Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós kicsit érdekes, mit...

Anyós kicsit érdekes, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Párom és én 3 éve vagyunk együtt, anyagilag függetlenek vagyunk stb. Viszont párom anyósa problémás. A párom bátyja prioritást élvez, mert van gyereke (persze nem házasságból) bár ez mind1 is, a baj az hogy bármit csinál az úgy jó, pedig hatalmas anyagi bakloveseket csinált, de úgymond kihuzták belőle.. Ezzel szemben mi soha semmit nem kaptunk, max vasárnapra ebédet... Meg hatalmas ígéreteket, majd ha gyerek lesz, meg majd ez az amaz... A kapcsolatunk nem rossz, de nem is jó. Az én szüleim sokat segítenek pl, kicsit más elvek mentén működnek... A lényeg az hogy kB 2 év múlva egy szép házikót fogunk tudni venni (amire persze az van mondva hogy jaj mikorra lesz az), de addig anyagi szempontok miatt, meg amugy is házasságot kell kötünk. Az esküvőt viszont közösen kéne,szűk családi kör van tervezve. Én részemről 5 fő, de párom anyja meg kitalata hogy az utolsó putris rokonát is hívni kell... Lenne kB 30 fő.. Az én szüleim azt mondták hogy a reszemet álljak, de párom szülei meg azt mondja hogyha kell álljuk, de nem fizet bele.. De a 30 fő kell.. Márpedig én nem fogok megetetni 30 embert puszira saját pénzből, úgy hogy csak sima polgári esküvő van tartva. Nekünk a házra kell a penz... Szóval a közös élet kezdése nehéz, egyre inkább ugyáll az unokat csak fenykeprol fogja latni

2019. febr. 21. 08:43
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Ti esküvőtök, nehogy már a mama mondja meg, kit hívtok. Ha nem tetszik neki, maradjon otthon a fenekén. Párod melletted áll ebben a kérdésben?
2019. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%

Polgári, neked az 5 fő. Ott is meghívjátok a szülőket tesót meg a szent családot és kész.

Ha hisztizik akkor megmondjátok, hogy ti napotok, ez lesz, ha nem tetszik akkor nem kell jönnie.

Azokon felül akit ti meghívtok, senkinek nem fizettek egy pohár vizet sem, ha több vendéget akar akkor fizesse is ki a részüket.


Másik opció, hogy nem rendeztek utána semmit. Ott helyben fél óra beszélgetés valami aprósüti fölött aztán mindenkinek go haza.

Ti meg megspóroltatok annyit is és legfeljebb este elmentek bulizni a barátaitokkal.


Ne engedd, hogy beleszóljon mert utána életed végéig rossz szájízzel gondolsz majd az esküvőtökre.

2019. febr. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Èn meg szarnek bele mindenbe

Kimennek 2 tanuval külföldre gyönyörü környezetbe.

Tudom h draga de sztem ennyi jar nektek!!!

Had följön mindenki a levében!!!

Szep emlek lenne szamotokra

Ha nem megy,titokban 2 tanu

szüleid testvereid

max 1 oraval elöbb mondani az anyosnak h most esküdtök

hirtelen ötlet volt most lett egy idöpont

ha akar jöjjön ha akar nem

ha nem ér rà nincs problema🙂

nem lesz ideje mast is meghivni

2019. febr. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%
Anno az en eskuvomon voltunk vagy hatvanan. Anyumnak sok testvere volt, es az anyosomek rokonsaga nem tett ki annyit. Tudom, hogy azert hivtak meg par tavoli rokonukat, hogy kb. egyenlo legyen az arany, de vegul mi"vezettunk" kb 5 fovel. Az anyosomek ki is jelentettek, hogy ok nem fizetik ki a koltsegek felet, anyum meg egyik rokonat sem akarta megbantani. Ott is hagytak minket az etteremben, azzal az osszeggel, amit ok kiszamoltak (de elotte az osszes maradek toltott kaposztat bepakolta maganak).Nem szoltam egy szot sem, kipotoltam es kesz, de hogy a ferjem is asszisztalt ehhez, baromira rosszul esett. Aztan meg a kereszt apja is megjegyzest tett. Vegul meg en kaptam a fejemre, hogy nem jol osztottam szet a sutemenyeket. Na, az eskuvo utan hajszal hijan elvaltam... Gondold vegig: akarod ezt a hazassagot?
2019. febr. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
74%

Öszintén szólva egy olyan kapcsolatban, ami "kapcsolatunk nem rossz, de nem is jó", semmi esetre sem akarnék sem házasságot kötni, sem közös házat (meg gondolom hitelt) venni.

Másrészt a házasságkötés KÉT ember dolga, ha nektek elég a szülök-testvérek, esetleg egy-két barát, akkor anyósnak semmi beleszólása, föleg, ha nem is akarná az ö rökönságát fizetni.


A helyedben erösen átgondolnám, mit is akarok és ilyen házasságba nem mennék bele.

2019. febr. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk ugyanez volt. Anyósnak ezer terve, több száz vendége volt akit megakart hívni. Külön kívánságok, hogy mi hogy legyen. Mi csak pislogtunk. Majd amikor jött a hónapokig tartó vita az anyóssal, hogy mi nem azt szeretnénk amit ő, és végül is nekünk kell fizetni az egész idétlen terveit, anyósom megsértődött. Azt mondta, hogy nem fog részt venni ha nem úgy lesz ahogy akarja. Mi végül úgy csináltuk az esküvőt ahogy mi akartuk. 2 tanús, csendes esküvő. Alig került pénzbe.. De jól jött, mert amit az esküvőre kidobtunk volna pénzt, abból elmentünk nászútra Mexicóba. Életünk legszebb, és legjobb döntése volt, hogy nem hagytuk magunkat.

Ha hagyod magad, és az lesz amit mások mondanak, garantálom, hogy nem fogod magad jól érezni a saját esküvődön. Életed legrosszabb napja lesz, és egész házasságod alatt gyötrődni fog a rossz élmény.

Ja, a szüleim teljes egészében megértették a döntésünket. Támogattak minket.

2019. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
56%

Ez elég furcsa hozzáállás. Te vagy esetleg a nő és a párod szülei abban az elképzelésben hisznek, hogy a menyasszony családja állja az esküvő költségeit, vagy honnan jött neki ez az ötlet?


Meg kéne tudni, hogy pontosan mit akar, mert ezek csak úgy hangzanak, mint valami kifogások. De nem érthető, hogy mit szeretne az anyós, mivel van gondja stb. Nyilván ő sem várja el, hogy több százezres költséget vegyetek a nyakatokba. Nászajándékot nem terveztek adni? Lehet, hogy az fedezné a költségeket? Miért fontos neki, hogy mindenki ott legyen? Lehet, hogy fél, hogy rosszul fog nekik esni? Nem lehetne mondjuk azt megbeszélni, hogy küldtök egy szép értesítőt?


Vagy csak a szertartásra meghívni őket és megmondani, hogy most az új házba megy a meghívás összege, de ha megvan, akkor mindenkit, akit most nem tudtok megvendégelni, meghívjátok magatokhoz? Nagyon köszönitek a támogatásukat és szörnyen sajnáljátok, hogy nincs rá lehetőségetek, hogy meghívjátok őket stb?


Bár ilyen ötletekhez nyilván tudni kell, hogy mi a gondja. Mindenesetre, ha néhány levél kiküldéssel megoldható a dolog, akkor azért, ha anyós amúgy támogató és rendes, nem érdemes összeveszni.

2019. febr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
82%

Egyetlen mondatot kell mondani, ahányszor előveszi a témát: "Anyuka, ez a mi esküvőnk, úgy lesz, ahogy mi szeretnénk."

Ha erőszakoskodik, besértődik, fenyegetőzik, akkor is ezt a mondatot ismételjétek. Ez csak az első "erőpróba", később sokkal nagyobb csörték lesznek (lakás, gyerek).

2019. febr. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
89%

Időpont ma 09:43


Nem jól értelmezted a szöveget. A " A kapcsolatunk nem rossz, de nem is jó." nem a párjára vonatkozik, hanem az anyósára. Az anyósával van ilyen semleges kapcsolata. Attól hogy valaki nem kedveli az anyósát/ apósát még a párjával, férjével boldog kapcsolatban élhet.

2019. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%
A párom anyósa?
2019. febr. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!