Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit csináljak anyósommal?

Mit csináljak anyósommal?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos gyerekünk. Anyósom állandóan felhív, nekem panaszkodik, hogy sohase megyünk hozzájuk, bezzeg az én anyámhoz hetente megyünk. De mit csináljak vele, ha a férjem egyszerűen nem akar menni mert minden egyes alkalommal azt kell hallgatnia, hogy miért nem jár fel a nagyanyjához, a dédnagyanyjához, meg az unokatestvéréhez.


Próbáltam már erről beszélni vele, hogy azért nem járunk hozzá gyakran, mert állandóan beszólogatnak neki, és nem akar menni. Próbáltam megértetni vele, hogy a férjem már nem egy 18 éves iskolás kissrác, hanem dolgozik és van egy 8 hónapos gyereke.


Kb 2 alkalommal befejezte a beszólogatást, utána pedig kezdődött minden elölről.


Az én szüleimhez szivesen jön, mert anyámék nem szólogatnak be, csak annyit mondanak, hogy gyertek máskor is.


Azt hozzá kell tenni, hogy mióta megszületett a baba, az anyósomék oldaláról senki soha nem jött hozzánk, még a kórházba se jöttek be, anyám járt hozzám a kórházba is, és utána is ő jött el az első 1-2 hónapban segíteni gondozni a picit. Hónapokig főzött ránk, míg én 0-24 szoptattam. Anyósomék még egy tál levest se hoztak. A férjem emiatt is haragszik rájuk, úgy van vele, ha ők ennyire nem voltak képesek, akkor neki miért kéne állandóan a családjához járkálnia.


Szerintetek kinek van igaza, anyósomnak "hogy ő a fiatal, neki kell mindig menni, és keresni őket" vagy a férjemnek, hogy "ha ők sem, akkor én sem"


Ha szerintetek anyósomnak van igaza, hogy győzzem meg a férjemet, hogy mégis csak a családja és kéne menni?


(A férjem nélkül nem tudunk menni, mert olyan helyen laknak ahova csak kocsival tudunk menni, és nekem nincs jogsim)


2019. febr. 26. 08:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Ezt rendezze le anyósod a férjeddel. Legközelebb ha megint rákezdi, közöld vele, hogy ezt a fiával beszélje meg.
2019. febr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem tudja a fiával megbeszélni, mert nagyon leredukálta a kapcsolatot a családjával, a telefont nem veszi fel anyósomnak es csak ünnepekkor megyünk hozzájuk.
2019. febr. 26. 08:11
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Elsőnek igaza van

Amugy meg ha nem tud vele beszélni az sem a te dolgod én mindig mondanám neki a helyedben h fiával tárgyalja meg...aztán hátha megunja.max meséld el h van a baba

2019. febr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Szoktam mesélni neki a babáról, de akkor is elkezd siránkozni, hogy ő csak telefonon tud érdeklődni a gyerekről, az én anyám bezzeg hetente látja. Arról nem is beszélve, hogy minden egyes alkalommal, elkezd nekem is beszólogatni, hogy amíg én nem voltam tök jó kapcsolata volt a fiával, és az én hibám minden, én tiltom el a fiától, meg az unokájától is. Egyáltalán nem veszi észre magát.
2019. febr. 26. 08:47
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Én ezt nem értem, hogy ennyire kategorikusan kijelentitek, hogy a fiával beszélje meg. Ha a feleség úgymond kommunikatívabb, tárgyalóképesebb, akkor miért ne mondhatná el az okot ő az anyósnak? Nem kötekedésből kérdezem, nincs is anyósom (meghalt, esküvőnk után egy hónappal), de a kérdésre visszatérve, így legalább megtudhatja a menyétől az anyós, hogy a fiának mi a kínja. Egy infóval több.
2019. febr. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Gondolom azért mondják, hogy a férjemmel beszélje meg ezt a dolgot, mert az emberek sokkal jobban elfogadják a dolgokat, ha a saját gyerekétől hallja, mintha a menyétől. Ez volt akkor is mikor a gyereknek fájt a hasa, és gyógyszertárban vettünk rá cseppeket. Mikor én mondtam, hogy kell, mert az orvos mondta, anyósom csak szajkózta a hülyeségét, mikor a fia mondta, hogy kell, mert az orvos mondta, hogy kell, csak annyit mondott, hogy hát akkor kell, ha az orvos mondja.


Régebben a fia is elmondta neki az okot, hogy miért nem megy hozzájuk, de az anyósom meg van róla győződve, hogy neki szabad, neki alanyi jogon jár a tisztelet, mert az anyja. A férjemben viszont kicsit túlfűtött az igazságérzet.

2019. febr. 26. 08:57
 7/25 acelsziv ***** válasza:
91%

Miért nem tiltod le a francba? Egy ilyen bolond némber semmit nem tesz hozzá a családhoz, csak az életeteket rágja.

Mi az, hogy a fiatalnak kell mennie? Ők is jöhetnek nyugodtan, ha látni akarják az unokát. Ha nem jönnek így jártak. A férjednek maximálisan igaza van. Te meg ne vedd fel a telefont és kész. Csak felbosszantod magad.

Nem akarnak ők látni senkit csak jól esik valakibe belerúgni és a vérét szívni.

2019. febr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Ha olyan nagyon hiányzik neki az unokázás, miért nem jön(nek) ő(k)? Legalább akkor személyesen megbeszélhetné a fiával a dolgokat, és vagy tisztázzák végre egymással, vagy úgy összevesznek, hogy utána már téged sem hív fel.

Sajnos ha ilyen értetlen, nehéz vele bármit is kezdeni az ezredik udvarias elmondás után, hiszen vagy meghallgatod millárdjára is+elmondod, nem rajtad múlik, utána pedig esz az ideg, vagy ráteszed a telefont/fel sem veszed.

2019. febr. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd a francba.Egyikőtök sem fogja megértetni vele soha a valódi okot.Ilyen emberekkel, akik megvannak győződve a saját maguk hibátlanságáról, nem érdemes tárgyalni.Sosem fogják belátni a saját sarukat.Ha látni akarja az unokáját, akkor menjen ő, ha meg erre nem képes, csak a panaszkodásra és mások okolására, akkor így járt.
2019. febr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem hagyd az egészet. Ha a férjed nem akarja tartani a kapcsolatot a saját anyjával, látszólag nem ok nélkül, akkor te miért erőltete? Nem a te anyád. Hagyd. Tudod egy rossz anyós a legjobb házasságot is meg tudja mérgezni. Ha neked fújja te meg a férjednek, majd a férjed meg fogja unni és ott fog hagyni. Vagy ha nem, minimum hogy sok veszekedés lesz emiatt, vagy már lehet most is van. Én nem folynék bele ennyire mint ahogy te teszed. A férjed anyja, az ő dolga rendezni, az ő dolga mennyire tartja vele a kapcsolatot. És igaza van a férjednek, ha valaki nem érdeklődik irántam, akkor én sem fogok iránta. Ez oda vissza kellene működnie. Anyósod még a gyerekedet se látogatta meg szülés után, nem segített semmit, és te még ezek után tartod vele és erőlteted vele a kapcsolatot?
2019. febr. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!