Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelitek az anyóst?

Ti hogyan kezelitek az anyóst?

Figyelt kérdés
A barátnőm szülei nem messze laknak tőlünk, így heti szinten találkozunk velük, de többnyire inkább párom anyukàja jön át. Még saját kulcsa is van, szóval nagyjából bármikor betoppanhat, kivéve ha a zàrban hagyjuk a kulcsot. Mivel a lakás a páromé és sokszor még előttem "ellenőrizni" járt csak át, hogy minden rendben van-e, amíg a párom dolgozott, így ők ezt már megszoktàk. Engem viszont egyre jobban zavar az átjárkàlàs is és az epés, okoskodó és kioktató megjegyzések. Van, hogy àthoz egy doboz tojàst és látszik rajta, hogy esdekel a köszönetünkért és úgy állítja be, mintha az egy nem tudom mekkora gesztus lenne tőle. Természetesen minden segítséget köszönünk, de úgy érzem, hogy ezekért ő viszonzàsul elvàrja, hogy mindenről tudjon és, hogy mindenbe beleszólhasson. Sajnos már a nemi életünkre is kihat, mert nem tudjuk ez miatt "bàrmikor" csinálni, amikor megkívánjuk egymást. Állandóan emlékeztet evidens dolgokra, mint például diákhitel visszafizetése, számlák, munkahely fontossàga vagy rànk pirít mert sok vizet használunk. Ha ad ajándékot, az ajtóból még képes visszaszólni, hogy "ne feledd a borítékot", amiről jól tudom, hogy maximum ötezer forint lapul benne. Mi a véleményetek? Ti hogyan kezelitek az anyóst vagy mit csinálnàtok a helyemben?

2019. febr. 17. 15:15
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
85%
Én anyósomék is bejárkáltak, és imádnak mindenbe beleszólni. Az oldotta meg valamennyire, hogy a párom folyamatosan mondta nekik, hogy nem jöhetnek át előzetes bejelentkezés nélkül, de a végső megoldás a költözés lett, és az új lakáshoz véletlenül nem kaptak kulcsot.
2019. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
58%
220Volt feszültséggel..
2019. febr. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
69%
Boríték?? Kapsából visszaadnám. Sőt...nem fogadnék el semmit. Cserébe bármikor lelkiismeret furdalás nélkül szóvá tenném, ha épp zavar.
2019. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
47%
jéghideg borogatással
2019. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
88%
Eloszor is alapból a parodnak kellene kezelnie, nem neked. Neki kellene leülnie az anyjával és elmondania, hoyg egyrészt nem kislány már, higy ellenőrizgetni kelljen, másrészt meg párkapcsolatban él, ne járkáljon át bejelentés nélkül. Ha ezt megbeszélik és mégis továbbra is így marad, akkor vagy visszakérni a kulcsot, vagy zárat cserélni. De mondom megegyszer, ez a párod dolga, nem a tied
2019. febr. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
51%

Cseréltesd le a zárat az ajtóban, a párod ne szólj.


Ha az anyós kérdi akkor elromlott a zár és le kellett sajnos cserélni... Ja és most nincs több kulcsunk sajnos és nem kell átjárkálni hozzánk...

2019. febr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
73%

Párod mit szól hozzá?

Kicsit erélyesebben kellene hozzáállnod, mert így még fogsz örülni :(

Amikor hoz (ha kéretlenül) egy doboz tojást,es látod, hogy várja a hálát tőled, akkor ne azt mondd, hogy jaaj köszönöm, hanem azt, hogy nem kellett volna mert így is van már, nem fogy annyira. Nem kell nagy hálálkodni, különben ez lesz a mániája, játszmázni fog. Én pl azt szeretem megköszönni amit én kérek. Jó, nyilván anyós jelölted kaját hoz, de tudjuk milyen szándékkal... Így azért más a helyzet.

Bármikor próbál utasítgatni, pl fizesd be ezt - azt, erélyesen szólj neki, hogy nem kell emlékeztetnie, te is pontosan tudod a dolgod.

A legfontosabb kérdés, hogy a párodnak mi az álláspontja. Ő neki kell első körben eligazítani anyukát, hogy már nem öt éves kisgyerek, hogy megmondja néki mit csináljon...

2019. febr. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
67%

Cseréltessetek zárat, hogy ,,elromlott" és ,,felejtsetek el" kulcsot adni neki.


Egyébként meg a párodnak kellene a sarkára állnia és beszélni az édesanyjával.

2019. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Sajnos nem olyan egyszerű a dolog. Mi tényleg szeretjük őt és valóban sokat segített, de egy ideje már átesett a ló másik oldalára. Volt, hogy párom nem hallotta, hogy csenget, így nem engedte be, ezért az anyukája megsértődött. Aranyos is tud lenni, de néha nagyon kioktató is egyben és ami a legrosszabb, hogy úgy kezel sokszor minket mintha még mindig gyerekek lennénk. Mivel párom testvérei nem igazán törődnek a szülőkkel, ezért nem szeretne még ő is "elfordulni" tőlük. Tudja nagyon jól a párom, hogy fontos a szüleinek, hogy úgy érezzék, hogy szàmítanak. Ezért inkább csak nyelünk és nem teszünk semmit, de én már kezdek besokallni. Egy dolog a segítség, amit tényleg meg is kell köszönni, de én már úgy érzem, hogy nem lenne jogom sem vissza szólni a sérelmekért, mert egyből hálátlannak lennék beállítva. Ezért nincs változás egyelőre. Majd csak akkor lesz, ha messzebbre költözünk, de jelenleg nem tudunk.
2019. febr. 17. 17:53
 10/43 anonim ***** válasza:
92%
Továbbra is azt mondom, le kell ülni és megbeszélni. A párodnak az anyjával, nélküled. Nem támadva, hanem szépen nyugodtan elmondva, mi a probléma, miért zavaró ami tortenik. Azt is mondja el, hogy hálásak vagytok a segítségért, de szeretnetek megprobalni egyedul, mert felnőtték vagytok és ez is hozza tartozik az önállósághoz.
2019. febr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!