Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy működnek ezek a középkorb...

Hogy működnek ezek a középkorban ragadt családok? Ahol pl apa házakat épít, és az ő vállalkozásában kell dolgozni 2-3 gyereknek segédmunkásként, vagy boltos apánál kell dolgozni a boltban, és később sem hagyják őket önállósulni mert kell a munkaerő.

Figyelt kérdés
Terrorizálják a gyereket még 30 felett is. Ez itt a 21. században annyira fura.
2019. márc. 10. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Mi a kérdés?

Le írtad hogy hogyan működnek.

2019. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Úgy értettem hogy példákat aki látott, le tudná e írni hogy hasonló ilyenek hogy működtek.

Amúgy ez majdnem olyan mint a csicskáztatás, csak ezt nem büntetik.

2019. márc. 10. 13:27
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Semmit sem kell. Mindenki változtathat. Aki hagyja, hogy kizsákmányolják, az megérdemli.
2019. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én már láttam 2 ilyet közelről, többről csak hallottam. De nagyon nem tud mit tenni a "gyerek" ha kötődne a szüleihez, mert családcentrikus. Hogy kell ilyenkor elszakadni? Sokan anyagi függőségbe is hozzák a gyereket rendesen. Biztos láttál ilyen zsarnok embereket, képzeld el milyen apának.
2019. márc. 10. 14:15
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek egy ilyen családot, anya, apa, 3 fiú.

Az apának ács vállalkozása van, a 3 "gyereknek" abba kell dolgoznia reggeltől estig.

A gyerekek 16, 18 és 30 évesek. A 16 és 18 éves sehova nem mehet el önállóan, egyedül, és ha el is mennek valahova a 30 éves testvér felügyeletével, 5 percenként helyzetjelentést kell küldeniük haza a hollétükről.

A 30 éves soha nem ért még nőhöz, este munka után beül a gép elé játszani. Nem is próbálkozik, az anyja igyekszik neki nőt keríteni haverok segítségével (nyaggatásával).

Szánalmas egy banda.

2019. márc. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Gondolom nő meg csak olyan jöhet szóba az apa szemszögéből, akit szintén be lehet forgatni a családi vállalkozásba, befolyásolható, irányítható. Vagy aki szül újabb 2-3 fiú unokát, a nemeket persze előre nem lehet tudni. Ez nagyon kötött egy világ.
2019. márc. 10. 14:33
 7/10 A kérdező kommentje:
Az egyik család akiket ismerek ott is a nagyobb testvér felügyel mindent, 3 fiú. Építkezéseken dolgoznak. Ez azért is ideális az apának mert még iskolás gyerekeknél is nyáron szünet van, akkor vannak főleg az építkezések, tudtak dolgozni már régóta a fiai.
2019. márc. 10. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez kB. egy átlagos kínai kisvállalkozó család leírása volt. A kínai boltokat, éttermeket birtokló családok hasonlóan müködnek.

Az egyik kínai étterembe ahová néha betérek ebédelni, az anya(talán özvegy lehet) a tulajdonos, és a 30 év körüli fia is ott dolgozik afféle kisfőnökként(ő dirigál a 2-3 alkalmazottnak, ha az anyuka nincs ott).

De egyébként ez a gyerekeknek afféle létbiztonságot ad, mert van egy biztos munkahelye. Nem kell álláskereséssel és hasonlókkal bajlódniuk, és a jól ismert megszokott, kényelmes környezetben jól el vannak(egyébként az előbb említett 30 év körüli kínai srác alig tud magyarul annak ellenére, hogy olyan 15 éve itt él, szóval nagyon nehéz dolga lenne a mai munkaerőpiacon). Persze egyes emberek ambiciózusabbak és ennél többre vágynak. Na azoknak nem jó az ilyen környezet, nem találják meg önmagukat. Viszont aki szerény, fél a változásoktól és a külvilágtól annak ez maga lehet a Paradicsom.

2019. márc. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. Én nem örülnék, ha ennyire befolyással lenne ránk mondjuk párom családja... Szerintem semmi jó nem sül ki ebből hosszú távon. Maximum ha mindenki bólogatós kiskutya. Szép dolog a család, de nekem ez már sok lenne. Ilyenkor általában az van, hogy a családfő nem veszi észre hogy a gyerekek igazából már felnőttek és ő akarja irányítani mindenki életét.
2019. márc. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülnék, ha a szüleimnek jól menő vállalkozása lenne. Alkalmazottként dolgoznak.
2019. márc. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!