Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A nagyszülőknek illik legtöbbs...

A nagyszülőknek illik legtöbbször érdeklődni az unokák felől, vagy a szülőknek tájékoztatni őket, hogy hogy van az unokájuk?

Figyelt kérdés

Ha egyáltaln van egyáltalán erre ilyen általános illem, szabály stb.

Azért kérdezem, mert az anyósom nagyon ritkán érdeklődik az unokája felől, amikor hívjuk inkább csak akkor kérdezi hogy hogy van a kisbaba.



2019. febr. 11. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem érdeklődik akkor nem érdekli ha tukmálom akkor se.. Volt tapasztalatom,a gyerek utálta is..
2019. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Igazabol err illemszabaly nincsmert ha nem erdekli akkor ugysem erdeklodik. Sajnos az en anyosom is ilyen, nagyon ritka hogy megkerdezi hogy van a baba, masik nagymamaja meg el hal erte, anyosom meg tojik ra. Segitsege nem kell nem hianyzik o sem, de annyi kis erdeklodest mutathatna mert ezt fogja latni tole a kicsi ha nagyobb lesz. Ezzel en sem tudok mit kezdeni, volt hogy magamtol mondtam hogy epp jon a foga es nyugos erre mintha nem mondtam volna semmit elkezdett masrol beszelni. Azota en is leszarom ot.
2019. febr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Aki szereti a másikat, az tartja vele a kapcsolatot, és érdeklődik is, hogy hogy van a másik. Ha viszont közvetlenül nem tudja tartani a kapcsolatot az illetővel (pl. mert még kiskorú, és csak a szülein keresztül lehetséges), akkor sok múlik azon, hogy azzal milyen a viszonya, akin keresztül lehetséges a kapcsolattartás... Mennyire voltatok nyitottak az érdeklődésére a dolgaitok iránt, amikor még nem is volt gyerek? Ha már akkor elkezdtetek elzárkózni (merthogy ne szóljon bele mindenbe, ne túrkáljon a zsebetekben, stb.), akkor nem csoda, ha kevésbé érdeklődik a gyerek iránt is, hiszen ti szocializáltátok így.
2019. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudok illemszabalyrol, viszont en a fiatalabb tisztelje meg az idoset alapon ugy vagyok, hogy en felhivom a szuleim es meselek nekik az unokajukrol is. Az anyosom az a parom anyja o meg hivja fol ot. Igaz ha ez nem megy valakinek (ferfiaknak ritkan megy), akkor hivd rendszeres idokozonkent az anyosod es meselj neki es te is kerdezd meg hogy van.

Aztan ha kihagysz par hetet majd hianyozni fog neki a megszokott beszamolo es akkor lehet jobban erdeklodik.

Azt irod egyebkent, hogy amikor hivjatok akkor megkerdi hogy van a baba, ez mar nekem eleg is lenne, es azt gondolom az anyosod csak nem akar nyomulni es magatol hivogatni, de lathatoan udvarias, mert ha te hivod sose mulasztja el megkerdezni hogy van az unokaja.

2019. febr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nincs "illik- nem illik". A normális család együtt lüktet. A nagyszülőket eleve bekapcsolják a kicsi életébe.
2019. febr. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

Hat sztem illik érdeklődni. Es ezt nem csak anyos-menyre ertem. Pl engem sajnos nem nagyon erdekelnek sogornomek, nekik van egy pici baba. Nem is erdeklodom iranta, pedig a kicsi nem ezt erdemelne, de latszik a viszonyunk a szuleivel. Mondjuk az mas teszta ha erdeklodom is olyan választ kapok, hogy falnak mennek tőle. Olyan lekezelő, nagyzolós választ...még a maradek kedvem is elmegy sajnos.

Nálunk anyos nem nagyon erdeklodik a fiam felol. Ezt többször is eszrevettem. Pedig örülnék neki, mert neki sajna csak ők a nagyszulei(enyemek meghaltak). De volt h megkerdezte h akkor mikor is lesz a kismutet, elkezdtem mondani es eszebe jutott hogy neki pont most közölnie kell velem, hogy milyen sütit sütött... Hát utana mar nem is volt kedvem valaszolni, ha ennyire nem erdekli a dolog. Nem is mesélek mar semmit, mert abba is csak belekot. Na de nem panaszkodni akartam. Csak mondom, hogy kerdezni illik. Esbmost megyek es írok is sogornomnek, mert ebben viszont en vagyok a hibás, h lassan semmit nem tudok a picirol.

2019. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha jó a kapcsolat a szülő és nagyszülő között akkor oda vissza megy, egyszer egyik érdeklődik, máskor a másik. Nálunk így működik szüleimmel, van amikor én küldök képeket, videókat a gyerekről, ha történt valami érdekes megosztom velük, vagy felhívom őket telefonon. Ha pl sűrű hetünk van és pár napig nem írok, vagy telefonálok, akkor ők érdeklődnek hogy mi újság. Adok-kapok. Anyósomékkal más a helyzet, ők eleve nem is érdeklődnek már az elejétől, mi kerestük őket, hívtuk fel őket ugyanúgy elmeselni mi újság, vagy mi van a gyerekkel. De egy idő után elegünk lett hogy csak mi, ők soha nem érdeklődnek, így a végén a mi oldalunkról is megszűnt a folyamatos "helyzetjelentés". Azóta se keresnek, vagy érdeklődnek. Ha egyik oldalról nem megy, kár erőltetni.
2019. febr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6-osnak: Nagyon sajnálom a helyzeted, tényleg nagyon rossz érzés lehet hogy hiába is mesélsz neki a fiadról nem vevők rá. Nálunk is az én anyukám él-hal a fiamért, naponta felhív, sajnos messze lakik így két hetente látogatja egy napra, anyósom meg a szomszédban van és egy héten ha egyszer felhív, nem is engem hanem a fiát, pedig elvileg kedvel engem, meg nem szoktunk vitatkozni. Neki már van több unokája, csak azok már nagyok, lehet nem tud mit kezdeni a babával még, vagy már kiunokázta magát.


Nekem azért hiányzik hogy ő érdeklődjön az unokája felől, főleg ha tudja hogy van egy kis egészségügyi problémája és ellenőrzésre kell hordani orvoshoz. Valahogy nehezen jön nekem hogy én hívjam és mondjam hogy amúgy az unokád jól van. Nem tudom, úgy érzem hogy ő neki kellene kérdeznie, mert valahogy szomorú és ciki is ha én kezdeményezem akkor is ha nem is érdekli.

2019. febr. 12. 10:42
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Erre nincs szabály, bármelyik fél kezdeményezheti a kommunikációt, ill. ha nincs kommunikáció, remekül lehet egymásra mutogatni és a másikat vádolni. :DDD Remélem, te ezt nem tennéd.

A férjed ugyanannyi erővel felhívhatja, mint te, hisz ugyanolyan jogú szülője a gyereknek.

Az természetes, hogy az ember könnyebben felhívja a saját gyerekét, mint annak házastársát.

Nekem az a fura, hogy ha ott lakik a szomszédban (na, mondjuk egy sarokkal arrébb), és hetente egyszer hív fel titeket, akkor milyen gyakran látja az unokáját? Én az ő helyében inkább próbálnék gyakran találkozni az unokámmal, mert egy dolog meghallgatni, hogy elmúlt a láza, jót evett, nagyot kakilt, de egész más a kis tündért látni, rámosolyogni, látni, ahogy visszamosolyog, beszélni hozzá, közben figyelni a reakcióit stb.

De az is lehet, hogy egyszerűen óvatos. Itt a gyakorin is rengeteg olyan fiatalasszony megnyilvánulását olvastam, akik kb. olyanokat írtak, hogy anyós örüljön, ha néhanapján vethet egy pillantást a babára, pedálozzon keményen, ha kézbe akarja venni, mert ők az anyák és úgy revolverezik az unokával a nagymamát, ahogyan nekik tetszik. Remélem, te nem ilyen vagy, de lehet, hogy az anyósod fél attól, nehogy tolakodónak tűnjön, aki folyton hívogat titeket, folyton oda akar menni stb.

2019. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%
Ha érdekelné, érdeklődne.
2019. febr. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!