Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelitek az anyóst?

Ti hogyan kezelitek az anyóst?

Figyelt kérdés
A barátnőm szülei nem messze laknak tőlünk, így heti szinten találkozunk velük, de többnyire inkább párom anyukàja jön át. Még saját kulcsa is van, szóval nagyjából bármikor betoppanhat, kivéve ha a zàrban hagyjuk a kulcsot. Mivel a lakás a páromé és sokszor még előttem "ellenőrizni" járt csak át, hogy minden rendben van-e, amíg a párom dolgozott, így ők ezt már megszoktàk. Engem viszont egyre jobban zavar az átjárkàlàs is és az epés, okoskodó és kioktató megjegyzések. Van, hogy àthoz egy doboz tojàst és látszik rajta, hogy esdekel a köszönetünkért és úgy állítja be, mintha az egy nem tudom mekkora gesztus lenne tőle. Természetesen minden segítséget köszönünk, de úgy érzem, hogy ezekért ő viszonzàsul elvàrja, hogy mindenről tudjon és, hogy mindenbe beleszólhasson. Sajnos már a nemi életünkre is kihat, mert nem tudjuk ez miatt "bàrmikor" csinálni, amikor megkívánjuk egymást. Állandóan emlékeztet evidens dolgokra, mint például diákhitel visszafizetése, számlák, munkahely fontossàga vagy rànk pirít mert sok vizet használunk. Ha ad ajándékot, az ajtóból még képes visszaszólni, hogy "ne feledd a borítékot", amiről jól tudom, hogy maximum ötezer forint lapul benne. Mi a véleményetek? Ti hogyan kezelitek az anyóst vagy mit csinálnàtok a helyemben?

2019. febr. 17. 15:15
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:

#28-as Köszönöm a kimerítő választ, nagyon sok mindenben egyetértünk!


#29 és #30 Nektek is köszönöm és az összes együtt érző kommentelőnek a válaszaitokat, a biztatást és, hogy átérzitek a helyzetemet!


Akiknek viszont nem sikerült leszűrniük a lényeget, helyette inkább engem vettek elő, nekik azt üzenem, hogy ha hasonló helyzetbe kerülnének, majd olvassák vissza az ide leírt válaszaikat és piszkálódásaikat, és gondolják át, hogy még mindig ugyanaz-e a véleményük, mint ami most.

2019. febr. 18. 12:47
 32/43 anonim ***** válasza:
83%

Velem hasonlót csinált a nagymamám, mert közel lakik, igaz, kulcsa nem volt, de állandóan beállított, mikor ő úgy gondolta.

Én nem hagytam, hogy ez kihasson a nemi életemre, ha már saját felnőtt életem van, hadd élhessem akkor, mikor kedvem szottyan.

Természetesen bekövetkezett a legkellemetlenebb, hogy kopogtatott a kellős közepén. Ő érezte magát a legjobban zavarban, onnantól mindig telefonált.


Illetve egy ismerős megtette kulcss anyóssal, hogy egy szál F.ban közlekedett a lakásban, aztán szembe jött az ajtónál a kedves mama... na ő sem jött be többet csengetés nélkül :)


Tanácsot adni nem tudok, csak elmeséltem a mi eseteinket.

de esetetekben első körben párodnak kéne ezt rendezni sajnos. És ha ő ezt nem érzi problémának, az azért baj, mert akkor nem vált még le érzelmileg.

2019. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
55%

Én nagyjából sehogy nem kezelem anyóst, évente 2x találkozok vele:) Egyszer ő jön a férjem szülinapjára, egyszer együtt megyünk hozzá szentestézni. Ezen felül csak a férjem ugrik be hozzá 2 hetente 1 órára kicsit dumálni és ennyi. Ha ott vagyok se velem beszélget hanem ők egymással, elvégre a fiára kíváncsi. Nem igazán szólok bele a társalgásba.

Amúgy nincs vele baj, de lehet csak azért mert más városban élünk. 30km. Nem tudom hogy viselkedne, ha közelebb lakna, de nem hiszem, hogy így. Meg nem is hagyná egyikünk sem, hogy ránk telepedjen.

Már akkor, mikor összeköltöztetek, le kellett volna állítani anyósodat, kulcsot visszakérni stb.

Mi egyébként egy nagy családi ház egyik felében lakunk a férjemmel, belül leválasztott lakrész, külön bejárattal, tehát nem lehet átjárni egymáshoz, kulcs saját. A ház másik felében a anyu és a tesóm laknak. Így jobban kihasználjuk a ház méretét. És NEM járkálunk át egymáshoz, soha nem zavar senki senkit, éljük az életünket, mintha csak szomszédok lennének. Ehhez mondjuk intelligencia is kell, felfogni, hogy nem b..szogatod a másikat minden héten mert mindenkinek kell magánélet. Nálunk ilyen soha nem volt, még csak hasonló sem. Nem lennénk itt, ha hasonló többször előfordulna.

Vagy elköltöztök jó messzire, vagy a sarkatokra álltok és leállítjátok.

2019. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
#33 Köszönöm, hogy írtál és köszönöm a tanácsot is! Sajnos még mindig nem tudom, mi lenne a legjobb megoldás. Én nem szeretnék neki szólni, mert akkor egy életre megsértődne. Tudom, mert az idős szomszéd nénire is képes volt csak azért megharagudni, mert szegény elmondta neki, hogy a Fideszre szavazott. Azóta szóba sem áll vele vagy ha igen, csak flegmàn oda vet neki néhány szót. Szóval én biztos nem fogok vele beszélni és jelenleg a párom sem szeretne még. Talán az alkalmat várja, nem tudom. Volt, hogy már szólt neki vagy inkább utalt rá korábban, hogy nem kellene ma már àtjönni mert pihenni szeretnénk vagy beállította a telefonján a vibert, utalva arra, hogy inkább először azon keresse, ha akar valamit. Ezek ideig óráig működnek, majd megint kezdődik minden elölről. Itt már csak a költözés segíthet szerintem.
2019. febr. 22. 07:47
 35/43 anonim ***** válasza:
67%
Ha kufircoltok, hagyjátok a kulcsot a zárban belülről, csengő lekapcsol. Persze ez nem végleges megoldás, a párodnak meg kell mondania anyucinak, hogy nem kérünk tojatot, de akkor mászkálás sincs!
2019. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ha szenvedni neked jó...akkor csak nyelj. Beszélj a csajoddal, hogy tegye helyre az anyját. Az anyósod meg majd max akkor lenne, ha feleségül vennéd, bár ilyen feszkóban valahogy kétlem, hogy hozzád akarna menni. Na mindegy.

De a minimum, hogy egyszer érthetően letisztázzátok a határokat, ha már a mammernek nem esik le, hogy vérciki ahogy viselkedik. Aztán csak hogy nyomatékosítsátok a dolgot, CSERÉLTESSETEK ZÁRAT ha minimális magánéletet akartok. Kit érdekel, ha megsértődik? Óvoda, ez nem felnőtt nő akkor. Ha nem tesztek semmit, akkor meg is érdemlitek a szívást. Nem rosszindulatú akarok lenni, de erre tényleg nem lehet mást mondani, hiába ír az ember bármit, te csak azzal foglalkozol, hogy úristen, megsértődik a csajod anyja. És akkor mi a f...sz van? Az ő problémája, ha nem képes felnőtt értelmes ember módjára viselkedni.

2019. febr. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Átgondoltam a dolgokat és egyet kell értsek az engem helyretevőkkel. Én egy kész dologba érkeztem, engem befogadott ez a család, így el kell fogadnom az ő szokásrendszerüket és szabályaikat. Haszonélvezettől függetlenül, ha ők így szokták meg, hogy párom anyja átjön, amikor szeretne, akkor ennyi, nekem nincs jogom ezen változtatni és felborítani a család életét. Úgy érzem, hogy a kérdést sem kellett volna kiírnom. Férfiként el kell fogadnom bizonyos nehézségeket és nem itt panaszkodni. Annyi segítség után, hogy is mondhatnék bármi rosszat párom anyjáról. Ennyit igazán el kell tudnom viselni és végre valahára férfiként viselkedni. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Jelenleg én az elsővel próbálkozom. A nemi életünket is tudjuk úgy intézni, hogy estére időzítjük, akkor már biztos nem jön át. Hallottam sokkal rosszabbat is, amikor az anyós konkrétan rányitott a párra és ahelyett, hogy gyorsan kiment volna, még elkezdett a szobában pakolászni, és megkérdezte tőlük, hogy: "Ugye védekeztek?" Ehhez képest a mi helyzetünk sehol sincs. Annyit fogok tenni, hogy eltűröm azt is, ami nem tetszik és a dolog jó oldalát fogom nézni. Itt vagyok, befogadtak, szeretnek, így kutya kötelességem elfogadni néhány kellemetlenebb dolgot. Sajnálom, hogy vitatkoztam itt egyesekkel, gyerekes viselkedés volt tőlem. Köszönöm a tanácsokat és az ötleteket!
2019. febr. 23. 10:55
 38/43 anonim válasza:
54%

Ééééde f***om!

Jogilag, meg etológiailag, meg haszonélvező tulajdonos....

Természetesen az igaz, hogy Te költöztél oda, így nyilván egy határig el kell tűrnöd/viselned a szokásokat/szabályokat! De fölteszem a kérdést! Mióta vagytok együtt? Beszállsz a rezsibe? Adott esetben akár a ház hitelének törlesztésébe? Külön kasszán vagytok, vagy közösen? Segítesz amiben csak tudsz a párodnak, karbantartás, új bútor vásárlás ilyesmi? Együtt vesztek kaját, vagy a hűtőben neked is van polcod, meg neki is?

Lehet hogy nagyon anyagiasak a kérdéseim, de arra szerettem volna rájönni, hogy mennyire vagytok Ti ketten EGY "CSALÁD"?

Első körben mindenképp beszéld meg a pároddal, hogy ez téged zavar. Kérdezd meg, hogy Őt mennyire zavarja. Ha neki ez nem gond, akkor valóban vagy megszoksz, vagy megszöksz. Ha Őt is zavarja, akkor lehet közösen tenni ellene!

Próbáljatok beszélni vele, ha nem vezet célra akkor drasztikusabb módszerekhez lehet nyúlni!

A zárcsere jó lehet, de abból tuti sértődés lesz! Talán érdemesebb "zavarba hozni"! :) Tegyetek úgy, mit akik épp akció közben voltak, hozzátok kellemetlen helyzetbe, aztán hátha észbe kap! :)

Ha nem válik be, és tényleg komolyan gondoljátok egymást, akkor el lehet gondolkodni egy közös !!otthon!! vásárlásán, kissé távolabb az anyóstól!

Sajnos, ha párodnak ez a helyzet rendben van, és anyós sem akar tágítani, akkor ez idővel szépen lassan meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat, és szakítás lesz a vége....

2019. febr. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
79%

Egyértelműen a vénasszony a hunyó. Meg a mafla lánya.

Minden normális szülő, mikor elköltözik a gyereke és önálló életet kezd, akkor fellélegzik es elkezdi a nyugodt, esetleg már nyugdíjas éveit elvezni.

Nem nyomul, meg pakolja a lánya faşźijának a gatyáit.

Ez a rátelepedés és viselkedés totál beteges. De a csajod sem százas, hogy így élt már előtted is.

Ez egy ilyen tipus + a bamba nőd = játszmák tömkelege.

Te abban a családban sosem leszel férfi! Ha elköltöztök akkor sem. Hiszen még dugni sem tudtok nyugodtan a ragacs vénasszonytól!

2019. febr. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
#38 Szinte teljesen úgy élünk már, mint férj és feleség. Közös bútor vásárlás, áruhitelek, lakásfelújítás meg volt. Ez utóbbinál is végig itt voltak párom szülei, a melósok először nem is értették, hogy mit keresnek itt és, hogy kik ők. Csak később esett le nekik. A csengőt nem lenne jó kikötni, mert akkor az ajtón, ablakon dörömbölne. Egyszer jöttek hozzánk szerelők, pont akkor ért ide ő is. Én épp főztem, és nem tudtam azonnal kimenni, de hallottam. Párom anyja addig nyomta a csengőt, amíg ki nem mentem. Remegett, mint a kocsonya, mert azt hitte, hogy behajtók vagy nyomozók. Sajnos azt is észrevettem, hogy mivel már ő sem fiatal, egyre több dolgot elfelejt és be is beszél magának dolgokat. Ha hall valamit vagy olvas valamit a neten, egyből jön át mondani nekünk, hogy mire kell odafigyelnünk. Sokszor attól félek, hogy amíg nem vagyunk itthon valami bajt csinál, úgy hagyja a gázt vagy ilyesmi. Remélem nem lesz semmi ilyen. Már az is elég, ha egyszer elfelejt bezàrni. Remélem idővel leszokik a folytonos àtjàrkàlàsról, mert rájön, hogy teljesen felesleges.
2019. febr. 24. 13:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!