok, akkor mi a fenének/mi a fenére akartok gyereket vállalni? Nem inkább afelé kellene vágyódni, hogy önállósodni tudjatok, hogy önálló életet tudjatok teremteni? És ennek alapjait megteremteni? Ehelyett azt lesitek, hogy melyikőtök szülei nyakába lehetne mihamarabb lefialni...komolyan nem értem, mivé fajul ez a világ! Mit gondolsz, ha ara nicns pénzetek, hogy saját magatokat fenntartsátok, s igen, ebbe a lakhatás is beletartozik, akkor majd egy gyereket milyen színvonalon akartok nevelni, gyerekkel együtt miként akartok megélni?
2019. febr. 12. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
29%

Nekem meg az a véleményem,h ha a párod szüleinél van külön lakrész,akkor olcsóbb lenne,mert gondolom,csak a rezsit kéne fizetni. Az apósoddal nem tudom,mi a gond,de meg lehet beszélni,h ne járjanak a nyakatokra,stb.

Addig talán gyűjtögetni is tudnátok. Inkább a saját hitelemet törleszteném,mint egy albérletet fizessek.

Azt pedig ti érzitek,mikor akartok gyermeket vállalni.

Bizonyos fokig egyet értek azzal,h a semmire nem lehet,de pl mi vettünk lakást a férjemmel,fizetjük a törlesztést,ami olcsóbb,mint egy albérleti díj,ehhez jön a rezsi. Garantált minimumot kapja a férjem,az én gyedem sajnos kevesebb,mert csak 6 órára voltam bejelentve. A nagyszülők ahol tudnak,besegítenek. Na,de azt akartam ebből kihozni,h nőként nem vártam volna a gyerekvállalással tovább az életkorom miatt egy vetéléssel a hátam mögött. 32 voltam,amikor szültem,előtte egy évvel vettük a lakást.

Kedves Kérdező! Egy gyerek sok áldozatvállalással jár,mi kb 200-230 ezerből élünk havonta,ebből a fix kiadásaink kb 87-90 ezer. A többi marad a kajára,pelenkara,ha kell gyógyszer a fiamnak,stb. Spórolunk,amin lehet,de nem szűkölködünk,ami kell,azt megvesszük. Végszükség esetére azért van egy kevés megtakarított pénzünk.

A masik,amivel spórolunk,h a családi kedvezményt és a hátasok kedvezményét nem érvényesítjük havinta,hanem adóbevalláskor egy összegben igényeljük vissza.

Szóval,ha szeretnétek gyereket a közeljövőben,akkor áldozatot vállalva azt az opciót választanám,h a külön bejáratú lakrészben élnék a nagyszülők házánál. Aztán amint lehet,vennék sajátot.

Azt pedig ti érzitek,mikor jött el a gyermekvállalás ideje,mert nem derült ki,mennyi idősek vagytok.

Mindenesetre sok sikert!

2019. febr. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
21%

*házasok kedvezménye,havonta

Elnézést az elírásokért,de telóról írok.

2019. febr. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
92%

Kedves utolsó, nézd ezt a mondatot!

"Annyi pénzünk nincs, hogy albérletbe mennyünk +gyereket is neveljük"

Biztasd a külön lakrészre, meg hogy a SEMMIRE szüljön. Persze, szerinted ha most sincs pénz albérletre, majd a gyereknevelés közepette hirtelen lesz, ugye? Hogy azt írod később mehetnek sajátba? Ne légy barom te se! Elég ha ő az!

2019. febr. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
54%

Párom a nagyszüleihez született, náluk teljesen normális dolog volt, hogy a szülei úgy vállaltak gyereket (kettőt is), hogy a szülőknél laktak. Mindenki túlélte a dolgot, igaz, mire a párom 2 éves lett, elköltöztek, mert kissé túlzsúfolt lett a történet.

Most a párom nővére vár babát, ők a férje szüleinél laknak, leválasztották a tetőteret a házban, így van külön életterük.

Volt osztálytársamnak már 2 éves a kisfia, ők is a férfi anyukájánál laknak, elvannak.


Én személyszerint nem vállalnék gyereket se anyósomékhoz, se a saját szüleimhez, de én könnyen beszélek, én eleve nem igazán akarok gyereket. Ha minden vágyam lenne, de nem tudnék hol lakni szülőkön kívül, akkor őszintén mondom, fogalmam sincs, hogy mit tennék. :(

2019. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
15%
Akik azzal jönnek, hogy akinek nincs pénze albérletre, az ne akarjon gyereket, azok tudják, mennyibe kerül egy albérlet manapság? Egy átlagfizut el is visz kb. Persze, hogy amellett nincs pénze az embernek, ehhez nem kell csórónak lenni.
2019. febr. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
84%

És akinek annyi pénze nincs, hogy albérletbe menjen, annak majd annyi lesz, hogy egy fizetés plusz gyedből gyereket neveljenek?


Itt egyébként nem értem, min megy a vita: egyik szülőhöz se lehet odaszaporodni, teljesen mindegy, mi okból. Akkor miért nem egyértelmű, hogy valahogy az önálló életvitel megoldása az elsődleges feladat: jobb munka, ha az nem opció, akkor a saját képességek és lehetőségek fényében kell mérlegelni, hogy mit tudnak bevállalni a fiatalok. Eltartási szerződés, faluból bejárkálás, külföldi kulimunka/idősgondozás (úgy értesültem, nagyon kelendő) pénzgyűjtésnek, mindketten, nem ám úgy, hogy az egyik itthon héderel, amíg a másik a messziföldön kihajtja a belét...Ha semmit nem tudnak tenni a helyzetük megoldása végett, se szakma, se végzettség, se nyelvtudás, se semmi, amivel előrébb mennek, csak méláznak, hogy mégis kinek a nyakába varrják magukat, akkor talán ilyen párosnak nem feltétlen kellene (még) gyereket vállalnia, mert a legjobban a gyerek fogja megszívni, és ne higgyék, hogy nem fogja lépten-nyomon a fejükhöz vágni, lásd itt pár csóri kölyök vs. szülők szitu.

2019. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!