Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól tettem hogy nem mondtam...

Jól tettem hogy nem mondtam vissza?

Figyelt kérdés

Bocsánat hogyha hosszú lesz, de nem tudom felvázolni kellőképp a helyzetemet nélkül.

A férjem családjáról van szó (németek, ha ez számít). Hárman vannak testvérek, a férjem a legidősebb, az első gyerek. Az édesanyja kiskora óta kivételezik vele, a testvérei kárára. Ennek az lett az eredménye hogy a középső sógorom utálja a férjemet mint szrt. Engem sem szeret anyósom, megpróbált fúrni is mert 'betolakodó' vagyok, de a férjem leállította. Azóta csak ilyen passzív-agresszív, pl. "Azért nem jöttök hozzánk mert megint Budapestre KELL menni (az én családomhoz). Azt hozzáteszem hogy nyilván hozzájuk gyakrabban megyünk mint az én 560 km-re élő szüleimhez. De túlteszem magam rajta, lenyelem a békát. A dilemma: a sógoromék kisfiát pénteken műtik, ezért a sógornőm megkért hogy vigyázzak addig a kislányára mert (sógornőm elmondása szerint) a mama beteg és nem akarja hogy elkapja aztán meg továbbadja a frissen műtött gyereknek. Mondom oké persze, elvállalom, vigyáztam már sokat rá, tudom hogy nem problémás gyerek. Erre ma anyósom felhív hogy hogy képzelem hogy elvállalom, neki semmi baja etc etc. Elmondtam neki hogy a sógornőmmel beszélje ezt meg de meg se hallgatott, csak azt hajtotta hogy én mondjam vissza az utolsó pillanatban... Nyilván nem f


2019. febr. 27. 18:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Elküldtem véletlenül...

Nem fogom vissza mondani az utolsó pillanatban, átvágni a sógornőmet és még okot adni a sógoromnak hogy utaljon... De így meg anyósom állóháborúja lesz full frontos.

2019. febr. 27. 18:32
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a sógornődetC mond emg, hogy kellemetlen ez neked de beszéljen az anyóssal, mert kialakult ez a szitu ellened, holott te csak srgíteni szeretnék. Kérdezd meg, hogy van e szükség a segítségedre és a továbbiakat kommunikálja le az anyóssal!
2019. febr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%

Azért nem jöttök hozzánk mert megint Budapestre KELL menni (az én családomhoz). Azt hozzáteszem hogy nyilván hozzájuk gyakrabban megyünk mint az én 560 km-re élő szüleimhez


Hát ez kicsit nagyon nem jön össze. Most akkor kihez mentek gyakrabban, és hol van az országnak olyan pontja, mi Bp-től 560 km???

2019. febr. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez kicsit nagyon nem jön össze. Most akkor kihez mentek gyakrabban, és hol van az országnak olyan pontja, mi Bp-től 560 km???



Olvasd már el. Németek. Nyilván németországban élnek.

2019. febr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyós ilyen idióta, akkor csöppet se törődj, mit fog gondolni rólad.

Viszont ez pl. jó alkalom lehet arra, hogy a két testvér (férjed és sógorod) között enyhüljön a feszültség. Tehát már csak emiatt se mondd le.

2019. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a sógornőddel, hogy nagyon szívesen vállalod, de a mamzi kavarja a szart. Így biztos, hogy a vénasszony nem tud téged fúrni a háttérből.
2019. febr. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Igen, 4, anyósék ott élnek. Németországban.

És hozzájuk mennek gyakrabban, nem a kérdező Bp-n élő szüleihez (ami 560 km...)

2019. febr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám sógornőnek. Undorító amit anyósod csinál. :-( :-( Nem tudom ha neki lelki problémája van, miért rajtatok vezeti le. :-(
2019. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Sógornőm hívott fel gyakorlatilag bőgve hogy akkor 'tényleg nem vállalom-e' a kislányt mert anyósom ezt reklámozza. (Ők együtt laknak amúgy anyósékkal). Mondtam hogy erről szó sincs, vettem ki szabit, várjuk sok szeretettel a kicsi lányt, de el is megyek érte ha nem tudja megoldani.

Férjem ki is akadt hogy a gyerek műtétje erről kell hogy szóljon. (Nem árulkodtam, de meghallotta miről beszélünk). Beszélni fog az apjával hogy fogja vissza egy kicsit a mamát.

2019. febr. 27. 22:43
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Jól értem, hogy anyós a saját lányával és a saját unokájával ilyen?
2019. febr. 28. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!